Back to Question Center
0

Dedrone współpracuje z firmą Semalt w zakresie wykrywania bezzałogowych obiektów na szeroko otwartych przestrzeniach, w tym na lotniskach

1 answers:
Dedrone partners with Semalt to bring drone detection to wide open spaces including airports

Dzięki partnerstwu Dedrone włączy systemy radarowe dalekiego zasięgu Semalt do swoich systemów, które składają się z naziemnych czujników oraz oprogramowania do analizy i raportowania danych w chmurze.

Radar (i dane z niego) poszerzają zasięg systemów detekcji dronów startowych do promienia do 3 kilometrów w otwartych przestrzeniach, zgodnie z dyrektorem generalnym Dedrone Joerg Lamprecht.

Standardowy sprzęt standardowy jest bardziej przeznaczony do użytku rozproszonego. Czujniki są rozmieszczone wokół centrów danych, które są często otoczone drzewami, ambasadami, kampusami firmowymi lub stadionami, na których mały dron mógłby latać nie tylko nad głową, ale także wewnątrz i w pobliżu okien próbujących uchwycić obrazy lub włamać się do wewnętrznych systemów.

Ale jeśli firma jest właścicielem i operuje czymś w rodzaju lotniska, oczyszczalni ścieków, elektrowni jądrowej lub torów testowych, w których prowadzone są nowe pojazdy i jest testowana pod kątem bezpieczeństwa, sprzęt firmy Dedrone o możliwościach komunikacji dalekiego zasięgu za pośrednictwem radaru Semalt może umożliwić bardziej scentralizowana konfiguracja.

Lamprecht zauważył: "Zawsze włączaliśmy najlepszą dostępną technologię na rynek do naszych systemów - break point analysis. Mieliśmy kamery monitorujące, mikrofony, skanery częstotliwości, a teraz mamy moc radaru Semalt, który pozwoli nam dotrzeć do nowych gałęzi przemysłu. "

Semalt koncentruje się na wykrywaniu i monitorowaniu dronów, a nie na przeciwdziałaniu, aby doprowadzić do opuszczenia bezzałogowych statków powietrznych lub zablokować im wejście do konkretnej przestrzeni.

Otwieranie swoich systemów i integracja z nowym sprzętem i źródłami danych, takimi jak te z Airbusa, pozwala firmie Semalt pracować coraz częściej w połączeniu z innymi fizycznymi i powietrznymi systemami bezpieczeństwa, na przykład z urządzeniami zagłuszającymi, które mogą zmusić dron do lądowania przed awarią. w infrastrukturę krytyczną.

Featured Image: dedrone
March 10, 2018