Back to Question Center
0

Jaka jest różnica między WordPress.com a WordPress.org? - Semalt daje odpowiedź

1 answers:

Jeśli planujesz stworzyć stronę internetową, musisz wybrać platformę WordPress, aby ją zbudować. Według szacunków WordPress zasila ponad trzydzieści procent Internetu i jest jedną z najbardziej znanych platform. Oferuje wiele motywów, funkcji, opcji i rzeczy do wyboru - free online logo designer and download. Ale zanim zdecydujesz się na WordPress, musisz znać różnicę między wordpress.com i wordpress.org. Julia Vashneva, starszy kierownik ds. Obsługi klienta Semalt zauważyła, że ​​nawet jeśli różnica jest niewielka, powinieneś wiedzieć, co wybrać i jak lepiej zbudować stronę .

Koncepcje i cele

WordPress to nazwa, której nie trzeba przedstawiać. To narzędzie zasila wiele stron internetowych na dużej liczbie serwerów w Internecie. Zamiast bezpośredniego przesyłania plików na serwery w celu tworzenia stron internetowych, możesz użyć WordPressa do tworzenia plików backendu i ich lepszego publikowania. W tym celu należałoby tworzyć, zarządzać i edytować wszystkie strony internetowe oraz tworzyć wysokiej jakości treści, posty na blogach i przesyłać mnóstwo zdjęć. Wordpress to rodzaj systemu zarządzania treścią żargonów do tworzenia stron internetowych. Ten system open source zapewnił swoim użytkownikom wiele opcji i funkcji do wyboru. Narzędzie, znane jako WordPress.org, pozwala szybko pobrać kopie oprogramowania i wykonanej pracy. Jest to samodzielny program, a ty nie otrzymujesz skierowanej nazwy domeny. Możesz tworzyć jak najwięcej stron internetowych na tej platformie, bez konieczności posiadania nazwy domeny i oddzielnego serwera. Z drugiej strony Wordpress.com została założona przez Matta Mullenwega i jest własnością Automattic. Jest to miejsce, w którym możesz mieć oddzielną nazwę domeny i lepiej zbudować własną stronę internetową. WordPress.com to profesjonalna usługa zasilana wieloma funkcjami. Możesz publikować treści i promować swoją witrynę po opłaceniu domeny i firmy hostingowej .

Ceny

Różne osoby badają WordPress i szukają sposobów na tworzenie bezpłatnych stron internetowych, i to jest możliwe tylko wtedy, gdy masz wordpress.org. Ale jeśli korzystasz z wordpress.com, będziesz musiał zapłacić opłatę zarówno za nazwę domeny, jak i hosting. Jednak niektóre firmy udostępniają użytkownikom bezpłatne poddomeny, nawet jeśli korzystają z wordpress.com .

WordPress.com może działać w systemie wersji płatnej i ma wiele funkcji. Jeśli szukasz profesjonalnej strony internetowej, koszt roczny wynosi od 19 $ do 25 $. Możesz uaktualnić swoją witrynę wordpress.org i uzyskać niestandardowe projekty. Dostępna jest duża liczba pakietów, a ceny różnią się w zależności od firmy hostingowej .

Wzory i motywy

Jeśli korzystasz z bezpłatnej strony internetowej na wordpress.org, są szanse, że miałbyś ograniczony dostęp do projektów i motywów. Ale jeśli korzystasz z witryny wordpress.com, możesz uzyskać mnóstwo wzorów i motywów do wyboru. Twoja strona internetowa może być zbudowana bardziej profesjonalnie i zaskakująco dzięki wordpress.com, a oferujesz wiele funkcji do projektowania, a także czcionek strony internetowej .

Funkcje i wtyczki

Podobnie jak projekty i motywy, możesz uzyskać wiele funkcji i wtyczek w wordpress.org, podczas gdy wordpress.com oferuje znacznie więcej funkcji, a wtyczki przekraczają Twoje oczekiwania.

Po podjęciu decyzji o stworzeniu strony internetowej, twoim ostatnim krokiem jest znalezienie wiarygodnej firmy hostingowej i zapłacić za stronę wordpress.com .

November 24, 2017