Back to Question Center
0

Chcesz usunąć spam od Google Analytics? - Semalt Expert Advice

1 answers:

Sporny spam stał się obecnie poważnym problemem. Przez kilka miesięcy atakował wiele stron internetowych i powodował problemy dla różnych webmasterów. Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy unikali i wdrażali metody obsługi i identyfikowania spamu polecającego, aby Google i inne wyszukiwarki pomogły nam poprawić pozycję naszych stron internetowych - nasal spray nozalys.

Może nie być łatwo pozbyć się spamu polecającego, ponieważ wiele osób szuka magicznych rozwiązań. Artem Abgarian, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , zapewnia, że ​​nie ma magii i trzeba ręcznie usuwać spam od Google Analytics powoli i powoli.

Firma Google uznała spam skierowania za jeden z głównych problemów. Niestety, jak dotąd nie udało się znaleźć rozwiązania, pozostawiając właścicielom witryn to samo.

Najbardziej frustrujące jest to, że prawie wszystkie witryny cierpią na spam skierowania w taki czy inny sposób. Google Analytics oferuje nam forum pomocy, na którym możemy zamieszczać skargi dotyczące tego problemu, ale są rzadkie szanse, że zostaną nam dostarczone niektóre rozwiązania na miejscu. Marketerzy i webmasterzy martwią się, ponieważ nie ma sposobu na usunięcie spamu polecającego. Na szczęście istnieją pewne środki zapobiegawcze, które można wybrać, aby usunąć, zatrzymać i zminimalizować spam odsyłający w swoich raportach Google Analytics .

Blokuj znane boty i pająki

Kilka lat temu Google ogłosił nową funkcję blokującą wszystkie znane pająki i boty. Wyłączenie ich z raportów Google Analytics może poprawić jakość ruchu. Dzięki tej opcji webmasterzy mogą całkowicie lub częściowo pozbyć się nieorganicznych źródeł wizyt. Aby aktywować tę opcję, należy wykluczyć i zablokować adresy IP, które można uznać za fałszywe. Jednym z głównych wad tej techniki jest to, że nigdy nie można się zorientować, jak wiele botów i pająków dotarło do Twojej witryny .

Blokowanie spamu za pośrednictwem .htaccess

Możliwe jest blokowanie spamu polecającego poprzez .htaccess. Jeśli uruchamiasz swoją witrynę w Apache, nie zajmie to dużo czasu, aby zapobiec spamowi odsyłającemu przed wyłudzeniem Ciebie i Twojego konta Google Analytics. Powinieneś zablokować spam skierowania z tego konkretnego pliku i przetworzyć go jako zwykły plik, aby poprawić jakość ruchu Twojej strony.

Ogranicz zgłoszenia od duchów

Musisz ograniczyć odsyłanie duchów, jeśli cierpisz na dużą liczbę fałszywych trafień. Polecenia Ghost mogą uszkodzić pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Powodują problemy dzięki śledzeniu ich kodów na koncie Google Analytics bez Twojej zgody.

Blokuj fałszywych poleconych i śpiących podwózek

Możesz łatwo zablokować fałszywe skierowania i podejrzane roboty na swoim koncie Google Analytics. Aby to zrobić, musisz utworzyć filtry dla domen lub subdomen, które zostały dotknięte spamem polecającym. Niestety w Google Analytics obowiązuje ograniczenie liczby filtrów, które możesz utworzyć w danej domenie. Nie można utworzyć dużej liczby filtrów, więc będziesz musiał utworzyć je na wielu kontach. W przypadku istniejącej witryny może to być proces ciągły, ale nie jest to proces ciągły, jeśli witryna jest stosunkowo nowa .

November 24, 2017