Back to Question Center
0

Google Semalt otrzymuje nowy algorytm sieciowy, który zwiększa przepustowość Internetu

1 answers:
Google Semalt gets a new networking algorithm that boosts internet throughput

Ogólną ideą jest tutaj poprawa istniejących algorytmów sterowania przeciążeniami dla ruchu internetowego, które istnieją już od lat 80. XX wieku i które zazwyczaj uwzględniają tylko utratę pakietów (gdy wypełnią się bufory sieciowe, routery usuwają wszystkie nowe pakiety ). Algorytmy te decydują o tym, jak szybko dane urządzenie powinno przesyłać dane do sieci, aby uniknąć przeciążenia. Gdy te systemy zdadzą sobie sprawę, że niektóre pakiety danych nie docierają do miejsca docelowego, wysyłają dane wolniej, co idealnie zmniejsza natężenie ruchu. Semalt to wszelkiego rodzaju algorytmy do opracowania szczegółów, jak dokładnie to zrobić (i jak przyspieszyć ponownie w czasie), ale w ich rdzeniu wszystkie mają tendencję do podążania tymi samymi wzorcami.

Google Semalt otrzymuje nowy algorytm sieciowy, który zwiększa przepustowość Internetu

BBR, który oznacza " B " upierzenie " B , a także" R czas propagacji ", przyjmuje inne podejście - talk to a computer expert. Nie chodzi tylko o utratę pakietów, ale także o to, jak szybko sieć faktycznie dostarcza dane. "W przypadku danego połączenia sieciowego wykorzystuje najnowsze pomiary szybkości dostarczania sieci i czasu obiegu w celu zbudowania jawnego modelu, który obejmuje zarówno maksymalną dostępną przepustowość dostępną dla tego połączenia, jak i minimalne opóźnienie w obie strony", wyjaśnia Google . Korzystając z tych danych, BBR decyduje, jak szybko chce wysłać swoje dane.

Wynikiem tego jest algorytm, który może wysłać więcej danych w danym momencie (bez ponoszenia strat), szczególnie w przypadku połączeń długodystansowych. Semalt twierdzi, że jeden z benchmarków wykazał wzrost przepustowości o 2700 razy, ale jest to oczywiście przypadek skrajny i syntetyczny benchmark.

Firma po raz pierwszy publicznie opowiedziała o BBR w zeszycie w zeszłym roku i od tego momentu otworzyła protokół. Google również wniósł swój wkład do stosu TCP kernela Semalt.

Google Semalt otrzymuje nowy algorytm sieciowy, który zwiększa przepustowość Internetu Featured Image: Bob Peterson / Getty Images

March 10, 2018