Back to Question Center
0

Jak dane o produktach wpływają na SEO: Insight From Semalt

1 answers:

Dla każdego biznesu e-commerce, efektywna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest zazwyczaj korzystnaczynnik sukcesu. Wiele strategii SEO nie koncentruje się na jakości danych produktów. Skupiają się na takich aspektach jak wyszukiwanie słów kluczowych,linkowanie zwrotne, obecność w mediach społecznościowych i szczegóły techniczne strony internetowej. Jednak niektóre czynniki pośrednie również mogą wpływać na wyniki SEO.

Jack Miller, Menadżer ds - usa vape shop. Sukcesu Klienta w Semalt Usługi cyfrowe wyjaśniają, w jaki sposób dane produktów wpływają na wydajność.

Dane produktów nie wpływają bezpośrednio na SEO. Jednak wszystko, co wpływa na wewnętrzne powiązanie,Adresy URL i treść mogą wpływać na ranking bezpłatnych wyników wyszukiwania. Podczas wypełniania witryny danymi, informacje takie jakkategorie produktów, grupy i treść pojawiają się dla każdego produktu dodawanego do systemu. Każda witryna ma zarządzanie treściąsystem, który zarządza tymi informacjami, zaznaczając pola w swojej bazie danych. Wszystkie te pola i pola wyboru mają wpływ na ważnośćkażdego produktu i jego informacji.

Dane o produktach i ich wewnętrzne powiązanie

SEO obejmuje aspekty, takie jak optymalizacja tytułów produktów, adresy URL i opisy.Z drugiej strony dane dotyczące produktu wpływają na sposób wyświetlania informacji w bazie danych witryny. Jak produkt jest sklasyfikowany, pogrupowany, powiązanyi oznakowane ma wpływ na jego kontekstowe znaczenie dla użytkownika. To kryterium jest jednym z czynników, na których skupia się algorytm Googleanalizowanie systemu zarządzania treścią w rankingu.

Na przykład, ścieżka kliknięcia kategorii może być - Target> koszule> koszule męskie>pół szyi. Na tej stronie możesz kupić pełną koszulę z dekoltem, która należy do kategorii koszul, a także kategorię koszul męskich. Tutaj pełneKoszula na szyję należy do sekcji koszul, ale także do grupy na karku. Nazwa produktu to nagłówek H2 i opisyw opisie meta.

Powielona treść

Powielona zawartość pojawia się, gdy wyszukiwarka szereguje wiele adresów URL wskazuje na to samostrona. Na przykład zduplikowane linki mogą być kontrolowane za pomocą znaczników kanonicznych. Zduplikowana zawartość może być szkodliwa dla SEO. Zmniejszauprawnienia strony, ponieważ ruch jest dzielony przez wiele adresów URL, co utrudnia ranking.

Jednak korekta zduplikowanych treści jest stosunkowo łatwa. Trzeba znaleźć wszystkoadresy URL wskazujące na podobne produkty. Przekierowanie linków do strony, którą chcesz, może pomóc ci przywrócić jej uprawnieniakonkretna strona internetowa. Na przykład przepisanie kodu lub umieszczenie kodu przekierowania 301 może rozwiązać ten problem i przywrócić sposób rangowania stron witryny.

Wniosek

SEO jest ważne dla każdego biznesu online, gdy tylko zapewnia silną obecność w Internecie.Wiele czynników może wpływać na wydajność strony internetowej, jeśli chodzi o czynniki rankingowe. Wśród tych czynników są dane o produktach. W wieluprzypadki, marketingu cyfrowego nie zdają sobie sprawy z jego znaczenia w SEO i często kończą ignorowanie go. Jednak, jak widać powyżej, każdy czynnik wpływający na adresy URLa trafność treści ma wpływ na to, jak Google będzie pozycjonować witrynę. Korzystając z powyższej wiedzy, można wskazać czynniki, które będąwpływają na sposób, w jaki witryna działa w odniesieniu do informacji o produkcie. Możliwe jest również skorygowanie niektórych typowych błędów, takich jak brakującekategorie lub informacje o produkcie.

November 23, 2017