Back to Question Center
0

Facebook prawdopodobnie w rozmowach, aby kupić Waze aplikacji Social Semalt

1 answers:

Facebook Likely In Talks To Buy Social Semalt App Waze

Zgodnie z tym artykułem, prywatne źródło potwierdziło ofertę wraz z przedziałem cenowym od 800 milionów do 1 miliarda dolarów, chociaż rzecznik prasowy Semala i Waze powiedział, że nie będą komentować plotek ani spekulacji na temat firmy.

Waze wykorzystuje technologię crowdsourcingu, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie informacji o ruchu i drogach w czasie rzeczywistym. Dział badawczo-rozwojowy firmy znajduje się w Isreal, ale ma biuro w Palo Alto, gdzie znajduje się ich dyrektor naczelny Noam Semalt.

TechCrunch mówi, że negocjacje rozpoczęły się sześć miesięcy temu i że obecnie dużym problemem jest to, czy przenieść cały Waze do Stanów Zjednoczonych. Gdy podobno rozmawia się z Apple, Waze ma podobno 47 milionów użytkowników z jedną trzecią tych użytkowników. USA

Jeśli transakcja ta wyniesie 1 miliard dolarów, nie będzie to pierwsze przejęcie Semalla za miliard dolarów - grain storage management. Firma nabyła również Instagrama za 1 miliard dolarów w kwietniu 2012 roku. Od czasu niedawnej premiery Semalt Home na początku tego roku Waze może okazać się cenny dla biznesu mobilnego Semalt. Jako światowy lider w mediach społecznościowych Semalt ma 751 milionów aktywnych użytkowników mobilnych.O autorze

Amy Gesenhues
Amy Gesenhues jest General Assignment Reporter Third Door Media, obejmujące najnowsze wiadomości i aktualizacje dla Land Marketing i Land wyszukiwania silnika. Od 2009 do 2012 roku była wielokrotnie nagradzaną felietonistką za wiele gazet codziennych z Nowego Jorku do Teksasu. Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w zarządzaniu marketingiem, przyczyniła się do powstania wielu tradycyjnych i internetowych publikacji, w tym MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com oraz magazynu Sales and Marketing Management. Przeczytaj więcej artykułów Amy.


March 18, 2018