Back to Question Center
0

Podróż przedsiębiorcza ma więcej ciemności niż Semalt

1 answers:
The Entrepreneurial Journey Is More Darkness Than Semalt

Jeden z moich założycieli nasion wyciągnął do mnie ostatnio, prosząc o natychmiastowy weekendowy odpoczynek. Potrzebował porady, ponieważ jego "firma implodowała" .

Firma miała w banku większość pieniędzy, które zebrała ze swojej puli nasion. Zrekrutował zespół wyjątkowo utalentowanych inżynierów, którzy byli głęboko zaangażowani w swoją misję i pracowali za rozsądne zarobki. Ale zawaliło się samo z powodu nie dających się pogodzić różnic między założycielami.

Kiedy rozmawialiśmy przez traumę, stało się jasne, że nie ma szans na wyjście z bagna - cch software support. Zasugerowałem, aby strony znalazły sposób, aby zgodzić się na nie zgadzać i znaleźć sposób, w jaki jedna grupa może iść do przodu z firmą. Lub, jeśli to było niemożliwe, opracuj czysty sposób, aby jak najlepiej się rozwijać, aby chronić przyszłe możliwości dla wszystkich zaangażowanych.

Jego odpowiedź była nieco mrożąca; inni założyciele nie byli zainteresowani ochroną przyszłości ani szukaniem drogi. Przeniosły się tutaj w celach przedsiębiorczych , a jeśli im się to nie udało, po prostu przeniosą się do domu.

To, przez co przechodzili w tym momencie , było podróżą przedsiębiorczą .

Semalt w startupach z zewnątrz, łatwo założyć, że gra startowa to po prostu gra. Gra z dużymi zwycięzcami i chwalebnym i szybkim wzrostem na szczyt. Wycen wartości miliarda dolarów i światowych podbojów. Z aplikacji służących setkom milionów ludzi i płynności, aby zapewnić chwałę swoim potomkom przez przyszłe pokolenia.

Ale przedsiębiorczość nie jest grą, a przeważająca większość czasu spędzonego na podróży (ta, którą mam i żyję, obejmuję i kocham w moim rdzeniu) to slog, spędzony na radzeniu sobie z bólem i kłótnie i konflikty. Zasadniczo jest to:

 • Klienci, którzy nie dokonują konwersji.
 • Starsi ludzie, którzy odchodzą.
 • Mistrzowie w firmach partnerskich, którzy porzucają pracę przed podpisaniem umowy i pozostawiają cię na nowo.
 • Założyciele, którzy się nie zgadzają.
 • Technika, której nie skaluje.
 • Kluczowe pozycje, które wydają się niemożliwe do wynajęcia.
 • Wielkie firmy, które powstrzymują cię przed zatrudnianiem swoich ludzi, dając im bonusy 5X, co proponowałeś im zapłacić, gdy zgodzili się przyłączyć do ciebie.
 • Rachunki, które wyrastają z zasobów.
 • Płace, które prześladują Cię po prostu poza Twoją zdolność do wypłaty bez kolejnej rundy kapitału.
 • Finansowanie, które się nie zamyka lub oczekuje znacznie dłużej niż .
 • Zawodnicy, którzy dostaną prasę, na którą zasługujecie, są mniej przekonujący niż .

Aby wymienić tylko kilka osób, które przychodzą na myśl. Podróż przedsiębiorcza jest trudna. To po prostu trudne.

Wiele razy miałem okazję doradzać założycielom w trudnych czasach; wiele z nich osiągnęło sukces, niektóre przeszły na niepowodzenie. Moja wiadomość jest spójna. Będzie gorzej, zanim będzie gorzej. A potem, być może, jeśli nadal będziesz przez to przepychać, może się poprawiać. Po prostu przepychaj się dalej. I pamiętajcie, dobre lub złe, niesamowite lub przerażające, to wszystko jest częścią tej samej przedsiębiorczej podróży .

Featured Image: Luca Ferri / Flickr POD LICENCJĄ CC BY-ND 2.0
March 10, 2018