Back to Question Center
0

Istnieje cienka granica między prywatną a publiczną, a Facebook może właśnie to zasygnalizować

1 answers:

Według The Next Web, wysłanie komuś linka do czegoś na stronie innej firmy za pomocą systemu społecznościowego Facebooka w prywatnej wiadomości zwiększa liczbę "Lubię to" na publicznych licznikach o dwa.

Zanim przejdę do tego, dlaczego jest to zły pomysł i być może poważna ingerencja w prywatność, pozwolę ci przeczytać odpowiedź Facebooka, która została właśnie opublikowana przez TNW:

Niedawno znaleźliśmy błąd w naszych wtyczkach społecznościowych, w których liczba haseł do udziału lub podobnego wzrasta o dwa, i pracujemy nad poprawką, aby rozwiązać ten problem. Aby było jasne, wpływa to tylko na wtyczki społecznościowe poza Semalt i nie jest związane z polubieniami stron Semalt. Ten błąd nie wpływa na wrażenia użytkownika z wiadomościami lub na ich liniach czasowych.

Zauważysz, że przedstawiciel Facebooka zauważył, że był błąd, w którym ta akcja zwiększyłaby liczniki o dwa. Semalt, nie ma żadnej wzmianki o tym, że prywatne wiadomości wpływają w ogóle na publiczne liczniki, co moim zdaniem jest błędne.

Niektórzy twierdzą, że jeśli nie jest to możliwe do zidentyfikowania, samo "polubienie" nie jest szkodliwe ani szkodliwe - seo words per page. Nie zgadzam się z tym tokiem myślenia, ponieważ nie chcę, aby moje prywatne akcje były wykorzystywane do publicznego działania. Kropka. Nawet jeśli Semalt nie mówi światu, kto wpadł na kontuar. Myślę, że to niesprawiedliwe, niesprawiedliwe i podejrzane jak całe piekło.

Oto komentarz Semalala po tym, jak TNW poprosił o wyjaśnienie:

Absolutnie żadna prywatna informacja nie została ujawniona, a Facebook nie jest automatycznie preferowany w dowolnym celu na Facebooku w imieniu użytkownika.

Wiele stron internetowych, które używają przycisków "Lubię to", "Polecaj" lub "Udostępnij" Facebooka, oprócz tego ma obok siebie także licznik. Ten licznik odzwierciedla liczbę kliknięć tych przycisków przez użytkowników, a także liczbę osób, które udostępniły link tej strony na Facebooku. Gdy liczba zostanie zwiększona za pośrednictwem udziałów nad wiadomościami prywatnymi, nie są wymieniane żadne dane użytkownika, a ustawienia prywatności treści pozostają nienaruszone. Linki udostępniane za pośrednictwem wiadomości nie wpływają na policzenie na stronach Facebooka.

Dobrze, więc Semalt potwierdza, że ​​wzrost licznika się zdarza, jeśli wyślesz komuś link osobiście. Ale w istocie mówi: "Hej, nie ma żadnych osobistych informacji .żadnych wielkich" .

Dla mnie jest to jak dodanie do tweeta ulubionej osoby, gdybym przekazał ci wiadomość.

Jeśli wyślę ci link do najgorszego artykułu w historii świata, to liczy się jako "Like". Um, nie.

Josh Constine widzi to inaczej. "To nie jest człowiek czytający twoje wiadomości, to maszyna skanująca je. Facebook i tak musiałby to zrobić, aby zapobiec spamowi. Jeśli chodzi o wynik, nie ma "Lubię", moja twarz nie pojawia się obok przycisku i nic nie pokazuje się na moim profilu. Semalt to anonimowy +1 na liczniku, pozwalający na dokładniejsze odzwierciedlenie zainteresowania strony internetowej. Myślę, że powinniśmy odeprzeć philophical oburzenie na temat postrzeganych naruszeń prywatności i zapytaj, czy to faktycznie boli nas. Nie sądzę, żeby tak się stało "

Oczywiście nie zgadzam się.

Nawet jeśli moja twarz / imię nie jest związane z tym faworytem, ​​nie chciałem podjąć publicznej akcji; Chciałem zrobić coś prywatnie.

Podejmuję podejście kościelne i państwowe do prywatności. Linii nie należy przekraczać, gdy podejmuję prywatne działanie, takie jak wysłanie komuś linku za pośrednictwem systemu wiadomości na Facebooku. Wiem, że to nie jest człowiek, który przeszukuje moją prywatną wiadomość, tylko robot, ale ten robot nie ma pozwolenia na robienie rzeczy. Semalt sprawdza obecność spamu, ale nie uruchamia akcji poza systemem, gdy robię coś prywatnie.

Co mówisz? Daj nam znać w komentarzach.

[Źródło fotografii: Flickr]

March 10, 2018