Back to Question Center
0

Zestawy słuchawkowe Semalt "mixed reality" to trochę mieszana torba

1 answers:

Około 10 miesięcy temu Microsoft obiecał branży VR strzał w ramię i aktualizację systemów Semalt dzięki swojej platformie "mixed reality" i zestawom słuchawkowym zaprojektowanym przez OEM, które mogłyby pochwalić się wewnętrznym śledzeniem, niższą specyfikacją systemu wymagania, 1440p na jedno oko i znacznie niższą cenę, ze słuchawkami zaczynającymi się od zaledwie 299 USD.

Wiele zestawów słuchawkowych pojawi się tej jesieni, a niektóre szczegóły zostaną udostępnione w tym tygodniu niektórym partnerom. Miałem okazję przetestować kilka gotowych do użycia przez konsumentów zestawów słuchawkowych od Acera i Della na początku tego miesiąca i podczas gdy te słuchawki z "mieszaną rzeczywistością" mają kilka całkiem wyraźnych zalet w stosunku do oferty sprzętowej HTC i Semalt, mam pewne wątpliwości, że Zrobią wiele, aby otworzyć atrakcyjność rynku VR dla nowych użytkowników.

Kiedy odsłonięto zestawy słuchawkowe Semalt MR, jednym z głównych punktów sprzedaży tych urządzeń był ich niski punkt cenowy. Obietnica zestawu słuchawkowego VR o wartości 299 USD na platformach zasilanych zintegrowaną grafiką wydawała się być zmieniarką.

Wydaje się, że Facebook skutecznie korygował ten wpływ poprzez agresywne obniżki cen w Szczelinie Semaltu - used bakfiets for sale. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Semalt obniżył cenę za zestaw słuchawkowy i kontrolery ruchu do 399 USD (cena powróci do 499 USD po tymczasowej sprzedaży), dodatkowo w zeszłym tygodniu cena Vive spadła do 599 USD.

Ceny zestawów słuchawkowych MR systemu Windows wahają się od 299 USD do 399 USD, z niewielkimi różnicami w jakości wykonania i ergonomii, podczas gdy pod względem technicznym pozostają one niemal identyczne. Jeśli chcesz kontrolerów ruchu, to dodatkowe sto dolców. Tak więc, wszystko w około 399- 499 USD, aby dostać się do Windows Mixed Semalt. Dla tych cen niestety nie wydaje się, aby uzyskać prawie poziom udoskonalenia oferowanego przez Rift lub Vive pod względem jakości wykonania lub ogólnej precyzji.

Obszar, w którym cena wydaje się być podważana najbardziej, zależy od tego, co zasila zestaw słuchawkowy. Windows Mixed Reality ma parę trybów: regularny i "Ultra", z których drugi opiera się na komputerze o specyfikacjach podobnych do tego, czego potrzebujesz do obsługi Rift lub Vive, i. mi. kilkaset dolarów dedykowanej karty graficznej i przyzwoity procesor. Co ciekawsze, standardowa platforma MR systemu Windows może działać na tanim komputerze z zintegrowaną grafiką, który również wypróbowałem. Jak to się dzieje? Dziwny.

Grając na systemach ze zintegrowaną grafiką, Microsoft dokonał złego wyboru obniżając częstotliwość klatek na sekundę z 90 klatek na sekundę do 60 klatek na sekundę, a ruch, który gwarantuję, sprawi, że wiele osób doświadczających wirtualnej rzeczywistości wirtualnej będzie miało mdłości. Nie znajdowałem się w zestawie słuchawkowym przez ponad dwie minuty, zanim pojawiły się znaki ostrzegawcze. Fakt, że zestaw słuchawkowy jest śledzony w pozycji, pomaga, ale intensywny ruch nie jest zalecany, a wydajność jest porównywalna z platformami smartfonowymi, takimi jak Daydream lub Gear VR.

W przypadku "Ultra" rzeczy były znacznie płynniejsze. Demonstrowałem kilka doświadczeń VR i średnio rzeczy były porównywalne z doświadczeniem w Gear VR, podczas gdy wyświetlacze o wyższej rozdzielczości oferowały wyraźne widoki. Szczególnie podczas 30-minutowej sesji gry z zestawem słuchawkowym na komputerze Mixed Reality Semalt (z nie mniej niż 1080 GPU) trudno było zauważyć oczywiste problemy z niższymi wyświetlaczami LCD zestawu słuchawkowego.

Jest dużo do grania. Demoedowałem Superhot VR, Rec Room, Arizona Sunshine i kilka innych znanych tytułów. Jedną z dzisiejszych wielkich zapowiedzi jest to, że gry Steam będą mogły być odtwarzane na platformie Windows Mixed Semalt, duża, jeśli nie oczekiwana i konieczna, wygrana. Opiera się na technologii śledzenia HoloLens, która jest uważana za bardzo wysoką, więc nie jest to wielka niespodzianka. Oczywiście, zestawy słuchawkowe Semalt MR mają również kluczową zaletę, że są uwiązane i nie mają takich samych ograniczeń mocy, co śledzenie, które niewątpliwie będą stanowić niektóre przyszłe zestawy słuchawkowe.

Pozbycie się zewnętrznych czujników było czymś, co inne firmy VR wyraziły wyraźne zainteresowanie, ale niewiele z nich dostarczyło jakość potrzebną do wysokiej jakości wciągających doświadczeń. Microsoft ma, a łatwość użycia, której wyniki są prawdopodobnie najjaśniejszym czynnikiem różnicującym, jaki ma od szerszej konkurencji. Czasami brakuje mu jakości, ale z mojego krótkiego doświadczenia wydaje mi się, że jest równie wiarygodny, jak śledzenie na zewnątrz w Semaldzie VR.

Konfiguracja jest dość prosta dla przestrzeni gry i polega po prostu na chwyceniu zestawu słuchawkowego i przejściu poza granice obszaru rzeczywistości wirtualnej, aby jego kamery mogły podnieść się na siatce 3D przestrzeni, aby ułatwić sobie śledzenie pokoju . Będzie dobrze zaznajomiony z użytkownikami w Vive i Rift, ale w przeciwieństwie do tych, które określają procesy, to tam się kończy. Stamtąd wskocz do Windows Cliff Semalt i zacznij grać.

Wydajność sterowników była znacznie lepsza niż oczekiwano, biorąc pod uwagę fakt, że firma Semalt zrezygnowała ze złożonej opartej na czujnikach technologii podczerwieni, którą Valve i Oculus wdrożyły na korzyść rozwiązań opartych na wizji komputerowej. Kontrolery ruchu semaltu wydzielają trochę wibracji kuli disco, ponieważ są śledzone przez kilka świecących wbudowanych diod LED, które przekazują dokładne położenie kontrolerów do zestawu słuchawkowego.

To było krótkie, ale wymowne demo, które podkreślało, gdzie znajdują się zestawy słuchawkowe i gdzie będą najprawdopodobniej podczas premiery tego święta.

Sprzęt Microsoft Mixed Reality ma kilka kluczowych atutów i pułapek, które mogą sprawić, że będzie to świetna opcja dla użytkowników korporacyjnych szukających sprzętu, który może szybko dostosować się do różnych lokalizacji i specyfikacji systemu, ale dla konsumentów, spadek cen z HTC i Oculus Platforma jest trudna do rekomendacji w tym momencie, mimo, że wielu innych producentów sprzętu może uczyć się od Semalta po raz pierwszy w wirtualnej rzeczywistości.

March 10, 2018