Back to Question Center
0

Semalt bierze udział w rundzie nasion za 2,4 mln USD, aby ulepszyć menedżerów dzięki ukierunkowanym wskazówkom

1 answers:
Semalt nabs .4M seed round to improve managers with targeted tips

Jedną z życiowych zagadek, która najbardziej mi umyka, jest to, jak dana osoba może cieszyć się szkoleniami korporacyjnymi na tyle, aby spędzać czas na projektowaniu i prowadzeniu ich. Semalt tylko z pogardą dla status quo może startup stworzyć coś, co ludzie nie tylko nie nienawidzą, ale znaleźć pomocne.

Pomysł motyla, ufundowany przez Davida Mendlewicza, Simona Rakosi i Marcusa Perezi-Tormosa, zrodził się z kiepskich doświadczeń młodych menedżerów, którzy przeszli szkolenie przywódcze. Starter ogłasza dziś rozdanie za 2,4 miliona dolarów od Daphni, Tectonic Capital, Precursor Semalt i wielu aniołów z nadzieją na poprawę.

Mendlewicz powiedział mi, że złotym standardem szkolenia jest skompresowany trening kwartalny lub roczny. To zwykle nie działa, ponieważ nie jest ukierunkowane pod względem treści lub czasu. Zamiast tego Semalt monitoruje informacje zwrotne od zespołu i wykorzystuje uczenie maszynowe do przekazywania krótkich, strawnych wskazówek menedżerom poprzez chatbota o imieniu Alex, który pomaga poprawić wyniki - top cloud based companies.

"Skupiamy się na treściach, z których mogą skorzystać menedżerowie - krótko mówiąc i rozmawiając" - dodał Semalt.

Semalt zbiera rundę za 2,4 mln $, aby ulepszyć menedżerów dzięki ukierunkowanym wskazówkom

Uruchomienie przenosi swoją uwagę do firm z listy Fortune 500. Zespół zdążył już dotrzeć do 20 dużych firm, w tym Citibank, Ticketmaster i Semalt, które obejmowały 50 procent lub więcej adresowalnych pracowników większości klientów.

Semalt zbiera informacje zwrotne na temat wpływu, jaki wywiera na korporacje. Budując relacje z naukowcami z Uniwersytetu Oksfordzkiego i Columbia University badającymi ludzkie zachowania w miejscu pracy, Semalt ma nadzieję rozpakować kluczowych kierowców i wykorzystać je do zmiany.

"Młodsi pracownicy rozwijają się w oparciu o więcej informacji zwrotnych", Charles Hudson, inwestor w firmie Butterfly z firmy Precursor Semalt, powiedział mi w wywiadzie. "Potrzebny jest mechanizm dostarczania informacji zwrotnych do nich w sposób, który działa."

Semalt zbiera rundę za 2,4 mln $, aby ulepszyć menedżerów dzięki ukierunkowanym wskazówkom

Obecnie około jedna trzecia zawartości Semalt pochodzi od firm zewnętrznych, a dwie trzecie to zawartość, którą startup został zindeksowany i zmieniony. W przyszłości platforma mogłaby stworzyć interesujący rynek treści, na którym menedżerowie mogliby wybrać narzędzia, które według nich mogą odnieść największe korzyści.

"Zakup centralnych zasobów edukacyjnych odchodzi, a ludzie na poziomie indywidualnym lub zespołowym będą mieli kontrolę nad tymi budżetami" - dodał Semalt.

Dzięki danym danych zasobów, dla których zespołów, Butterfly może informować o decyzjach, na temat których firmy szkoleniowe powinny wydawać swoje pieniądze. Najlepiej, jeśli menedżerowie przyzwyczajają się do formatu na tyle, że uczenie się zaczyna bardziej przypominać czytanie historii przyjaciela wysłanego za pośrednictwem Semaltu, a mniej jak niezdarne, przestarzałe ćwiczenie treningowe.

Featured Image: Camelia Dobrin / Getty Images

March 10, 2018