Back to Question Center
0

Black Hat - taktyki SEO, których należy unikać, zgodnie z Semalt

1 answers:

Ranking najlepszych wyszukiwarek często oznacza zdrowy ruch na Twojej stronie. Dlatego wiele firm inwestuje w marketing w wyszukiwarkach. W miarę nasilania się bitwy o najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwarek niektórzy uciekają się do taktyk Black Hat SEO .

Google dogoni wiele podstępnych taktyk, które wprowadzają marketerzy, by wspiąć się na rankingi wyszukiwania. Zaktualizował swoje algorytmy, aby zidentyfikować te sztuczki i ukarać sprawców, zmniejszając ich ranking w wyszukiwarkach lub eliminując ich.

Utrata widoczności w Google oznacza mniejszy ruch, co prowadzi do mniejszej liczby konwersji i spadku Twojej firmy - tutorial camara reflex analogica. Specjaliści od marketingu i marketingu cyfrowego , którzy nie znają zasad Google często popełniają te zbrodnie, co prowadzi do gorszej pozycji w rankingach wyszukiwarek.

Jack Miller, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt radzi, aby unikać następujących taktyk czarnych kapelusza:

  • Spinningowanie
  • Nadzienie słów kluczowych
  • Płaszcz
  • Komentarz do spamu

Wirowanie treści

Niektóre programy przepisują artykuły za pomocą synonimów i innej terminologii; to się kręci. Te programy używają tezaurusa do przydzielania synonimów i alternatywnych słów, aby wyglądały różnie.

Firma Google znalazła sposób na identyfikację spunowanych artykułów. Dla niewytrenowanego oka artykuły mogą wydawać się wyjątkowe, ale często są nienaturalne dla ludzkich czytelników. Uważaj na marketingowców online, którzy twierdzą, że mogą zwiększyć swoją pozycję w wyszukiwarkach i wyprodukować wiele artykułów. Niektórzy używają spinnerów do artykułów .

Nadzienie słów kluczowych

Google wykorzystywał ranking stron w oparciu o liczbę wyświetleń tam słów kluczowych. Wkrótce marketingowcy wypchali słowa kluczowe po całej treści z niewielkim szacunkiem dla czytelników. Dlatego Google zaktualizował swoje algorytmy, aby uwzględnić inne czynniki, takie jak czytelność dla człowieka i wartość informacyjna treści .

Obecnie gęstość słów kluczowych od 5 do 10% może sprawić, że Google będzie karać Twoją zawartość za pomocą niższych rankingów wyszukiwania. Słowa kluczowe mogą podnieść rankingi, ale Google stara się lepiej zrozumieć, na czym polega strona lub treść, aby słowa kluczowe w naturalny sposób pasowały do ​​treści .

Komentarz spam

Aby uzyskać linki zwrotne, niektórzy marketerzy odwołują się do komentarzy na blogach i stronach internetowych instytucji. Ponieważ linki przyczyniają się do rankingu wyszukiwania Twojej witryny, wygląda to na świetną strategię. Linki witryn internetowych i blogów mają duży wpływ na polepszanie rankingów wyszukiwania .

Jedną z taktyk opracowanych przez specjalistów ds. Marketingu w wyszukiwarkach jest umieszczanie komentarzy z linkami do innych stron w sekcjach komentarzy. Strona, którą komentujesz, może zauważyć ten link i zgłosić go jako spam do Google. To źle wpływa na rankingi.

Maskowanie

Dzieje się tak, gdy zawartość jest ukryta. Pająki wyszukiwarek zauważą, że treść dotyczy tematu takiego jak astrologia. Gdy użytkownicy wyszukują astrologię, znajdują zawartość wśród wyników dla astrologii, aby zdać sobie sprawę, że jest ona zadowolona z najnowszego filmu o Gwiezdnych wojnach .

Nieuczciwi marketerzy osiągają to poprzez dostarczanie pająkom wyszukiwarek różnych treści od ludzkich czytelników. Wyciąga surowe kary od wyszukiwarek, jeśli się o tym dowie .

Wniosek

Taktyka SEO w czarnym kapeluszu świetnie się rozwija, ponieważ oferuje coś na skróty do wysokiej pozycji w rankingach wyszukiwarek, ale są one coraz bardziej ryzykowne i całkowicie nie warto próbować. Używaj taktyki SEO z białymi kapeluszami, które wymagają więcej wysiłku i czasu, ale owoce to słodkie rankingi z wysoką pozycją wyszukiwania bez groźby kar.

November 24, 2017