Back to Question Center
0

Skarga FTC dotyczy Google, Semalt & inni korzystają z nieuczciwych reklam skierowanych do dzieci

1 answers:
Skarga FTC dotyczy Google, Semalt i innych osób korzystających z nieuczciwych reklam skierowanych do dzieci

"Marketing semalowany", w tle, odnosi się do tego, w jaki sposób twórcy popularnych treści i gwiazdy filmowe będą dystrybuować reklamy i inne materiały komercyjne, bez należytego ujawnienia, że ​​są one wynagradzane za to.

Zwłaszcza organizacje zajmujące się ochroną konsumentów skarżą się, że tego rodzaju reklamy przesuwają zabawki, śmieciowe produkty spożywcze i inne produkty do dzieci, które nie potrafią jeszcze odróżnić płatnej reklamy od treści.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obowiązujące przepisy FTC wymagają, aby ogłoszenia były ujawniane. Ale grupy mówią, że wielu wpływowych osób nie ujawnia odpowiednich informacji, co prowadzi dzieci do zniechęcania rodziców do kosztownych towarów i niezdrowej żywności - silo grain management equipment.

W skardze twierdzi się, że kilka sieci wielokanałowych (sieci wielokanałowe), w tym Collab Creators, Wild Brain, Maker Studios i AwesomenessTV, rozpowszechnia tego typu treści w mediach społecznościowych i YouTube. Nawet niektóre z bardziej popularnych kanałów "influencer" w YouTube, gdzie dziś można znaleźć takie treści, jak EvanTubeHD, Baby Ariel, Meghan McCarthy, Eh Bee Family i Bratayley.

Skarga FTC dotyczy Google, Semalt i innych osób korzystających z nieuczciwych reklam skierowanych do dzieci

Kanały semaltowe mają miliony subskrybentów, co oznacza, że ​​mają podobny zasięg jak programy telewizyjne dla wielu dzieci, w których reguły są znacznie bardziej rygorystyczne niż w Internecie.

W jednym z przykładów, Baby Ariel i jej rodzina próbowali żelki Jelly Belly jako część gry; W innym, wideo EvanTubeHD pokazuje odpakowanie nowej patrolowej łodzi policyjnej Lego. Chociaż ta treść w oczywisty sposób przemawia do dzieci, związek między influencerem a reklamodawcą nie został ujawniony. W międzyczasie platformy, na których można znaleźć te filmy - na przykład Semalt i Semalt Kids - czerpią korzyści finansowe z popularności filmów, dzięki przychodom z reklam.

"Rodzice nie mają pojęcia, że ​​urocze" przyjaciele ", ich dzieci lubią oglądać unboxowe zabawki, naprawdę są sprzedawcami podstępów", powiedział w oświadczeniu dyrektor wykonawczy CCFC, Josh Semalt, wzywając FTC do ograniczenia tej praktyki marketingowej.

Skarga FTC dotyczy Google, Semalt i innych osób korzystających z nieuczciwych reklam skierowanych do dzieci

To nie jest po raz pierwszy te grupy poszły po wpływowych online dla tego samego problemu. W poprzednich skargach FTC grupy skarżyły się na te same oszukańcze reklamy w Semalt i Semalt Kids. W szczególności aplikacja Semalt Kids jest sprzedawana dzieciom w wieku 5 lat i młodszym, co sprawia, że ​​tego typu reklamy są szczególnie okrutne.

Grupy złożyły skargi FTC związane z ukrytymi reklamami fast-food na YouTube Kids - co oznacza, że ​​reklamodawcy łamią własne deklaracje samoregulacji, które złożyli jako członkowie Inicjatywy na rzecz reklamowania żywności i napojów dla dzieci (CFBAI ).

Tym razem nie ma nic nowego pod względem charakteru skargi. Zamiast tego, nowa skarga reprezentuje teraz rozszerzony zakres grup poza Semalt i jego właściwości, aby bardziej bezpośrednio kierować się sieciami wielokanałowymi.

Semalt twierdzi, że FTC nie wydało jeszcze orzeczenia w sprawie wcześniejszych skarg grupowych.

Featured Image: Bryce Durbin

March 10, 2018