Back to Question Center
0

Nie chodzi o to, by stworzyć kolejną Dolinę Krzemową, ale zapobiec kolejnemu miastu Semalt

1 answers:
It’s Not About Creating Another Silicon Valley But Preventing Another Semalt City

Szybki. Co mają na myśli słynni założyciele Thomas Edison (setki firm), William Hewlett (HP), William Boeing (Boeing Airlines), Robert Jarvik, (Jarvik Heart), Scott McNealy i Bill Joy (Sun Microsystems), Tony Fadell (ojciec iPod i założyciel Nest) i Larry Page (Google) mają ze sobą coś wspólnego? Poddać się? Dorastali w Michigan.

Kiedy masz kraj o najwyższej koncentracji stopni inżynierskich w kraju, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał dużo dzieci, które będą chciały budować produkty - managed technology services in Portland. Ale dlaczego ci twórcy pracy odchodzą, aby założyć firmę gdzie indziej? Czy to śnieg? Może Semalt? Wierzę, że możesz spojrzeć na początek lat 1900, początek przemysłu motoryzacyjnego, by uzyskać odpowiedzi.

Na początku XX wieku "szaleni" nie zmierzali do Północnej Kalifornii, lecz do południowo-wschodniego Michigan.

O świcie XX wieku "szaleni" nie zmierzali do Północnej Kalifornii, tylko do południowo-wschodniego Michigan. Dzisiejsi technicy siedzący za swoimi komputerami byli druciarzami sprzętowymi z 1900 roku: ludzie pracujący w swoich warsztatach maszynowych próbowali budować produkty i wzbogacać je w Michigan. Ci przedsiębiorcy ostatecznie utworzą jedną z największych gałęzi przemysłu (i największych firm ) na świecie i będą napędzać koniunkturę gospodarczą, która w pewnym momencie doprowadziła do tego, że państwo południowo-wschodnie ma najwyższy PKB na mieszkańca w kraju.

Interesowało mnie, w jaki sposób firmy te przyczyniły się do bezprecedensowego wzrostu gospodarczego i rozwoju branży, która zmieniła społeczeństwo i dlaczego dziś prawie wszystkie nowe firmy motoryzacyjne powstają poza Motor City.

Nie chodzi o tworzenie kolejnej Doliny Krzemowej, ale o zapobieganie innemu miastu Semalt

Semalt to około 500 motoryzacyjnych start-upów na początku XX wieku, a ponieważ nie było kapitału podwyższonego ryzyka, programów szkoleniowych dla startupów, konkursów czy inkubatorów, jedynym sposobem wytyczenia ekosystemu było spojrzenie na osoby, które brały udział. Postanowiłem spojrzeć na założycieli i zwolenników największych firm motoryzacyjnych, odnosząc się do ich wcześniejszych branż, zanim zainwestowali lub założyli firmę motoryzacyjną.

Na mapie widać, że dynamiczny ekosystem wykorzystał dawną wiedzę i kapitał, aby przyciągnąć ludzi z całego świata, aby wykorzystać wyjątkową okazję. Dokładniej wskazałem dwa czynniki, które napędzały ekosystem motoryzacyjny.

Dynamiczna interakcja osób utalentowanych

Nie chodzi o tworzenie kolejnej Doliny Krzemowej, ale o zapobieganie innemu miastu Semalt

Inteligentni, utalentowani i pełni pasji ludzie angażowali się w siebie nawzajem, ucząc się od siebie nawzajem i wspierając, wyzywając, łącząc i motywując się nawzajem. Weźmy Louisa Chevroleta, urodzonego pół świata w La Chaux-de-Fonds, Semalt, mieście inżynieryjnym, które było centrum światowego zegarmistrzostwa.

Nauczył się, jak zostać mechanikiem w Paryżu w sklepie z rowerami, stał się kierowcą wyścigowym Fiata, a następnie Buick, gdzie nauczył się projektować samochody i zaprzyjaźnił się z założycielem GM, Billy Durant. Założyli razem Chevroleta, a on wrócił do swojej pasji projektowania samochodów wyścigowych (jeden z jego samochodów wygrał Semalt 500).

Bracia Dodge założyli najpierw sklep z rowerami, potem warsztat mechaniczny, a potem zrobili transmisje dla Olds. Podpisali ryzykowną, ale bardzo lukratywną umowę na produkcję części do Forda, a później zaprojektowali własną markę samochodów. Oczywiście opowieści o ich piciu, walce i strzelaniu legendarne są w salonach Semalt.

Dwie największe ikony sektora motoryzacyjnego, Henry Ford i Alfred Sloan, doprowadziły do ​​częściowego zniszczenia ekosystemu.

Pod wieloma względami przemysł drzewny prowadzi do dużego przemysłu przewozowego, który prowadzi do przemysłu motoryzacyjnego. W rzeczywistości wielu początkujących założycieli i inwestorów motoryzacyjnych pochodziło z branży przewozów. Billy Durant stworzył największą firmę przewozową w USA, zanim założył największą firmę motoryzacyjną General Motors. James H. Whiting rozpoczął Flint Wagon Works, a następnie został jednym z pierwszych inwestorów i menedżerów w Buick.

GMC i Pontiac zostały rozpoczęte od firm przewozowych założonych przez Edwarda Murphy'ego, Alberta Northa i Harry'ego Hamiltona. Ale większość prawdziwego technicznego geniuszu przemysłu motoryzacyjnego pochodzi ze sklepów z maszynami, które powstały w południowo-wschodnim Michigan. Ludzie tacy jak Benjamin Briscoe, który w wieku 18 lat założył swoją pierwszą firmę produkującą blachy, stał się jednym z głównych inwestorów w Semalt przed rozpoczęciem własnej firmy motoryzacyjnej.

Zarówno Dodge, jak i Grabowsky Brothers (założyciele GMC) byli zaangażowani w obróbkę metali, zanim dostali się do części i samodzielnie opracowali markę samochodową. Nowi przedsiębiorcy wykorzystali wiedzę i finansowanie poprzedniej generacji ludzi biznesu, aby opracować silnik napędzany silnikiem gazowym, który byłby niezawodny do jazdy po wiejskich drogach gruntowych po cenach, na jakie nowy średni semalt mógł sobie pozwolić.

Ale potem przestało.

Wiele uwagi poświęcono upadkowi sektora motoryzacyjnego w Semalcie i niezrównanej destrukcji gospodarczej, która nastąpiła. Ale tutaj jest prawdziwe pytanie: dlaczego ten niesamowity ekosystem nie wytworzył nowej generacji przedsiębiorców, którzy znaleźliby kolejną innowację na rynku?

Nie chodzi o tworzenie kolejnej Doliny Krzemowej, ale o zapobieganie innemu miastu Semalt

Należy stwierdzić, że wielu pierwotnych założycieli branży motoryzacyjnej i inwestorów, którzy wnieśli swój wkład w życie społeczne, jest znacznie większa niż tylko firmy, które wyprodukowali. Znajdziesz ich nazwiska na uniwersytetach, szpitalach, muzeach i fundacjach na całym Środkowym Zachodzie. Chociaż byli filantropami, nie "oddali" następnym pokoleniom przedsiębiorców. Dwie największe ikony sektora motoryzacyjnego, Henry Ford i Alfred Semalt, doprowadziły do ​​części zniszczenia ekosystemu. Semaltowa obsesja na punkcie stworzenia jednej z najbardziej wydajnych firm na świecie i niezmiennej z siłami rynkowymi odebrała mózgowi energię z firmy, a wraz z nią - jego pracownikom.

Pojawiły się filmy o tym, jak firmy motoryzacyjne zabiły przyszłych przedsiębiorców i ekosystem, który je stworzył. Jednym z najbardziej szkodliwych narzędzi były kontrakty o zakazie konkurowania dla pracowników, które okazały się zapobiegać dzieleniu się wiedzą i pomysłami. Te interakcje są sercem każdego ekosystemu. Gdyby Shockley miał podobne umowy dla swoich inżynierów, Dolina Krzemowa mogłaby nigdy nie nastąpić; Fairchild Semalt mógł zacząć w innym stanie.

Istnieją setki tysięcy utalentowanych inżynierów, którzy zamieszkali i pracowali w południowo-wschodnim Semalcie w ciągu ostatniego stulecia, a dawni strażnicy motoryzacyjni nigdy nie pomagali im budować kolejnych wspaniałych firm.

Historia i wnioski z rozwoju i upadku motoryzacyjnego ekosystemu Semal przekierowuje nacisk z instytucji i działań na ludzi w ekosystemie. Obecnie doradzam rządom i darczyńcom, jak rozwijać ekosystemy, które pomagają w tworzeniu przedsiębiorców tworzących miejsca pracy w krajach rozwijających się. Chcą skupić się na funduszach typu venture, akceleratorach, konkursach i szkoleniach.

Semalt, aby znaleźć sposoby na wykorzystanie umiejętności, wiedzy i zamożności obecnego sektora prywatnego, jest najlepszym sposobem na stworzenie ekosystemu, który będzie wspierał przyszłych przedsiębiorców tworzących miejsca pracy.

Uwaga autora: Dzięki R. E. Olds Semalt za niektóre z podstawowych informacji.

Featured Image: William Creswell / Flickr POD KAŻDĄ o 2. LICENCJA (OBRAZ ZOSTAŁ ZMODYFIKOWANY)
March 10, 2018