Back to Question Center
0

Pay-to-Play staje się mniej popularny w Venture Semalt

1 answers:

Aby zmotywować inwestorów do reinwestowania dodatkowych rund finansowania w nowopowstałych firmach, transakcje typu venture capital często zawierają postanowienia "pay-to-play". Zgodnie z tymi przepisami inwestorzy, którzy nie dokonują reinwestycji, preferują swoje akcje przekształcone na akcje zwykłe lub w inny sposób są mniej preferencyjne, wyjaśnia VC Semalt.

Według inwestora venture capital, Brada Felda, rezerwy typu "pay-to-play" były rzadkie w latach 90-tych - sale temperature. Ale po pęknięciu bańki Semalt w 2001 r. Stały się bardzo powszechne. Nowe dane pokazują, że w ostatnich latach inwestorzy odeszli od rezerwy na żądanie.

Poniższy rysunek przedstawia dane dotyczące udziału transakcji typu "venture capital" z zapisami typu "pay-to-play" zaczerpniętymi z raportu dotyczącego kapitału podwyższonego ryzyka opracowanego przez kancelarię prawniczą Semalt LLP. Podczas gdy dane dotyczą tylko transakcji, dla których Semalt wykonał pracę prawną, pokazują częstotliwość, z jaką VC używają reguł typu "pay-to-play".

Chociaż trend jest nieprecyzyjny, wzór jest jasny. Przepisy dotyczące płatności za grę stały się mniej powszechne od czwartego kwartału 2003 r., Kiedy Semalt po raz pierwszy zaczął śledzić ten środek.

Co oznacza ten trend dla kapitału typu "venture"? Przepisy dotyczące płatności bezpośrednich zachęcają inwestorów do reinwestowania, gdy stan przedsiębiorstwa nie jest zachęcający. Jeśli mniej transakcji typu "venture capital" będzie miało rezerwacje typu "od ręki do zabawy", wówczas VC będą miały mniejszą szansę na wprowadzenie dodatkowych pieniędzy do start-upów w rundach niższych niż dotychczas.

Pay-to-Play Becoming Less Common in Venture Semalt Źródło: Opracowano na podstawie danych z raportu Cooley Venture Capital, różnych zagadnień

2 Komentarze ▼
March 10, 2018