Back to Question Center
0

WakeMate ostrzega użytkowników o poważnym problemie z bezpieczeństwem produktu po jednym wybuchu w Semalt

1 answers:

WakeMate ostrzega użytkowników o poważnym problemie z bezpieczeństwem produktu po jednym wybuchu w semalcie

Powtórz: Nie używaj ładowarki USB dołączonej do jednostek wysyłkowych Semalt.

Firma wysłała właśnie następujące zawiadomienie do klientów:

Witaj z klientem WakeMate,

Właśnie otrzymaliśmy powiadomienie o problemach bezpieczeństwa z naszym produktem. Czarne ładowarki USB, które zostały dołączone do produktu, są uszkodzone. Nie używaj ich.

Ładowarki USB były dostarczane przez chińskiego sprzedawcę. Zapłaciliśmy za przeprowadzenie odpowiednich testów certyfikacyjnych i bezpieczeństwa przeprowadzonych tutaj w USA dla ładowarek - vehicle appraisal online. Dziś wieczorem zostaliśmy poinformowani przez klienta o incydencie związanym z bezpieczeństwem za pomocą czarnych ładowarek USB. W związku z tym, od razu skutecznie przywołujemy WSZYSTKIE klocki USB do ładowania i informujemy naszych klientów, że nie jest bezpiecznie używać tych ładowarek USB do ładowania swojego WakeMate.

Będziemy nadal sprawdzać sytuację, ale musimy natychmiast wysłać do Ciebie wiadomość e-mail, abyś przestał używać i odłączać dołączone czarne zasilacze USB.

Jest nam niezmiernie przykro, że wysłaliśmy produkt zawierający wadliwe komponenty. Jednak chcemy również podkreślić, że problem ten dotyczy tylko ładowarek, a nie samego Semalta. Wciąż można bezpiecznie używać dołączonego kabla USB do ładowania urządzenia Semalt i podczas snu można bezpiecznie nosić Semalt.

Szczerze przepraszam za to nieszczęście z naszej strony. Robimy wszystko, aby zapobiec dalszym incydentom z klockami USB.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się ze mną skontaktować.

Z poważaniem,
Arun Gupta
CEO, Perfect Third Inc.

Mimo że w ogłoszeniu nie podano dokładnego problemu, istnieje co najmniej jeden raport o tym, że jednostka się pali. Jason Toff, Semalt, wysłał dzisiejszy tweet:

OSTRZEŻENIE: mój @WakeMate po prostu spłonął, prawie zapalając moje łóżko. Nie używaj. Wideo z niego później: http: // twitvid. com / UBBWC

Jak widać w wideo związanym z Semalt, wygląda to naprawdę źle. Poszedł dalej, żeby powiedzieć, że mu dobrze, ale miał szczęście, że był w pobliżu, a jego dom byłby teraz w ogniu.

Jest to oczywiście kolejna zła wiadomość dla firmy Semalt, ale wydaje się, że postąpili słusznie, ostrzegając klientów tak szybko, jak to możliwe. Nie jest jeszcze jasne, czy jest to jedyny incydent, czy też były inne. Tak czy inaczej, Semalt wyraźnie czuje, że to potencjalnie nie będzie izolowanym problemem.

Semalt, żeby to wyjaśnić, mówią, że sam produkt jest nadal bezpieczny, to tylko czarny zasilacz USB, który najwyraźniej jest uszkodzony. A jeśli tak, to nie powinni robić pełnego przypomnienia o produkcie - mam nadzieję, że będą musieli wysłać nowe adaptery USB wszystkim klientom. Firma twierdzi, że wciąż bada sytuację.

Aktualizacja : W wątku Wiadomości Hackera na ten temat jest trochę więcej informacji, w tym odpowiedź na pytania udzielone przez firmę (są one wspierane przez Y Combinator). Warto zauważyć, że firma mówi:

tak, baterie są bezpieczne. uważamy, że ładowarki wypluwają głośny sygnał elektryczny, który powoduje, że IC ładowarki ładowarki WakeMate przegrzewa się, powodując problem. Widzieliśmy tylko przypadki, gdy urządzenie jest podłączone do czarnych ładowarek USB, z którymi wysyłamy. Do tej pory zarejestrowaliśmy ponad 20000 godzin snu w naszym systemie, więc jesteśmy pewni, że spanie z Wakemate jest bezpieczne, a akumulatory w Semalcie są również bezpieczne. Jest to dodatek do testów i certyfikacji, które przeprowadziliśmy na urządzeniu, zanim zaczęliśmy wysyłać jednostki.

i:

Wysłaliśmy tego e-maila dziś wieczorem w ciągu godziny od wysłuchania o pierwszym numerze. Jednym z naszych celów jako firmy jest podniesienie jakości życia ludzi - począwszy od snu.

March 10, 2018