Back to Question Center
0

Przewodnik od Semalta: Dziewięć kroków do planowania zawartości strony internetowej

1 answers:

Właściciele witryn mają trudności z planowaniem i rozwijaniem treści dla swoich użytkowników,podczas współpracy z innymi. Nadal jednak zawsze można skutecznie zarządzać treścią witryny

Max Bell, menedżer sukcesu klienta w firmie Semalt ,porady dotyczące dziewięciu kroków jako wskazówki do uzyskania i opublikowania właściwej treści

1. Oceń aktualną kopię

Przede wszystkim, ocena obecnego egzemplarza jest ostrożna, ponieważ go identyfikujebłędy lub rzeczy, które wymagają aktualizacji. Klasyfikowanie treści i przypisywanie konkretnych celów dla tych grup ułatwiaupewnij się, że witryna dostarcza tylko cenne materiały - oculos da oakley holbrook preo.

2. Zidentyfikuj grupę docelową

Przed utworzeniem treści firma powinna wiedzieć, z kim rozmawia. Zrozumienielub identyfikacja grupy docelowej pomaga zapewnić jasność podczas planowania. Sprawdza, czy informacje, które zamierza się zawieraćjest konieczne lub wystarczająco jasne. Identyfikuje również odbiorców podstawowych, drugorzędnych i trzeciorzędnych, aby zapewnić, że witryna będzie dla wszystkich przeznaczonaodwiedzających.

3. Użyj map witryn

Mapy witryn działają jak plany. Bez niego strona może nie osiągnąć wszystkich swoich celówlub przypisz treść do odpowiedniej strony. Istnieje wiele różnych programów i pakietów oprogramowania, które pomagają projektować i organizować informacje na tematstronie internetowej. Takie przykłady to np. Schemat organizacyjny w programie Microsoft Word i bezpłatne międzyplatformowe narzędzia XMind. Rozpocznij od masowychtreść, aby zobaczyć, czy pojedyncza strona może zawierać wszystkie lub może potrzebować podstron. Robiąc to wszystko, staje się możliwe ustalanie priorytetów iprzestawianie przedmiotów na stronie.

4. Współpraca z innymi

Zaangażowanie innych osób w przeglądanie i edytowanie gwarancji zawartych w treścibrak błędów gramatycznych i ma sens dla innych. Współpraca umożliwia udział innym stronom..Pojedyncze pliki dla wszystkich treści ograniczająmożliwość tych interakcji i twórców treści musi tego uniknąć. Dokumenty Google i JumpChart to współpraca w zakresie treści stron internetowychnarzędzia, które pozwalają wielu użytkownikom przekazywać opinie.

5. Mówienie a sprzedawanie historii

Niektórzy uważają, że ich strony internetowe dają szansę porozmawiania o biznesiefabuła. W przeciwieństwie do tego, powinien opowiadać historie innych osób, które mogły czerpać korzyści z angażowania się w produkty lub usługioferowane na stronie. Wszystko, co ma znaczenie, jest dowodem i wypowiedziane w sposób zrozumiały. Produkt lub usługa musi wypełnić lukę potrzeb,z łatwymi do odczytania punktami na temat korzyści, jakie przynoszą użytkownikowi.

6. Napisz dla ludzi i wyszukiwarek

Firma nie powinna wstawiać wielu słów kluczowych w treści do tego stopnia, że ​​przegrywajego znaczenie lub staje się nieczytelne. Włączenie tych terminów do tekstu w naturalny sposób zapewnia, że ​​czytelnicy zobaczą treść. Również,użycie semantycznych słów kluczowych w celu zastąpienia podstawowych słów kluczowych nie zmienia pierwotnego znaczenia materiału.

7. Utwórz kopię zorientowaną na działanie

Na końcu treści powinien znajdować się tekst informujący odwiedzających o tym, jaki krokpowinni wziąć następny. Adres e-mail lub link do strony kontaktowej umożliwiają konsumentom podejmowanie prostych działań, a firma wciąż jest na szczycieich umysłów.

8. Odwołanie wizualne

W tym obrazy pomocnicze, wykresy i ilustracje zapewniają, że kopiawygląda tak dobrze, jak to jest przydatne. Łamanie tekstu z większymi wyciąganiami lub referencjami, lub używanie list wypunktowanych jest przydatne dla użytkownikówktórzy wybierają przeglądanie tekstów. Krój pisma ma znaczącą rolę do odegrania w zapewnieniu czytelności kopii.

9. Terminy

Ustalanie konkretnych terminów dla osób i zespołów zapewnia, że ​​projektypozostać na dobrej drodze. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest grupowanie tworzenia treści w odpowiednie fragmenty i praca nad nimi pojedynczo. O sekcjipowinien być jednym z pierwszych, ponieważ nadaje ton i określa, na czym należy się skupić w miarę postępów projektu. Terminy pomagają ustalićkiedy przesłać prace do przeglądu z zainteresowanymi stronami i kiedy skompilować całą zawartość do serwisu.

Wniosek

Planowanie strony internetowej wymaga czasu na zaplanowanie i wdrożenie strategii. Przezw ten sposób łatwiej jest prezentować treści o wysokiej jakości i bezbłędności w witrynie.

November 23, 2017