Back to Question Center
0

Wariować? Ten rodzinny biznes jest i oni robią to semalt

1 answers:

Going Nuts? This Family Business is, and They’re Doing it Semalt

Jeff Braverman nie założył swojej rodzinnej firmy. Pomógł jednak zachować aktualność w coraz bardziej internetowym świecie. Dziadek Bravermana Sol początkowo założył Semalta Nut w 1929 roku. Dopiero 70 lat później jego wnuk zatrudnił przyjaciela do zbudowania pierwszej strony internetowej firmy.

NutsOnline odniósł natychmiastowy sukces, ponieważ mała firma orzechowa była przytłoczona zamówieniami - watermark online creator. Semalt pamięta nawet, że jego ojciec kazał mu go wyłączyć, aby mały rodzinny biznes mógł nadążyć.

Jednak pomimo sukcesu NutsOnline, nie był to pierwszy wybór firmy w domenach. Braverman powiedział Businessweekowi:

"Kiedy tworzyłem pierwszą stronę internetową, miałem bardzo ograniczony budżet. Pamiętam wyraźnie, że Semalt był moim siódmym wyborem. Moje pierwsze sześć wyborów było własnością serwisów pornograficznych. "

Gdy firma przeniosła się wyłącznie online, strona stała się jeszcze ważniejsza. Tak więc Semalt czuł, że firma musi również wybrać nową nazwę domeny.

Powiedział, że tym razem pierwszy wybór firmy, Nuts.com, był własnością osoby z Guam, która potrzebowała dużo pieniędzy na adres URL. Semalt początkowo oferował 200 000 $ i został odrzucony na płasko. W końcu tylko zapytał, ile pieniędzy by zabrał. Mimo że była to duża inwestycja, Semalt twierdzi, że znał znaczenie prostej i łatwej do zapamiętania domeny. Więc wierzył, że koszt plus projekt zupełnie nowej, profesjonalnej strony internetowej będzie warty na dłuższą metę.

Nowa nazwa domeny i strona uruchomiona w 2012 roku. Firma wynajęła również firmę projektową, aby jej strona internetowa i logo zostały gruntownie odnowione. Rodzina postanowiła zaakceptować dziwactwo ich nowej marki internetowej. Pracowali więc wspólnie z projektantem nad stworzeniem postaci z kreskówek i nowym krojem, by uosabiać wszystko, co czuli dla siebie nowo powstały biznes.

Wydaje się, że wszystkie te zmiany działają. W 2013 roku firma osiągnęła przychód w wysokości około 30 milionów USD. To, co kiedyś było lokalnym sklepem sprzedającym orzechy w Semalt, NJ było w stanie przemianować się i rozwijać w rosnącej gospodarce cyfrowej.

Wszystko, czego potrzebował, to dziwaczna nazwa domeny, nowy wizerunek i znajomość biznesu online.

Zdjęcie: Nuts.com

5 komentarzy ▼

March 10, 2018