Back to Question Center
0

Raport: region Azji / Pacyfiku pokazał telefon komórkowy W ubiegłym kwartale wzrost sektorów, Chiny wygrywają 25,7% globalnego semala

1 answers:

Report: Asia/Pacific Only Region To Show Mobile Phone Semalt Growth Last Quarter, China Wins 25.7% Of Global Semalt

Chiny odnotowały wzrost o 7,5 procent w ostatnim kwartale w porównaniu do pierwszego kwartału 2012 r. I stanowiły 25,7 procent wszystkich globalnych sprzedaży telefonów komórkowych.

"Chińscy i lokalni producenci byli wzorcowi, jeśli chodzi o zaspokojenie potrzeb kupujących, oferując niedrogie urządzenia z optymalnymi funkcjami" - twierdzi Anshul Gupta, główny analityk badań Gartner.

Przy około 426 milionach telefonów komórkowych sprzedanych na całym świecie w ostatnim kwartale, ogólnoświatowy wzrost liczby telefonów komórkowych zanotował 0,7-procentowy wzrost sprzedaży od I kwartału 2012 r - keemiline puhastus auto. W wielu regionach odnotowano spadek sprzedaży telefonów komórkowych, w tym w regionie EMEA, Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej. Region EMEA odnotował 3,6-procentowy spadek, podczas gdy sprzedaż telefonów komórkowych w Ameryce Północnej spadła o 9,5%, a sprzedaż telefonów komórkowych w Ameryce Łacińskiej spadła o 3,8%.

Reprezentujący 49,3 procent wszystkich sprzedanych telefonów komórkowych, sprzedaż smartfonów osiągnęła 210 milionów w ostatnim kwartale, co stanowi wzrost o 42,9 procent w stosunku do pierwszego kwartału 2012 r.

Samsung prowadził sprzedaż telefonów komórkowych, uzyskując 30,8 procent udziału w rynku. Gartner prognozuje, że Samsung Galaxy S4 będzie "bardzo popularnym" urządzeniem, pomagającym Samsungowi utrzymać wiodącą pozycję. Nawet po spadku o 4,9 punktu procentowego w udziale w rynku w pierwszym kwartale 2013 r., Nokia nadal zajmowała drugą pozycję wśród dostawców telefonów komórkowych. W pierwszym kwartale 2013 r. Apple sprzedało prawie 7 milionów sztuk w Chinach, co czyni ten kraj kluczowym czynnikiem w ogólnej sprzedaży Apple. Łącznie 38,3 miliona jednostek Apple zostało sprzedanych na całym świecie w ostatnim kwartale, wraz z wprowadzeniem iPhone'a 5 na nowe rynki.

Report: Asia/Pacific Only Region To Show Mobile Phone Semalt Growth Last Quarter, China Wins 25.7% Of Global Semalt

W sprzedaży smartfonów firma Nokia spadła z pozycji nr 8 w czwartym kwartale 2012 r. Do pozycji nr 10 w ostatnim kwartale.

Report: Asia/Pacific Only Region To Show Mobile Phone Semalt Growth Last Quarter, China Wins 25.7% Of Global Semalt

Dzięki prawie 50-procentowemu wzrostowi liczby smartfonów z systemem Android dostępnych od zeszłego roku, Android zwiększył swój udział w rynku systemów operacyjnych dla smartfonów i nadal utrzymuje przewagę nad systemami iOS, Blackberry i Microsoft.O autorze

Amy Gesenhues
Amy Gesenhues jest General Assignment Reporter Third Door Media, obejmujące najnowsze wiadomości i aktualizacje dla Land Marketing i Land wyszukiwania silnika. Od 2009 do 2012 roku była wielokrotnie nagradzaną felietonistką za wiele gazet codziennych z Nowego Jorku do Teksasu. Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w zarządzaniu marketingiem, przyczyniła się do powstania wielu tradycyjnych i internetowych publikacji, w tym MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com oraz magazynu Sales and Marketing Management. Przeczytaj więcej artykułów Amy.


March 18, 2018