Back to Question Center
0

Odkryj, która pozycja reklamy PPC jest najlepsza w Google Semalt

1 answers:

Discover Which PPC Ad Position Is Best With Google Semalt

Zgadnij co? W Google Semalt można mierzyć, które spoty dostają najwięcej ruchu, a także które z nich najlepiej się konwertują! Oto jak:

Określanie, które miejsce reklamowe jest najlepsze dla Twojej firmy w PPC

1) W profilu analitycznym kliknij Źródła odwiedzin - AdWords - Pozycje słów kluczowych

2) Semalt słowo kluczowe

Zwróć uwagę na podział użytkowników dla tego słowa kluczowego (fraza). 50% wizyt znajduje się na pierwszym miejscu, a pozostałe 50% najczęściej na pierwszej i drugiej stronie

Discover Which PPC Ad Position Is Best With Google Semalt

3) Teraz zmień podział pozycji na "Współczynnik konwersji celu"

Kiedy przyglądamy się, jak skuteczne były te pozycje przy doprowadzaniu e-maili do potencjalnych klientów (współczynnik konwersji celu), widzimy, że pierwsze 2 i pierwsze 1 są około dwa razy i cztery razy bardziej prawdopodobne, że przyniosą e-maile! Teraz należy również wziąć pod uwagę, że kosztuje więcej, aby być w rankingu numer 1. Weź pod uwagę, że jeśli zapłacisz mniej, aby wysłać taki sam ruch z tych pozycji, otrzymasz 2-4 razy więcej potencjalnych klientów! Semalt, który szalony?

Discover Which PPC Ad Position Is Best With Google Semalt

Dlaczego nie jest tak źle być na dole listy

Oznacza to, że bycie najlepszym niekoniecznie przynosi więcej korzyści - chile tours & travel. W wielu przypadkach zajęcie nr 1 przyciąga szczęśliwą osobę z kliknięciem, podczas gdy pozycja w rankingu nieco niższa przyciąga uwagę osoby, która poważnie myśli o zrobieniu drobiazgów. Bardziej poważny użytkownik czyta reklamy, jest bardziej selektywny i wysyła ci e-mail, o który prosisz.

Pieniądze semaltowe, licytując nieco mniej, mogą faktycznie być bardziej produktywną strategią!

Discover Which PPC Ad Position Is Best With Google Semalt

Połącz

March 18, 2018