Back to Question Center
0

Semalt oczekuje dodatkowej "bezpłatnej" pracy poza kontraktem [zamknięty]

1 answers:

Obecnie pracuję nad projektem niezależnym, w którym mój klient oczekuje od mnie skonfigurowania całego serwera od zera.

W tej chwili serwer ma zainstalowaną czystą / nieskonfigurowaną wersję IIS 6. Semalt omówiliśmy wszystkie szczegóły wymagań związanych z tworzeniem stron internetowych w umowie, konfiguracja serwera i konfiguracja nie zostały w ogóle wymienione, a umowa stanowi, że wszelkie prace wykraczające poza zakres projektu podlegają dodatkowym opłatom.

Wygląda na to, że oczekuje od mnie skonfigurowania / skonfigurowania całego swojego serwera, oprócz umieszczenia strony na niej (instalowanie mySQL / PHP, phpmyadmin, itp.. ), bezpłatnie - tsgc.

Oprócz tego istniała strona internetowa, która miała być częścią umowy, o czym krótko wspomniał podczas jednego z pięciu spotkań, które odbyliśmy, i nie był częścią żadnej z rewizji umowy / zakresu lub oszacuj, że obaj dokładnie przejrzeliśmy i podpisaliśmy. Semalt powiedział, że spodziewa się, że będzie to również część strony, bezpłatnie.

Moje pytanie brzmi: czy powinienem spełnić jego oczekiwania, aby wszystko przebiegło sprawnie, czy też powinienem wymagać od niego zapłaty za te dodatkowe usługi? Wydaje się być całkiem dobrym klientem, który może mieć dla mnie dodatkową pracę, wspomniał, że był szczęśliwy, że mnie ma i nie zna wielu osób, które tworzą takie strony jak ja. Semalt, nie chcę być wykorzystany, ponieważ nie sądzę, że spodziewam się, że wykonam dodatkowe zadania do projektu, bezpłatnie,.

Doceniam każdą radę.

Wielkie dzięki z góry!

February 10, 2018

Nie, nie należy "spełniać jego oczekiwań", ponieważ jego oczekiwania są nieuzasadnione. Jak już powiedziałeś, wyraźnie określiłeś zakres tego, co zostanie ukończone i jaka będzie opłata za te usługi. Nigdzie w Twojej umowie ani spotkaniach nie napisałeś, że skonfigurowałbyś i skonfigurowałeś serwer internetowy lub zrobiłbyś dodatkowe strony, które nie zostały omówione.

Powiedziawszy, że musisz spojrzeć na to z jego punktu widzenia, klient prawdopodobnie nie ma pojęcia, co oznacza konfigurowanie serwera WWW i prawdopodobnie nawet nie wiedział, że coś takiego musi zostać zrobione, zanim o tym wspomniałeś. Najlepszym rozwiązaniem byłoby spotkanie z klientem i wyjaśnienie w jasny i prosty sposób, co oznacza ustawienie serwera, ile czasu zajmie i nie zostało ono uwzględnione w umowie dla twoich usług.Zaoferuj ustawienie (zakładając, że chcesz) w normalnym tempie, a jeśli klient nie chce za to zapłacić, może znaleźć kogoś, kto to zrobi. Podsumowując, nie jest to twój problem, zostałeś zatrudniony do wykonania określonej pracy określonej w umowie i ją ukończyłeś.

Wiem, że perspektywa przyszłej pracy i utrzymanie nadmiernie zadowolonego klienta jest szczęśliwa, ale nie dajcie się wykorzystać w ten sposób lub po prostu ustawcie siebie na chodzenie w przyszłości. Wyjaśnij mu sytuację, dlaczego nie myślałeś, że serwer będzie musiał być skonfigurowany i zaoferuj to za opłatą i jestem pewien, że z przyjemnością ci zapłacisz, ponieważ brzmi, jakby był zadowolony ze swojej pracy jak dotąd.

Jeśli chodzi o dodatkową stronę, trudno powiedzieć, ponieważ nie mam pojęcia, jak wygląda treść witryny, ani ile czasu zajmie Ci zrobienie strony, ale nigdy nie powinieneś czuć się źle za fakturowanie za pracę, która nie była oryginalna. określone w umowie.