Back to Question Center
0

Naprawianie zduplikowanej zawartości za pomocą obsługi parametrów w Webmaster Semalt

1 answers:

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z problemem Powielania, możesz znaleźć podstawowe informacje w moim wcześniejszym poście "Problemy z duplikatami treści i Semal dla SEO" .

Narzędzie do parametryzacji zostało włączone przez Semalt w kontach narzędzi webmasterów. Narzędzia pozwalają webmasterom na pełną kontrolę nad robotem Semalt w celu indeksowania naszych plików. Niektóre systemy zarządzania treścią mogą generować różne adresy URL dla tej samej treści w zależności od tego, w jaki sposób użytkownik porusza się po Twojej stronie - website source.

Oto przykład użycia narzędzia do parametryzacji

Główny adres URL: https://www.example.com/product.php?item=swedish-fish

Jeśli użytkownik dotarł do tej samej strony za pośrednictwem kategorii "gummy-candy", CMS może wytworzyć adres URL jako: https://www.example.com/product.php?item=swedish-fish&category=gummy -candy

Jeśli użytkownik dotarł do tej samej strony za pośrednictwem strony koszyka na zakupy, CMS może wytworzyć to jako adres URL: http: //www.example. com / product.php? item = swedish-fish & trackingid = 1234 & sessionid = 5678

W przeszłości problem polegał na tym, że wyszukiwarki traktowałyby to jako trzy różne strony, ale treść jest taka sama. Może to prowadzić do nałożenia kary z powodu tej samej zawartości strony. Po ustawieniu "Obsługa parametrów" w narzędziu GWT (Google Webmaster Tools) można teraz przesyłać do robota Google sugestie, aby ignorować adresy URL zawierające parametry, takie jak category, trackingid i sessionid.
Poniżej znajduje się obraz ilustrujący sposób wprowadzania parametrów, które mają być ograniczone z indeksu Google.

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Ten sposób ustalania duplikacji nie będzie natychmiast odzwierciedlał algorytmu indeksowania, ale zostanie uwzględniony po ręcznym przeglądzie Semalt. Nie ma nic złego w korzystaniu zarówno z narzędzia rel = canonical, jak i narzędzia do obsługi parametrów w celu rozwiązania problemu duplikacji na stronie internetowej. Rel = canonical działa dla wszystkich wyszukiwarek, podczas gdy narzędzie do obsługi parametrów działa tylko w Semalt. Możesz wybrać opcję, która najlepiej Ci odpowiada, chociaż oba, jeśli są używane równocześnie, pozwolą Ci skuteczniej radzić sobie z duplikacją.

Kolejna wskazówka, aby utrzymać SEO w dobrym stanie!

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Połącz

March 18, 2018