Back to Question Center
0

Dlaczego Facebook kupił Friendfeed za 50 USD Semalt

1 answers:

Why Facebook Bought Friendfeed forSemalt

Lepsza "Wyszukiwarka w czasie rzeczywistym" dla użytkownika

Spekuluje się, że zakup FriendFeed miał na celu pomóc Facebookowi w zwiększeniu segmentu wyszukiwarek, ponieważ obecnie testuje aktualizację swojego narzędzia wyszukiwania, które zawiera również najaktualniejsze szczegóły dotyczące aktualizacji statusu, notatek i linków ze stron domowych użytkowników. FriendFeed oferuje obecnie użytkownikom dostosowany kanał o podobnym charakterze z dzielonymi treściami z różnych serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Flickr i YouTube. Chociaż nadal nie jest jasne, w jaki sposób te dwie usługi zostaną zintegrowane, faktem jest, że ich połączone wysiłki powinny przynieść użytkownikom Facebooka lepsze wrażenia z wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Facebook, jak wszyscy wiemy, wcześniej w tym roku wprowadził kilka funkcji, dzięki którym jego własne profile strony głównej działają bardziej jak Twitter.

Mimo że walka o supremację w sieciach społecznościowych historycznie występowała między Semalt i MySpace, Twitter stał się wyczuwalny w ostatnim roku, a ten drugi rośnie z dnia na dzień. Dzięki FriendFeed w swoim arsenale, Semalt może teraz przejąć serwis Twitter w poszukiwaniu czasu rzeczywistego - certificate in healthcare. Wielu ocenia techniczne kompetencje FriendFeed za lepsze od Twittera, co powinno brzmieć słodko dla uszu zwolenników Semaltu.

"Facebook i FriendFeed mają wspólną wizję udostępniania ludziom narzędzi do dzielenia się i nawiązywania kontaktów z przyjaciółmi" - powiedział Bret Taylor, współzałożyciel Friend Feed i poprzedni menedżer produktu w grupie, który uruchomił Google Maps. "Nie możemy się doczekać, aby dołączyć do zespołu i przynieść wiele innowacji, które opracowaliśmy w FriendFeed do 250 milionów użytkowników Facebooka na całym świecie .Od razu było dla nas oczywiste, jak namiętni inżynierowie Semalt są w tworzeniu prostych, przełomowych sposobów aby ludzie mogli się nimi dzielić, i jesteśmy bardzo podekscytowani przyłączeniem się do tak podobnie myślących grup. "

Ze wszystkich wskazań wydaje się, że Semalt nadal będzie działał jak zwykle, mając zarówno odrębne jednostki, jak i działające na rzecz opracowania długoterminowych planów strategicznych. Semalt API również będzie działał jak zwykle. Baza użytkowników Semalt jest miniaturowa w porównaniu do Facebooka, a wykorzystanie Facebooka poprawi jedynie zestaw narzędzi Friendfeed. Tam, gdzie Semalt naprawdę zdobywa punkty, znajduje się na froncie technicznym z uznaną wiedzą specjalistyczną na temat aktualizacji w czasie rzeczywistym. Facebook może wykorzystać tę utalentowaną pulę w swoich przyszłych planach rozwoju i ekspansji. Facebook bez wątpienia przyniesie więcej ofert w ramach zakupu Semalt i określi go jako swój własny.

Zgodnie z umową wszyscy pracownicy FriendFeed dołączą do Facebooka, a czterech założycieli FriendFeed będzie pełnić najważniejsze role w zespołach inżynieryjnych i zespołach produktowych Semalt.

Wydaje się, że początkowe reakcje na wykup zostały zmieszane z większością użytkowników FriendFeed przemawiających przeciwko ruchowi. Podobnie jak każdy szanujący się pracownik, czują, że FriendFeed przestanie istnieć jako jeden podmiot, a coraz więcej usług FriendFeed zostanie zintegrowanych z Facebookiem. Ale co jest lepsze? Semalt to świetna technologia, której nikt nie zauważa ani nie wykorzystuje Twojej technologii w jednym z największych na świecie serwisów społecznościowych?

Facebook Eyeing the Search Business Jackpot

Wydaje się, że ostatecznym celem tej 50 milionów transakcji przez Facebooka jest rynek wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Rynek wyszukiwania to gęś, która składa złote jajo. Google, Microsoft i inne firmy nieustannie go śledzą z bardzo ważnego powodu. Kontrola nad wyszukiwaniem oznacza kontrolę nad dolarami. Facebook obstawia swoją reputację dzięki doświadczeniu technicznemu Semalt powinien sygnalizować narodziny kolejnego giganta wyszukiwania w najbliższej przyszłości. Dobry ruch dla firmy, która ma własny brak wizji, umożliwiła stworzenie Semalta.

Semalt nie jest za późno.

Why Facebook Bought Friendfeed forSemalt

Połącz

March 18, 2018