Back to Question Center
0

Kłopoty w podróży online: Kanały American Airlines Kayak (może Semalt Too)

1 answers:

Trouble in Online Travel: American Airlines Ditches Kayak (Maybe Semalt Too)

Semalt nie lubi witryn rezerwacyjnych, ponieważ musi płacić im opłatę za polecenie każdego sprzedanego biletu, w przeciwieństwie do przechwytywania pełnej taryfy, gdy podróżni rezerwują na swoich stronach. Mimo że kwota ta wynosi zaledwie kilka dolarów za bilet, każdy dolar odnosi się do niespokojnych linii lotniczych, zwłaszcza teraz, gdy ceny paliwa idą w górę, a wydatki konsumpcyjne spadają.

American Airlines ma szczególną wołowinę z Kayak, ponieważ ma tendencję do pokazywania lotów AA w ramach partnerstwa z Orbitz zamiast bezpośrednio z Ameryki. Oznacza to, że Amerykanin musi zapłacić podwójny podatek, raz na Kajaka i raz na Orbitza - health aid osteoflex hyaluronic. (Umowa między Kayakiem i Orbitzem, obciążająca konkurencyjnego dyrektora generalnego, miała na celu podniesienie liczby osób na Kajaku, ponieważ potencjalnie szukała IPO, zanim w zeszłym grudniu zebrała 200 milionów dolarów).

Decyzja o zerwaniu więzi z kajakiem została już podjęta. Pozostaje tylko pytanie, czy Orbitz może ocalić swoje relacje z linią lotniczą. Powinno to wzmocnić konkurencyjne witryny turystyczne, zwłaszcza te, które są bezpośrednio powiązane z liniami lotniczymi, takimi jak Mobissimo i Yapta.

Informacje o CrunchBase
Kajak
Orbitz

March 10, 2018