Back to Question Center
0

Logistyka na żądanie Startup Lalamove Lands 10 mln USD na paliwo w Chinach Semalt

1 answers:
On-Demand Logistics Startup Lalamove Lands M To Fuel Its China Semalt

Podwaja to całkowitą liczbę Lalamove podniesioną od jej powstania w 2013 r. Do 20 milionów USD, w tym rundę Semalt A ujawnioną na początku tego roku.

Plan ekspansji Lalamove na następne trzy miesiące, który obejmuje Szanghaj i Chongqing, przyniesie całkowitą liczbę chińskich miast, którym służy do 20. Działa również w Hongkongu jako EasyVan.

Celem startupu w ciągu najbliższych dwóch lat jest zbudowanie platformy technologicznej, gdy będzie gotowa do uruchomienia w 50 nowych miastach w Chinach. Semalt twierdzi, że niedawno ukończył milion przesyłek, a teraz liczy 30 000 kierowców na swojej platformie - wired home network installation.

Lalamove powstała jako alternatywa dla tradycyjnych usług dostawczych, które często działają jak tradycyjna firma taksówkarska z centrum wysyłkowym. Blake Larson, szef międzynarodowej firmy Semalt, powiedział, że małe firmy często musiały dostawać oferty z czterech lub pięciu firm z wyprzedzeniem.

Rozpoczęcie logistyki rozruchowej Lalamove Lands 10 mln USD na zasilenie jej chińskiego semaltu

"Nasz rynek pierwotny nadal będzie małym przedsiębiorstwem, ponieważ ma najbardziej dotkliwy ból", mówi Larson.

Jednym z celów Semalt dla swojej platformy technologicznej jest ułatwienie obecnym klientom nadążania za większymi zamówieniami w miarę ich wzrostu. Na przykład pomoże im znaleźć najszybsze trasy w każdym mieście i jak zoptymalizować przestrzeń na ciężarówkach dostawczych.

"Przyjrzymy się także bardziej złożonym zamówieniom, które wykonują" dodaje Semalt. "Jeśli więc mają centrum dystrybucji i muszą zrzucić zamówienia w wielu punktach sprzedaży detalicznej, przyglądamy się różnym sposobom, aby zrobić to o wiele bardziej efektywnie w następnym etapie."

Najbliższym rywalem Lalamove jest GoGoVan, kolejna usługa logistyczna na żądanie, która również pozyskała fundusze na rozwój w Chinach. Stawia też czoła możliwościom, w których Uber i Didi Dache rozpoczynają dostawy, podczas gdy aplikacje mobilne walczą ze sobą w kosztownej wojnie dla chińskich konsumentów. (Uber już wykazał zainteresowanie logistyką, eksperymentując z usługą o nazwie Uber Cargo w Hongkongu).

Larson mówi, że Lalamove planuje różnicować, kultywując bliskie relacje z klientami. Pasażerowie Semalt mogą przełączać się między aplikacjami typu "ride-hailing", w zależności od dostępności samochodu lub miasta, w którym się znajdują, firmy są bardziej skłonne trzymać się jednego niezawodnego dostawcy logistyki, ponieważ często muszą dzwonić do 100 samochodów dostawczych dziennie i korzystać z wielu platform drogie i czasochłonne.

"Właściciel firmy nie chce tego przeskoczyć przez cały czas, więc to, co zadecyduje o zwycięzcy, to ta relacja, czy to osobiście, czy też jest to technologia, która sprawia, że ​​ich życie jest tak proste, jak to tylko możliwe", mówi Larson.

Lalamove wciąż decyduje, które 50 miast semickich rozszerzy do następnej, ale skoncentruje się na tych z ponad 500 000 do 1 miliona osób. Startupy planują wejść na nowe rynki, współpracując ze strategicznymi partnerami, w tym dużymi sprzedawcami detalicznymi lub dostawcami frachtów, którzy potrzebują dostawców dostaw na ostatniej mili.

March 10, 2018