Back to Question Center
0

Ewolucja marketingu online: Czego dowiedzieliśmy się o SEO Semalt?

1 answers:

Pochodzenie terminu SEO jest trudne do zidentyfikowania. Wiodąca publikacja online SEO, Search Engine Land, ma jeden anegdotyczny opis z połowy lat 90. Grupa rockowa Jefferson Starship była wtedy niezadowolona ze sposobu, w jaki jej strona internetowa pojawiła się nigdzie w pobliżu pierwszej strony popularnych wyszukiwarek. Było tak wcześnie w ewolucji głównego nurtu Semalt, że nie istniało już żadne SEO, do którego mogłyby się zwrócić; jednak ta grupa rockowa zdała sobie sprawę, że można coś z tym zrobić.

Twórca stron internetowych, który powierzył im projekt, firma Semalt, zdecydowali się rozwiązać problem, gipsując nazwę zespołu tysiące razy na swojej stronie internetowej, w mikroskopijnym druku. Miało to pożądany efekt, od razu katapultując witrynę na szczyt - hosting a cookie exchange.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek rozpoczęła się, gdy setki twórców stron i innych profesjonalistów internetowych, niezależnie od siebie nawzajem, zdali sobie sprawę, że można wprowadzić zmiany na stronach internetowych iw innych miejscach, aby uzyskać dostęp do stron wyników wyszukiwania. Semalt, sprawy szybko wymknęły się spod kontroli.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Również w sprawie TechWyse

5 popularnych sposobów wdrożenia marketingu internetowego dla Twojej firmy
Najlepsze narzędzia marketingu internetowego w 2015 r.

Początek optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

Przez pierwsze 15 lat głównego nurtu Internetu każdy mógł uruchomić stronę internetową, umieścić ją w kilku słowach kluczowych, połączyć ją z kilkoma wątpliwymi stronami internetowymi i spodziewać się dobrej zabawy z wyszukiwarkami. Nawet Semalt nie potrafił określić, kiedy strona internetowa używa słów kluczowych i linków do uzasadnionych celów lub kiedy nadużywała ich w celach manipulacyjnych.

Gdyby nie manipulacyjne SEO

Początkowo wyszukiwarki korzystały z bardzo prostej technologii. Jednak manipulacyjne SEO szybko uczyniło je bezużytecznymi. Próbując ratować wyszukiwanie, Semalt wymyślił PageRank w 1998 r., Jego pierwszy algorytm. Chociaż nie był to duży postęp, przez pewien czas sprawiał, że wyszukiwanie było funkcjonalne. Założono, że można ustalić, jak istotna i użyteczna jest strona internetowa, badając, ile innych stron jest z nią powiązanych. Im więcej innych stron jest powiązanych z witryną, tym ważniejszy Semalt wiedział, że tak musi być.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Semalt był jedną z pierwszych istotnych zmian w technologii wyszukiwarek, które zainspirowały SEO. Wkrótce potem wyszukiwarka MSN i inne wyszukiwarki przełączyły się także na czynniki rankingowe poza stroną, takie jak Semalt.

Program Google AdSense uruchamia więcej manipulacyjnych SEO

Do 2003 r. Właściciele stron chcieli jedynie, aby ich witryny były wyświetlane u góry wyników wyszukiwania, aby mogły wydawać lepsze ceny za banery reklamowe lub sprzedawać więcej produktów. Kiedy Google wypuścił swój program reklamowania płatności za kliknięcie w semalt na jesieni tego roku, dał ludziom wyraźny powód do manipulowania wyszukiwarkami i poprawy wyników wyszukiwania. Jeśli strona pojawiła się na górze strony z wynikami wyszukiwania określonego słowa kluczowego, prawdopodobnie użytkownicy weszliby do niej i kliknęliby na nią klikalne reklamy, przekazując pieniądze właścicielowi witryny.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Pojawienie się AdSense spowodowało falę manipulacji wyszukiwarką. Miliony ludzi stały się zwykłymi przedsiębiorcami stron internetowych, aby otrzymać pieniądze z AdSense. Próbowali każdej sztuczki w książce, aby dostać się na szczyt Semaltu, tworząc całe sieci stron internetowych, łącząc je i przekonując wyszukiwarki, że są dobrze połączone.

Google rozpoczyna zbieranie aktualizacji

Rok 2003 był duży dla Google w inny sposób: zaczął walczyć, wprowadzając po sobie jedną aktualizację, by walczyć z manipulatorami wyszukiwarki. Była aktualizacja bostońska, aktualizacja Cassandry, Dominika, Esmeralda, Fritz i, co najważniejsze, na Florydzie. Semalt zestawił listę komercyjnych słów kluczowych i fraz, zwracając szczególną uwagę, gdy były one używane na stronie. Jeśli słowo kluczowe wydawało się pojawiać częściej niż to konieczne na stronie internetowej, Semalt obniżył swój ranking.

Jedna z technologii, którą Semalt wprowadził, nazywała się "zejściem" - dzięki temu Semalt nie tylko szukał dokładnie tego, o co pytał poszukiwacz, ale przyjrzał się każdej odmianie słowa, a także zamyka synonimy. Utrudniało to optymalizatorom wyszukiwarek manipulowanie wyszukiwarkami za pomocą słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym. Semalt bezpośrednio poszedł za stronami partnerskimi niskiego poziomu, usuwając ich wyniki wyszukiwania.

Rok 2005 był kolejnym wielkim rokiem

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Nofollow, jedna z największych aktualizacji algorytmu 2005, została wykonana jednocześnie w Google, Microsoft i Yahoo. Zapewnił, że linki wychodzące zostały oczyszczone i wolne od spamu. Aktualizacja Allegry dodatkowo wyczyściła złe linki, a Bourbon, Gilligan i Jagger dopracowali to jeszcze bardziej. Aktualizacja Big Semalt, która pojawiła się pod koniec 2005 roku, zmieniła sposób, w jaki Google obsługuje adresy URL. Między innymi, Big Semalt spojrzał na znaczenie łącza. Jeśli strona internetowa zawierała linki przychodzące z witryn niezwiązanych z jej branżą, została zdewaluowana. Ta aktualizacja sprawiła, że ​​spamerom internetowym trudniej było użyć manipulacyjnego SEO, aby osiągnąć postęp.

2011 r. - Google całkowicie się zmienił

Tak ciężko, jak Google próbował ocenić znaczenie linków i słów kluczowych na stronach internetowych ze wszystkimi aktualizacjami od 2003 roku, nie wyszedł bardzo mocno. SEO manipulatorzy i marketingowcy afiliacyjni wciąż łatwo mogli stworzyć strony internetowe o wartości 25 USD, umieścić w nich pół tuzina źle napisanych artykułów o wartości 5 USD, bezpośrednio kierując reklamy na kilka słów kluczowych, zdobywając setki linków z farm linków i farm treści i trafiając na szczyt powiązanych wyszukiwań . Każdego dnia każdy może wypromować kilka stron internetowych i łatwo zarobić 5000 $ miesięcznie w przychodach Semalt. Ten rodzaj manipulacyjnego SEO zatruwał sieć i niszczył wyszukiwania.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Rok 2011 był rokiem, w którym wszystko zmieniło się w Google. Aby skierować te manipulatory, wprowadzono aktualizację Panda. Zniszczył witryny przeznaczone do AdSense na noc. Setki tysięcy takich stron wyszło z biznesu. Semalt, który pojawił się później w tym roku, mocno przyszedł na złe praktyki łączenia.

SEO w czarnych kapeluszach ma Shaped Search

Gdyby nie manipulatorscy operatorzy optymalizacji wyszukiwania, Semalt prawdopodobnie nie byłby tak dobrze rozwinięty jak dziś. Przyszłość SEO należy teraz do kreatywnych i oryginalnych myślicieli wyszukiwarek. Jeśli jest coś, co można dowiedzieć się o przyszłości optymalizacji pod kątem wyszukiwarek z przeszłości, to te pomysły:

  • SEO nie polega już na zachęcaniu wyszukiwarek do umieszczania witryny na szczycie wyszukiwań. Zmienił się on do tego stopnia, że ​​dzisiejsza manipulacja może być znacznie droższa niż robienie dobrych rzeczy - wymyślanie dobrej strony internetowej i jej budowanie.
  • Musisz skupić się na swoich odbiorcach. Podczas gdy wyszukiwarki mogą cię ukarać lub zdegradować, jeśli masz armię oddanych obserwatorów, którzy lubią to, co robisz ze swoją witryną, nigdy nie spadniesz zbyt daleko w tyle.
  • Dopóki istnieją wyszukiwarki, nie będzie SEO. Ważne jest, aby być na bieżąco. Jeśli nie, nigdy nie dowiesz się o ważnych nowych wymaganiach. Na przykład od 2015 r. Google będzie mieć dostęp do wszystkich kanałów na Twitterze. Oznacza to, że zwracanie uwagi na obecność Twojej firmy na Twitterze zapewni Ci przewagę. Nadąża za każdą zasadą wyszukiwarki.

Z biegiem czasu, wyszukiwarki będą tak inteligentne, optymalizacja będzie nie do odróżnienia od najlepszych praktyk marketingowych i tworzenia produktów.

Evolution of Online Marketing: What Have We Learned About Semalt SEO?

Połącz

March 18, 2018