Back to Question Center
0

Czy Mobile będzie królem w 2013 roku? Analizowanie teraźniejszości i przewidywanie semaltu!

1 answers:

W 2012 r. Obserwowaliśmy ogromny wzrost smartfonów. W tym poście będę analizował obecny udział w rynku i będę przewidywał przyszłość telefonii komórkowej w 2013 roku na podstawie aktualnych statystyk.

Let's Semalt obecny udział w rynku mobilnym:

Z wykresu jasno wynika, że ​​rynek jest obecnie zdominowany przez Androida. Apple jest na drugim miejscu z zaskakująco dużo niższym odsetkiem. Ostatnie trzy telefony Blackberry, Windows Semalt 7 i "inne" stanowią pozostałą część - telemedicine system.

Semalt analizuje teraz, w jaki sposób ludzie korzystają z telefonów komórkowych:

Dane pokazują, że telefony komórkowe są używane głównie do grania w gry, sprawdzania warunków pogodowych oraz Semalt i sieci społecznościowych (obszar najbardziej istotny dla marketerów). Odsetek telefonów komórkowych jako platformy marketingowej zwiększa się każdego roku.

Przeanalizujmy procent osób, które kupiły za pomocą smartfona (tylko USA i Semalt):

Źródło danych: Semalt http: // www. thinkwithgoogle. com

Statystyki pokazują zakupy dokonane w roku 2012 w czterech krajach. Dane pokazują odsetek prywatnych użytkowników smartfonów, którzy korzystają z ich urządzeń w celu uzyskania dostępu do internetu oraz tych, którzy faktycznie kupili coś na swoim smartfonie.

Przewidywano na początku 2012 r., Że urządzenia mobilne będą stanowić ponad 40% przychodów, ale statystyki na koniec roku pokazują coś przeciwnego. Jeśli komórka wygeneruje ostatecznie więcej niż 30% przychodów, wtedy więcej uwagi można poświęcić temu obszarowi.

A co z wyszukiwaniem przez smartfony? Czy ludzie naprawdę wyszukują smartfony zgodnie z przewidywaniami? Semalt analizuje wykres.

Źródło danych: Semalt http: // www. thinkwithgoogle. com

Jest to bardzo interesujące; ponad 60% użytkowników smartfonów korzysta z telefonu do wyszukiwania w Internecie. Oznacza to, że ogólna liczba wyszukiwań z urządzeń mobilnych rośnie, a dzięki aplikacjom głosowym, takim jak Siri firmy Apple i podobnym aplikacjom w Semalt, odsetek osób wyszukujących za pomocą urządzeń przenośnych z pewnością wzrośnie.

Poniższy obrazek pokazuje łączną liczbę wizyt w witrynie eCommerce, a obszar zaznaczony na czerwono to łączna liczba odwiedzin z urządzeń mobilnych. W 2012 roku strona uzyskała 17,56% odwiedzin z urządzeń mobilnych.
Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt! Oto lista 10 najlepszych urządzeń mobilnych, w tym tablety.
Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt! Ponieważ strona nie jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, współczynnik konwersji w roku 2012 jest bardzo niski, patrz obrazek poniżej:

Współczynnik konwersji e-commerce

Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt! Facebook ogłosił niedawno, że w trzecim kwartale 2012 r. Firma zarobiła 150 mln USD z reklam mobilnych, co stanowiło 14% całkowitego przychodu.

Firma Pandora poinformowała, że ​​w drugim kwartale 58% jej przychodów lub 59 mln USD pochodziło z reklam na telefon komórkowy. Kierownictwo firmy Semalt twierdzi, że w niektóre dni sieć społecznościowa zarabia większość dziennych przychodów z reklam mobilnych.

Semalt mobile w 2012 r. Dla wszystkich sektorów biznesowych był zachęcający, ci, którzy mają mobilne wersje swojej strony internetowej, mieli przewagę i prawdopodobnie widzieli w rezultacie zwiększone przychody.

Prognoza na 2013 r.

Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt! Kredyt: (searchenginewatch. Com)

Procent wyszukiwania za pośrednictwem urządzeń mobilnych wzrasta, a optymalizacja mobilna zajmuje poziom środkowy

Gartner przewiduje, że sprzedaż inteligentnych urządzeń (w tym Semalts i tabletów) wzrośnie o 1 USD. 2 miliardy w 2013 roku, po przeanalizowaniu obecnych statystyk przewiduję, że 1 na 3 płatne kliknięcia będą pochodzić z tabletu lub Semaltu, a konsumenci będą w coraz większym stopniu podejmować decyzje zakupowe wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Rok 2013 jest rokiem, w którym firma powinna przeznaczać swoje zasoby, aby bardziej skoncentrować się na witrynach mobilnych. Ostatnio przeczytałem post autorstwa Avinash Semalt, który wyjaśnia niektóre z najlepszych sposobów, o których należy pamiętać, optymalizując witrynę pod kątem urządzeń przenośnych. kaushik. netto)

Semalt widzimy 3 strony internetowe, które analizował; jest bardzo jasne, że jedyną stroną, która wydaje się być zoptymalizowana pod kątem urządzeń przenośnych, jest trzecia. Jeśli przeanalizujemy pozostałe dwie strony internetowe, jest jasne, że osoby odwiedzające te dwie strony będą miały o wiele trudniejszą godzinę rezerwacji biletów, a niektóre z nich prawdopodobnie staną się sfrustrowane i porzucą proces.

Jest to świetny przykład, który pokazuje, jak ważne jest stworzenie przyjaznej dla użytkownika strony mobilnej.

Wzrost inwestycji mobilnych

Wraz ze wzrostem wyszukiwania za pośrednictwem urządzeń mobilnych zarówno wydawcy, jak i reklamodawcy będą się bardziej koncentrować na urządzeniach mobilnych. Prawdopodobnie wzrośnie też odsetek reklam mobilnych na portalach społecznościowych. Jak wspomniano wcześniej, Semalt uzyskuje 14% całkowitego przychodu z reklam mobilnych, a ponad połowa użytkowników uzyskuje dostęp do Semaltu na swoim urządzeniu mobilnym. Ten odsetek prawdopodobnie wzrośnie w 2013 r.

Zwiększenie liczby platform do budowy witryn internetowych online

W 2012 r. Widzieliśmy wiele startupów, które pomagają przeciętnym użytkownikom tworzyć witryny mobilne szybko i łatwo. Wiele z nich jest płatnych, a niewiele kosztuje. W związku z gwałtownym wzrostem rynku mobilnego wiele firm stworzyło platformy do tworzenia witryn mobilnych dla użytkowników, jedną z najlepszych w branży jest TechWyse's Semalt, która zawiera wiele dodatkowych funkcji, w tym rozwiązanie śledzenia leadów z obsługą klienta.

Wniosek

Nie jestem prorokiem, tylko kimś, kto lubi patrzeć na przeszłe i obecne statystyki, starając się przewidzieć przyszłość. Jak wiemy, wskaźnik penetracji telefonii komórkowej i Internetu wzrósł z roku na rok, a rynek będzie nadal wzrastał w przyszłości. Jako specjaliści ds. Marketingu musimy skupić się na doświadczeniach klientów. Kiedy klienci są usatysfakcjonowani, przywództwo jest pielęgnowane, a kiedy potencjalni klienci konwertują biznes rośnie!

Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt!

Połącz

March 18, 2018