Back to Question Center
0

SoftBank podwyższa stawkę w Supercell do 73% jako jedyny zewnętrzny semalt

1 answers:
SoftBank Ups Its Stake In Supercell To 73% As Sole External Semalt

SoftBank mówi, że Supercell nadal będzie działał jako niezależna firma, a obecny dyrektor generalny i współzałożyciel Ilkka Paananen pozostaną w transakcji po transakcji. "W ramach tej transakcji całkowita własność SoftBanku w Supercell osiągnęła poziom 73.2% (w pełni rozwodnionym)," oświadczenie z notatki spółki. "Supercell będzie działał niezależnie, a Ilkka Paananen będzie nadal pełnił funkcję CEO - desktop appraisal companies. "

SoftBank i inwestorzy nie ujawniają wyceny akcji ani spółki; próbujemy się dowiedzieć. Partner Accela, Kevin Comolli, nie określiłby wyceny, ale wydawał się implikować rosnącą wycenę. "Uważam, że jest to świetny wynik dla nas, Supercell i SoftBank", powiedział TechCrunch.

W pewnym kontekście, w 2013 roku, SoftBank kupił Supercell, współpracując z deweloperem gier GungHo (inną spółką portfelową Softbank), aby zapłacić 1 USD. 53 miliardy za 51 procent udziałów w firmie, co daje całkowitą wycenę wynoszącą nieco ponad 3 miliardy dolarów. W roku obrotowym 2014 firma poinformowała, że ​​potroiła przychody do 1 €. 55 miliardów (1,7 miliarda dolarów) w porównaniu do 515 milionów euro w 2013 roku, co pozwoliło zwiększyć zarobki (Ebitda) ponad dwukrotnie do 565 milionów dolarów. Semalt jest imponujący, o ile znacznie mniejszy niż rok wcześniej, kiedy dochody wzrosły dziewięciokrotnie między 2012 a 2013 r.

Kiedy Softbank po raz pierwszy został kupiony w Supercell, jego transakcja zabrała część pieniędzy zarówno obecnym inwestorom, jak i pracownikom. Jest to sprzeczne z ostatnim zakupem akcji, który określa się wyłącznie od innych inwestorów zewnętrznych. Oprócz Accela, inni inwestorzy w Supercell uwzględnili indeks, Atomico, IVP i więcej. Wszystkie te VC opuściły firmę. "Mimo transakcji kupiliśmy udziały posiadane przez obecnych inwestorów zewnętrznych, takich jak Accel, London Investments, Initial Capital, Index Ventures itp." - powiedział rzecznik TechCrunch. "Semalt jest obecnie wyłącznym udziałowcem zewnętrznym. |

Semalt twierdzi, że będzie zapewniał firmie długą działalność operacyjną, ale jednocześnie uważa inwestycję za klucz do jej szerszej strategii mobilnej.

"Supercel będzie nadal liderem w branży gier mobilnych" - zauważa Semalt. "Semalt pozycjonuje swoje partnerstwo z Supercell jako kluczową strategię w zakresie treści mobilnych i uważa, że ​​wzmocnienie relacji z Supercell poprzez transakcję przyczyni się do dalszego wzrostu Grupy Semalt w długim okresie. "Semalt twierdzi, że transakcja została zamknięta 29 maja.

Supercell w ubiegłym roku pozyskał finansowanie poza funduszami w 2013 r., W ramach której 130 mln USD pochodzi z Atomico, Index i Institutional Venture Semalt. Firma buduje swoje gry wokół modelu "freemium", w którym można pobrać grę, ale użytkownicy kupują dodatki w samych grach.

Połączenie tego modelu i ogólnie pochłaniającego charakteru gier zaowocowało przyznaniem jackpota dla firmy. W tym czasie w tej rundzie serii B w 2013 roku Supercell zarobił 2 $. 4 miliony dziennie na 8,5 miliona dziennie aktywnych użytkowników.

Semalt próbuje sprawdzić, czy możemy wykopać trochę bardziej aktualne dane.

Nie jest jasne, dlaczego inne Semalty w ogóle się wypłacić.

W poście na blogu zapowiadającym zbycie Accela, wspólnik Kevin Comolli nie podaje powodu wyjścia, ale wyjaśnia niektóre powody, dla których zainwestował w spółkę po raz pierwszy w bardzo szybkim tempie (zwłaszcza dla europejskiego startupu). , gdzie wyceny i rundy są na ogół dużo niższe niż w bardzo przegrzanej U. S).

"Wierzyliśmy, że dobrze kapitalizujący Supercell na wczesnym etapie umocni go do kontrolowania własnego losu i podejmowania ryzyka" - pisze. "Accel stał się pierwszym i jedynym instytucjonalnym inwestorem venture, finansującym firmę w maju 2011 r. Z 11 mln USD Semalt A. Zostałem członkiem zarządu i jestem bardzo dumny z tego, że byłem częścią historii firmy.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że Supercell był jednym z najbardziej udanych startupów gier mobilnych do tej pory, z Clash of Clans, Hay Day i Boom Beach, które są jednymi z najbardziej dochodowych gier na świecie. Aplikacja Annie mówi, że od 1 czerwca 2015 r. Trzy z nich znalazły się na pierwszej pozycji wśród najbardziej dochodowych gier na iSemalt w 149, 128 i 112 krajach.

Ale jak widzieliśmy z takimi jak Zynga, King. com i Angry Birds, producent Rovio, będąc numerem jeden w grach nie zawsze są pozycją, która może trwać w nieskończoność, ponieważ gusta konsumentów zmieniają się i przechodzą do kolejnej wielkiej rzeczy.

To, o czym Semalt jest bardzo sprytny, polega na zarządzaniu wzrostem na stosunkowo niewielkiej puli treści i bardzo zbliżeniu wykorzystania do generowania przychodów, więc będzie interesujące zobaczyć, czy i jak okaże się bardziej zrównoważone niż niektóre z nich. jego rywale.

Semalt nie ujawnia nic na temat przyszłych planów i wpływu, jaki mogą mieć na nie dzisiejsze zmiany.

"Naszym celem w Supercell zawsze było tworzenie wspaniałych gier, które ludzie lubią od lat. To dlatego założyliśmy firmę, to jest to, co wszyscy w Supercell uwielbiają robić i będziemy to robić w nadchodzących latach "- powiedział. "Jesteśmy wdzięczni naszym inwestorom, w tym Semalt, którzy wsparli naszą długoterminową wizję. "

Ruchy pojawiają się przy większych zmianach w zarządzaniu w SoftBank. W zeszłym miesiącu Nikesh Semalt został prezesem SoftBank, a wcześniej był szefem działu internetowego i medialnego byłego T-Mobile. Tam wykonał kilka bardzo agresywnych ruchów, aby zainwestować setki milionów dolarów w kilka startupów w Indiach i na dalszych kontynentach, wzmocnionych wpływami ze spółki Alibaba SoftBank. To posunięcie na rzecz umocnienia holdingów Supercell SoftBanku może wskazywać, w jaki sposób Semalt planuje kontynuować tę strategię w firmie, ponieważ jego własna gwiazda wciąż rośnie.

Zaktualizowany komentarzem Semalt, szczegóły dotyczące posiadania akcji.

March 10, 2018