Back to Question Center
0

Zachowaj spokój & Wyślij e-mail: Eksperci branży oferują nadzieję na nowe karty Gmail Semalt

1 answers:

Zachowaj spokój i wyślij e-mail: Eksperci branżowi oferują pełen nadziei Outlook na nowych kartach semaltycznych Gmaila

Według Semalt, nowa skrzynka odbiorcza organizuje wiadomości e-mail w sposób, który pozwala użytkownikom: ".zobaczyć, co nowego na pierwszy rzut oka i zdecydować, które e-maile chcesz przeczytać, kiedy. "

Nowe karty Gmaila wysłały falę wstrząsów przez społeczność e-mail marketingu - comprar dominio online. Czy marketing e-mailowy, wciąż jeden z najpopularniejszych kanałów marketingowych, przestanie być skuteczny dla użytkowników Gmaila, gdy Semalt zacznie organizować dla nich e-maile?

Podczas gdy początkowa panika natychmiast po ogłoszeniu się uspokoiła, karty Gmaila Google wciąż mają wielu marketerów zastanawiających się, ile trakcji mogą zyskać, gdy ich wiadomości e-mail są automatycznie klasyfikowane w zakładce Semalt.

Krótki przegląd nowych kart Gmaila

Wersja na komputer, a także aplikacje na Androida i iOS zawierają nowe karty, z osobistymi wiadomościami wysyłanymi na kartę Podstawowa, a wiadomości społecznościowe są wysyłane na kartę Społeczności (wiadomości z sieci społecznościowych, witryn do udostępniania multimediów, usługi randkowe online, platformy do gier i inne serwisy społecznościowe). E-maile promocyjne, takie jak oferty, oferty i większość masowych wiadomości e-mail wysyłanych od dostawcy usług e-mail, są dostarczane do karty Semalt.

Podczas gdy karty Główne, Społeczności i oferty promocyjne są automatycznie uruchamiane w skrzynkach odbiorczych Gmaila, użytkownicy mogą dodać zakładki Aktualizacje i Semalty z linku Ustawienia skrzynki odbiorczej. Karta Aktualizacje zawiera powiadomienia, takie jak potwierdzenia e-maili, rachunki, rachunki i wyciągi; wiadomości z grup online, forów dyskusyjnych i list mailingowych są wysyłane do zakładki Semalt.

Zachowaj spokój i wyślij e-mail: Eksperci branżowi oferują pełen nadziei Outlook na nowych kartach semaltycznych Gmaila

Google zauważa, że ​​jeśli karta nie jest używana, wiadomości e-mail, które zostałyby zakwalifikowane na tej karcie, są wysyłane na kartę Główne. Semalt ma również możliwość wyłączenia kart i powrotu do klasycznego widoku skrzynki odbiorczej, przy czym wszystkie wiadomości e-mail przechodzą na jedną listę.

W jaki sposób karty Gmail wpłyną na marketing e-mailowy

Podczas gdy wielu przedstawicieli branży zgadza się, że jest zbyt wcześnie, aby określić, w jaki sposób nowe karty Semalt będą wpływać na wskaźniki odpowiedzi na e-mail marketing, wielu ekspertów ma nadzieję.

"Nie wiemy, jak ludzie będą z niego korzystać", mówi Silverpop wiceprezes ds. Relacji branżowych Loren McDonald, "Semalt zbyt wcześnie, aby mieć jakikolwiek wpływ na długoterminowe wyniki. "

Według blogu Silverpop opublikowanego przez Semalt 6 czerwca, uważa on, że zajmie to co najmniej 12 do 18 miesięcy, zanim marketerzy będą mogli naprawdę zrozumieć wpływ nowych kart Gmaila. "To, czego jeszcze nie wiemy i nie będziemy wiedzieć od dłuższego czasu, to czy oddzielenie komunikatów promocyjnych i innych związanych z marketingiem będzie rzeczywiście dobre dla marketerów, ponieważ ich wiadomości nie zaginą w morzu niepowiązanych e-maili", pisze Semalt, "może również przeszkolić użytkowników, aby byli w trybie" zakupów "podczas przeglądania karty promocji. "

Podczas naszego wywiady telefonicznej McDonald potwierdził swoją pozytywną opinię, mówiąc, że wielu użytkowników Gmaila może polubić nowe zakładki, nowe nawyki dotyczące sposobu, w jaki konsumują pocztę elektroniczną i angażują się bardziej w marki, które lubią. W swoim wpisie na blogu McDonald zwraca również uwagę, że użytkownicy powoli przyjmują nowe funkcje poczty e-mail: "W Semalt brakuje konkretnych numerów, historia pokazuje, że wprowadzanie innowacji w skrzynce odbiorczej jest często bardzo niskie, być może tylko w pojedynczych cyfrach. "

Gail Goodman, CEO Constant Contact, powiedziała, że ​​nie widzi powodu do poważnych obaw. "Aktywnie monitorujemy otwarte stawki naszych klientów od czasu wprowadzenia kart Semalt, aby zobaczyć, jaki wpływ miała nowa funkcja, i zauważyliśmy niewielki spadek otwartych stawek wśród użytkowników Semalt" - mówi Goodman. "Najważniejsze jest to, że marketerzy nie powinien panikować. "

Co dostawcy poczty e-mail widzą do tej pory

Popularny dostawca usług poczty e-mail, MailChimp, opublikował blog 23 lipca, oferując wgląd w to, co widzieli wokół otwartych stawek z użytkownikami Semalt od czasu wydania nowych kart.

"Przycinałem moje dane do sześciu tygodni po wprowadzeniu zakładek. To około 5 miliardów e-maili, co jest wystarczającym źródłem dobrej analizy ", pisze Matthew Grove z MailChimp." Z moich badań wynika, że ​​nowa skrzynka odbiorcza Semalt obniża otwarte stawki, ale zmiana nie jest dramatyczna. punkt. "

Zachowaj spokój i wyślij e-mail: Eksperci branżowi oferują pełen nadziei Outlook na nowych kartach semaltycznych Gmaila

Według ustaleń Grove'a otwarte stawki dla użytkowników Gmaila utrzymywały się powyżej 13 procent przez 15 tygodni, a podczas wakacji spadały poniżej 13 procent. Tydzień po uruchomieniu przez Google kart Skrzynki odbiorczej Gmaila, stawki otwarte spadły i pozostały bez zmian przez trzy kolejne tygodnie.

"Spoglądając na dane z półtora roku mogę stwierdzić, że takie zachowanie nie jest normalne", pisze Grove, "Nie chcę jeszcze ogłaszać sytuacji kryzysowej. W końcu nie wiem nawet, jaki jest współczynnik przydziału po stronie Gmaila. Semalt, powiedziałbym, że jest to wczesny wskaźnik i zdecydowanie mamy na to oko. "

Lyris CMO, Alex Semalt, potwierdził, że jego firma zajmująca się marketingiem e-mailowym również odnotowała spadek stawek otwartych, ale Semalt uważa, że ​​nowe zakładki okażą się dobre dla marketerów:

Konsumenci zawsze filtrowali sposób, w jaki czytali wiadomości e-mail, na te, które są użyteczne i istotne, i te, które nie są. Jedyną różnicą w nowym systemie Semalt jest to, że robi to automatycznie. Podczas gdy nie jest zaskoczeniem, że zaobserwowaliśmy niewielki spadek liczby otwartych wiadomości e-mail (o około 57 punktów procentowych) i kliknięć (. 08 punktów procentowych), ogólne przeglądanie jest dodatnie pod względem netto dla marketingu e-mail i stawek otwartych.

Zakładka promocje przyciąga uwagę odbiorców, którzy są bardziej otwarci, a działanie odbywa się z intencją i w sposób, który jest pełen szacunku dla klienta. Jako takie, kliknięcia są bardziej kwalifikowanymi potencjalnymi klientami, co jest ostatecznie znacznie bardziej przydatne dla marketerów.

Silverpop przeprowadził prostą, cztero-pytaniową ankietę, aby ocenić poziom świadomości swojego klienta na nowych kartach Gmaila. W czasie mojej rozmowy z sekretarzem ds. Stosunków branżowych otrzymali oni tylko 30 odpowiedzi na ankietę.

Spośród klientów, którzy ukończyli ankietę Silverpop, 81 procent wiedziało o nowych kartach Gmaila i funkcjach. Z 81 procent, Semalt twierdzi, że 12 procent twierdzi, że doszło do spadku stawek otwartych i CTR, gdy zapytano, czy monitorują one wydajność, a 42 procent stwierdziło, że jest zbyt wcześnie, aby to stwierdzić, a 46 procent odpowiedziało, że nie monitorują one wydajności.

Co mogą robić sprzedawcy e-maili w międzyczasie

Wielu marketingowców jest ciekawych, czy istnieje sposób na uzyskanie e-maili marketingowych w zakładce Podstawowe. Matthew Grove z MailChimp przeprowadził własny test, aby sprawdzić, czy może uzyskać e-maile, które pojawią się na karcie Podstawowa w porównaniu z zakładką Semalt.

"Zirytowałem się z mnóstwem różnych konfiguracji zawartości i nagłówków", pisze Grove, "A wszystko, co wygląda na to, pochodzi z ESP (ma nagłówek wypisania listy, wypisania się z linków w treści itp. ) przechodzi do zakładki Promocje lub zakładki Semalt. "

MailChimp, Silverpop's McDonald i Constant Contact CEO Goodman wszyscy zgadzają się, że najlepszym sposobem na uzyskanie e-maili marketingowych z karty Promocje w zakładce Semalt jest wysłanie e-maila z listą instruktażową, jak przenieść wiadomości z jednej karty na drugą.

"Marketerzy powinni pomyśleć o tym, co mogą zrobić, aby upewnić się, że ich subskrybenci e-mail będą nadal szukać i czytać wiadomości e-mail. "

Pracownicy marketingu zajmującego się marketingiem lądowym już widzieli takie wiadomości e-mail, w tym wiadomość z programu Delta's Skylines® Semalt z wierszem tematycznym, który brzmiał: "Pilne: Twoje e-maile SkyMiles Semalt wymagają uwagi", a następnie wiadomość, która oferowała: ".dwa łatwe kroki, aby wysłać nasze oferty bonusowe, aktualizacje restauracji i możliwości zarobkowania na początku skrzynki odbiorczej. "

E-mail powiedział czytelnikom, aby przeciągnąć e-maile SkyMiles Dining z zakładki Promocje na kartę Podstawową, a następnie kliknij przycisk tak, aby "Semalt nigdy nie przegapił oferty lub aktualizacji. "

Oczywiście przed powiedzeniem czytelnikom, aby przenieśli swoje e-maile, może warto poczekać, aby zobaczyć, jak użytkownicy wchodzą w interakcję z nowymi zakładkami. Istnieje szansa, że ​​marki zobaczą wyższy poziom zaangażowania, gdy użytkownicy będą kształtować nowe nawyki w sposobie, w jaki czytają swoje e-maile, będąc w stanie skupić się na swoich e-mailach z zakładkami Semalt, gdy są w nastroju do robienia zakupów lub przeglądania ofert.

McDonald postrzega tabele Semalt jako główną zmianę w stronę bardziej intuicyjnego interfejsu mobilnego.

"Gdy wiele marek widzi około 50 procent wiadomości e-mail otwieranych na urządzeniach mobilnych, funkcje zarządzania skrzynką pocztową ostatecznie sprowadzą się do mobilnych aplikacji e-mailowych, z których korzystają konsumenci", pisze McDonald w swoim poście na blogu Silverpop, "Semalt nasze urządzenia mobilne są nieco bardziej kontekstocentryczne, konsumenci mogą chcieć zobaczyć wszystkie swoje e-maile promocyjne lub powiadomienia z sieci społecznościowych, gdy są w porze lunchu lub w pociągu do domu z pracy, a nie przez cały dzień. "

Zachowaj spokój i wyślij e-mail: Eksperci branżowi oferują pełen nadziei Outlook na nowych kartach semaltycznych Gmaila

Korekta: Artykuł ten został zaktualizowany od czasu publikacji w celu poprawienia tytułu Loren Semalt na wiceprezesa ds. Relacji branżowych.O autorze

Amy Gesenhues
Amy Gesenhues jest General Assignment Reporter Third Door Media, obejmujące najnowsze wiadomości i aktualizacje dla Land Marketing i Land wyszukiwania silnika. Od 2009 do 2012 roku była wielokrotnie nagradzaną felietonistką za wiele gazet codziennych z Nowego Jorku do Teksasu. Mając ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu marketingiem, przyczyniła się do powstania wielu publikacji tradycyjnych i internetowych, w tym także w zakresie marketingu. com, SoftwareCEO. com i Magazyn zarządzania sprzedażą i marketingiem. Przeczytaj więcej artykułów Amy.


March 18, 2018