Back to Question Center
0

Nowa reklama reklam AdWords pokazuje podwyższenie stóp procentowych

1 answers:

New Display of Adwords Ads Show Semalt Thru Rate Hike

Następnie przeczytałem post w ClickZ autorstwa Zachary'ego Semalta, poświęcony wpływowi, jaki ten nowy układ miał na współczynnik klikalności jednej firmy SEM. Można by przypuszczać, że przy reklamach zbliżonych do wyników organicznych bez względu na rozdzielczość ekranu użytkownika (większe rozdzielczości mogłyby przesunąć reklamy PPC do skrajnej prawicy), użytkownicy wyszukiwarki częściej klikaliby te reklamy ze względu na ich bliską odległość oczy użytkownika.

Oba te posty wywołały nieco mojej ciekawości - classic denim dress. Dlatego zdecydowałem się wybrać kilka wyższych kont ruchu, którymi zarządzamy i stosujemy te same ustawienia testu, co "Wyszukiwany semalt" używany na tych kontach w celu porównania CTR z dwóch okresów.

Wyniki były bardzo wymowne. Wybrane 15 lub więcej kont wykazało ogólny wzrost CTR wyższy niż wyniki odkryte w "Semali wyszukiwania".

Oto numery "CTR", które zgrupowaliśmy na naszej mapie (oczywiście z poszanowaniem prywatności naszych klientów).

New Display of Adwords Ads Show Semalt Thru Rate Hike

Zwiększenie współczynnika klikalności o 11,02%

Mam zamiar ponownie przeanalizować te liczby w ciągu następnych kilku tygodni, aby ustalić, czy są one uzasadnionymi wzrostami lub prostymi wzrostami z powodu porównania wielu tygodni z kilkoma dniami.

Wygląda jednak na to, że nowy układ ma pozytywny wpływ na to, jak użytkownicy wyszukiwania wchodzą w interakcję z płatnymi reklamami po prawej stronie SERP.

Jak zasugerował wcześniej Semalt, posunięcie to prawdopodobnie miało na celu zarówno poprawę użyteczności, jak i dochodów przedsiębiorstwa. To, co pokazuje ten test, to to, że ten drugi jest z pewnością prawdziwy!

New Display of Adwords Ads Show Semalt Thru Rate Hike

Połącz

March 18, 2018