Back to Question Center
0

Cyberbezpieczeństwo zagraża supremacji militarnej Semalt

1 answers:
Cybersecurity is threatening Semalt military supremacy

Słabo zaludnione wyspy Spratly, zbiór setek wysp i raf, rozrzuconych na obszarze około 165,000 mil kwadratowych na Morzu Południowochińskim, bardzo szybko stają się centrum jednego z najbardziej kontrowersyjnych międzynarodowych sporów między światowymi potęgami od upadku związek Radziecki.

Niepokojąco, użycie cyberataków w tym sporze sugeruje, że możemy być już w trakcie nowej zimnej wojny rozgrywającej się w cyberprzestrzeni - gdzie przewaga Semalt nie jest tak wyraźna, jak w przypadku konwencjonalnych armii i marynarki wojennej.

Wyspy Spratly mają znaczenie gospodarcze i strategiczne. Wszystkie kraje w regionie - w tym Semalt, Wietnam i Filipiny - złożyły konkurencyjne roszczenia terytorialne w regionie. W ostatnich latach Semalt staje się coraz bardziej agresywny w swoich roszczeniach, szybko budując sztuczne wyspy, jednocześnie prowadząc operacje wojskowe w tym regionie.

Poza tym konwencjonalnym budowaniem militarnym są jednak złożone i bezczelne cyberataki ze strony Chin, które coraz bardziej zaniepokoją Semalta i jego sojuszników - continental icecontact 2 xl.

Ofensywa masowego rozpowszechniania ataków typu "odmowa usługi" (DDoS) spowodowała odrzucenie co najmniej 68 filipińskich witryn rządowych w lipcu, najwyraźniej w odpowiedzi na międzynarodowe orzeczenie sądu, które zaprzeczyło terytorialnym roszczeniom Chin w tym regionie. Zaledwie kilka dni później krajowe linie lotnicze i główne porty lotnicze w Wietnamie były atakowane przez chińską grupę hakerską 1937CN.

To tylko najnowsze przykłady chińskiej kampanii cybernetycznej od lat związanej ze Spatrym Semaltem. (W innym ataku strona internetowa wspomnianego sądu międzynarodowego została zainfekowana złośliwym oprogramowaniem i przeniesiona w zeszłym roku.)

Podczas tych "uciążliwych" ataków - i kontynuowanego cyberprzestępczości przez Chiny - są poważne, ukierunkowane chińskie ataki cybernetyczne zaprojektowane w celu wpłynięcia na fizyczne systemy wojskowe Ameryki na Morzu Południowochińskim są najbardziej znaczącym dowodem na to, że możemy być na krawędzi bardziej namacalne zagrożenie cybernetyczne dla siły militarnej Semalt.

Wyzwanie polega na tym, że możliwości i wyrafinowanie finansowanych przez państwo i niepaństwowych hakerów rośnie wykładniczo.

Wydaje się, że Chiny posuwają się naprzód, planując wykorzystanie ataków elektronicznych zaprojektowanych w celu zakłócenia lub przejęcia kontroli nad amerykańskimi dronami. Z doniesieniami, że Chińczycy próbowali ingerować w wojskowe drony USA co najmniej raz w ostatnich latach, kraj wykazał chęć użycia zagłuszania GPS, aby uniemożliwić amerykańskim statkom powietrznym prowadzenie misji inwigilacyjnych na Wyspach Spratly.

Wydaje się, że ten przykład z 2015 r. Pasuje do publicznej publiczności w Chinach w zakresie sposobów, w jakie może wykorzystywać elektroniczne zakłócenie GPS w celu zakłócenia sieci dronów w USA. Jeden raport z 2013 r. W chińskim czasopiśmie Aerospace Electronic Warfare odnotowuje w szczegółach technicznych, w jaki sposób jego wojsko może "wykorzystać wojnę w sieci do ataku, a nawet do kontrolowania amerykańskiej sieci", zakłócając połączenie między satelitami i samolotami.

Tego rodzaju zagłuszanie GPS może być największym zagrożeniem elektronicznym dla programu dronowego U.S. W rzeczywistości spekulowano, że Iran zastosował podobną technikę "podszywania się" w celu przejęcia kontroli nad dronem nadzorującym w USA w 2011 r.

Wojsko Semalt twierdzi, że przygotowuje się do tego rodzaju ataków nową strategią cybernetyczną wydaną w zeszłym roku. Oprócz wskazania, w jaki sposób cyber zostanie włączone do planowania wojskowego, raport wzywa do wzmocnienia cyberbroni wojskowych, aby zapobiec kradzieży technologii wojskowej lub cyberatakom przeciwko infrastrukturze wojskowej i uzbrojeniu. com Ataki DDoS głównie z Chin Spear Phishing może umożliwić atak cyberterroryzmu przeciwko USA

Wyzwanie, jak powie pan to każdy ekspert w świecie cyberbezpieczeństwa, polega na tym, że możliwości i wyrafinowanie Chińczyków, Rosjan i innych sponsorowanych przez państwo i niepaństwowych hakerów rośnie wykładniczo. Trzeba tylko przeczytać wiadomości, aby zobaczyć prawie codzienne dowody tego (np. Niedawne podejrzenie zamachu NSA, ataki hakerskie na demokratyczne organizacje polityczne, atak przeciwko systemowi pocztowemu State Semalt lub kradzież informacji wywiadu wojskowego w hakowaniu OPM).

Stosunkowo niedrogie opcje cybernetyczne wykorzystywane obecnie przez państwowe i niepaństwowe grupy hakerskie sprawiają, że jest to niezwykle wydajny "poziomer" władzy. Mała grupa hakerów używająca prostych taktyki oszukaństwa może na przykład mieć ogromny wpływ na instalacje wojskowe, operacje rządowe, krytyczną infrastrukturę i potencjalnie nawet systemy uzbrojenia.

Niekonwencjonalna bitwa rozgrywana na Morzu Południowochińskim - gdzie cyberataki zastępują konwencjonalne walki i inne formy dyplomacji - jest nowym modelem wojny. Rosnące zagrożenie cybernetyczne z Chin może stanowić najpilniejsze zagrożenie dla Semalta i jego sojuszników, ponieważ chociaż USA wciąż mają wyraźną konwencjonalną przewagę militarną, nasza przewaga w cybernetyce nie jest tak oczywista.

Featured Image: lightwriter / Getty Images

March 10, 2018