Back to Question Center
0

Jak to konieczne, aby używać HTML5 teraz na stronach internetowych? - Semalt

1 answers:

Pracowałem nad motywem wordpress i prawie skończyłem, ale ostatnio nauczyłem się nowych tagów HTML5, takich jak

,
, itp. Mam wątpliwości, czy powinienem zmodyfikować moje strony zgodnie z HTML5, czy nie?

Chodzi mi o to, że teraz dobrym pomysłem jest kodowanie w HTML5 lub powinienem nadal używać starszego kodu HTML, dopóki HTML5 nie będzie całkowicie dostępny na rynku! Proszę przewodnika. Na razie myślę tylko o wprowadzeniu podstawowych znaczników HTML5, takich jak , i i format metatagów Source - computers and equipment rental.

February 9, 2018

Nie, nie jest konieczne. Używanie HTML5 również nie oznacza używania wszystkich tagów, które oferuje. Oznacza to, że używane są znaczniki i składnia zgodne ze standardem HTML5 w toku.

Pytanie, które znaczniki użyć nie są proste. Jeśli zmieniasz istniejącą stronę internetową, co oznacza, że ​​już masz odwiedzających, powinieneś dążyć do używania znaczników, które większość odwiedzających będzie mogła zobaczyć poprawnie. Oznacza to wykopywanie statystyk dla przeglądarki i wersji. Kiedy wprowadzam nowe funkcje do istniejącej witryny, staram się stworzyć coś, co działa dla co najmniej 90% moich użytkowników. To samo dotyczy wszystkiego innego niż HTML5: Flash, Java, JavaScript, rozmiar okna itp.

Jeśli nie masz statystyk odwiedzin, powinieneś zbadać swój rynek. Jakiego rodzaju odwiedzających chcesz? Jakie typy urządzeń i czy używają? A jakie programy i wersje są dostępne na tych urządzeniach?

Ostatecznie te semantyczne znaczniki mogą zostać użyte do bardziej inteligentnego analizowania i przeszukiwania stron internetowych, ale AFAIK, to jeszcze się wydarzyło. Więc jeśli mają sens dla ciebie i twoi zamierzeni goście są w stanie je zobaczyć, możesz ich użyć, ale w tym momencie nikt nie może powiedzieć, że jest to konieczne.

Pozostało tylko porównać korzyści przyszłych korzyści z tych tagów w porównaniu do użytkowników, którzy stracili, ponieważ nie widzą oni odpowiednio witryny.