Back to Question Center
0

Atak Boty. Jak usunąć je ze swojej witryny - Praktyka semaltyczna

1 answers:

Jeśli cierpisz na złośliwe oprogramowanie lub podejrzane wirusy, musi to być bot, i powinieneś się go pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Boty to złośliwe oprogramowanie, które w dużym stopniu może zainfekować systemy komputerowe, stacje robocze i urządzenia mobilne. Są one wykorzystywane przez hakerów do propagowania spamu, rozpowszechniania ataków usługowych i przeprowadzania różnych przestępstw w Internecie - umzuege winterthur. Obecnie można powiedzieć, że boty są mniej zwracane niż wirusy, rootkity i złośliwe oprogramowanie. Trendy jednak się zmieniają i naukowcy donoszą, że boty są równie niebezpieczne, jak wirusy i złośliwe oprogramowanie komputerowe. Mogą zrujnować twoją stronę i uzyskać dostęp do twoich systemów, rujnując reputację twojej strony w Internecie. W związku z tym Julia Vashneva, menedżer ds. Sukcesu dla starszych klientów Semalt , pokaże ci, co robić w przypadku, gdy roboty zaatakowały twoją witrynę.

Uważaj na wirusy i boty

Należy uważać na wirusy i boty. Niektóre z nich mogą zainfekować platformy Windows, takie jak Roboty, Saboty, Agobots, Wootbots i Mobots. Kilka botów może mieć wpływ na twoje oprogramowanie trojana i automatycznie zostać zainstalowane w systemach komputerowych. Stwarzają wiele problemów, umożliwiając kryminalistom włamywanie się do twoich danych i kradzież twoich danych osobowych. Jeśli masz dużą liczbę botów w swoim urządzeniu, atakujący prawdopodobnie przejmie kontrolę nad twoim systemem i może nie być możliwe, abyś zatrzymał je w całości.

Podobnie jak różne formy wirusów i złośliwego oprogramowania, boty nie są łatwe do wykrycia i mogą powodować wiele problemów dla twojego urządzenia. Jeśli chcesz je usunąć z systemu komputerowego, możesz wykonać następujące cztery proste kroki:

 Korzystanie z Menedżera zadań systemu Windows 

Powinieneś rozważyć użycie menedżera zadań Windows, jeśli szukasz konkretnego zestawu aplikacji. Jeśli nie masz wystarczającej liczby źródeł, aby znaleźć te aplikacje, nie musisz pobierać ich z nieznanych źródeł, ponieważ hakerzy mogą zainfekować Twój system komputerowy w ten sposób .

 Skanowanie systemu 

Drugim i jednym z najważniejszych kroków jest skanowanie twojego systemu komputerowego. Musisz to zrobić, aby upewnić się, że Twoje urządzenie nie zawiera wirusów, złośliwego oprogramowania i botów. Uruchomienie dużej liczby narzędzi antywirusowych nie jest niezbędne. Zamiast tego powinieneś używać tylko jednego potężnego oprogramowania i usuwać kody za pomocą odpowiednich narzędzi .

 Skanowanie w poszukiwaniu otwartych portów 

Musisz skanować pod kątem luk i otwierać porty, aby zachować bezpieczeństwo w inter. Niektóre z potężnych narzędzi do skanowania to Nessus i QualysGuard, które pomagają skanować zarówno otwarte, jak i zamknięte porty. Należy również skanować system pod kątem wszystkich typów wirusów i regularnie wykonywać skanowanie bezpieczeństwa .

 
Ostatni etap 

Ostatni i ostatni krok to przetestowanie infekcji bota. Można to zrobić, obserwując jakość ruchu, który uderza w urządzenie. Powinieneś zainstalować tylko odpowiednie oprogramowanie i spróbować uzyskać dostęp do panelu kontrolnego Google Analytics, aby sprawdzić, czy zacząłeś otrzymywać trafienia o wysokiej jakości .

Są to wyłaniające się i wspaniałe metodologie, do których można się trzymać, aby pozbyć się botów i infekcji wirusowych.

November 24, 2017