Back to Question Center
0

Co to jest SEO Black Hat? - Podstawy SEO od Semalt

1 answers:

W świecie SEO (Search Engine Optimization) eksperci ostrzegają przed ryzykiem praktyk SEO w Black Hat. Ale czym jest SEO Black Hat? Odnosi się do praktyk SEO, które naruszają Zasady Google dla webmasterów. Jako wyszukiwarka , Google opracowało wskazówki dla webmasterów dotyczące dopuszczalnego SEO i tego, czego nie można zaakceptować w kontekście SEO. Google korzysta z wyszukiwarki, aby tworzyć wszelkie reguły, które uzna za użyteczne, a naruszenie wskazanych wytycznych powoduje usunięcie witryny z Google. W związku z tym każdy ekspert SEO może wpływać na wyniki wyszukiwarek, co nie jest złą praktyką. Google dąży do znalezienia dowolnej witryny i dokładnego określenia jej zawartości lub jej treści - kanger aero tank mini replacement coils. Niemniej jednak działalność firmy Google polega na określeniu najbardziej odpowiednich witryn do wyszukiwania.

Jack Miller, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt wyjaśnia, że ​​jeśli programista ma witrynę o kwiatach tropikalnych, Google zachęca do optymalizacji takich witryn za pomocą słów kluczowych związanych z kwiatami tropikalnymi.

Praktyki SEO w Black Hat

Zazwyczaj praktyki SEO w Black Hat obejmują schematy lub techniki backlinków, aby oszukać wyszukiwarki, takie jak Google, aby uznać witrynę za coś innego niż to, co jest w rzeczywistości. Oto przykłady SEO Black Hat:

  • Zakup zwrotnych linków lub oferowanie płatności pieniężnych za linki wsteczne (w tym udzielanie rabatów za linki).
  • Link piramidy - budowanie wielu linków w celu zapewnienia linków zwrotnych do innych stron internetowych.
  • Wstawianie ukrytego tekstu na stronie internetowej, który zawiera bardzo małe teksty włączone do słów kluczowych, niewidoczne słowa i tekst o podobnym kolorze co tło.
  • Budowanie stron przejściowych. Dotyczą one linków mających na celu przyciągnięcie wyszukiwarek przed przekierowaniem użytkowników do różnych stron internetowych.
  • Korzystanie z serwerów proxy lub tworzenie dziesiątek adresów IP, aby witryna wyglądała jak wiele stron internetowych w celu uzyskania linków zwrotnych.
  • Powielanie treści z innych witryn internetowych w celu złudzenia, że ​​strona zawiera wiele aktualizacji i treści.

Niebezpieczeństwa Black Hat SEO

Istnieją dwa rodzaje ryzyka angażowania się w praktyki SEO w Black Hat. Przede wszystkim Google pracuje nad algorytmem wyszukiwania, który eliminuje praktyki SEO w Black Hat. Eksperci twierdzą, że Google osiągnęło już sukces w tym przedsięwzięciu. W związku z tym witryny SEO firmy Black Hat ryzykują utratę pozycji w rankingu .

Drugie i ostateczne niebezpieczeństwo ma niewielką możliwość wystąpienia, ale stanowi bardziej poważne zagrożenie. Kiedy Google tworzy witrynę, która stosuje SEO w Czarnym Kapeluszu, może zdecydować o radykalnym obniżeniu rankingu witryny lub całkowitym usunięciu takich stron internetowych. Usunięta strona nigdy nie pojawi się w rankingach Google.

Zalety praktyk SEO White Hat

Strona może zbudować autorytet i siłę, inwestując czas w taktyki SEO firmy White Hat, które są akceptowane przez wszystkie wyszukiwarki. Witryna będzie powoli rosnąć w rankingach, ale utrzyma zyski rankins.gs. SEO strony również budowałoby się na podstawie wcześniejszych praktyk SEO, zamiast zaczynać od nowa za każdym razem. Docelowo witryna może osiągnąć szczyt organicznych wyników wyszukiwania i skupić się na utrzymaniu SEO. Ponadto utrzymywanie najwyższej pozycji w rankingu (osiąganej w sposób zgodny z prawem) jest o wiele prostszą pracą niż uzyskanie rankingu w pierwszej kolejności .

November 24, 2017