Back to Question Center
0

Semalt: 5 podstawowych wskazówek na temat przeciwdziałania oszustwom typu phishing i spamowi

1 answers:

Każdego dnia na całym świecie wysyłanych jest około 1,6 miliarda bitów spamu. Szacuje się, że 20% wiadomości e-mail wysyłanych do Ciebie to spam. W Ameryce Północnej można znaleźć źródło 80% spamu, ponieważ wiadomo, że pochodzi od 200 popularnych spamerów. Spam jest problemem, ponieważ stanowi podstawę ataków phishingowych. Wyłudzanie informacji grozi zwrotem konta i twoją tożsamością, podczas gdy spam jest zwykle irytujący.

Oliver King, menedżer sukcesu klienta Semalt , omawia następujące podejścia, dzięki którym można zabezpieczyć się przed spamem.

Otwórz wiele adresów e-mail.

Po pierwsze, skonfiguruj osobisty adres e-mail i ogranicz jego użycie do osobistej korespondencji do kilku rodzin i znajomych. W większości przypadków spamerzy tworzą listy e-mailowe, łącząc popularne nazwy, liczby i słowa. Tak więc, jak chciałbyś użyć swojego nazwiska i imienia w swoim adresie e-mail, wskazane jest, aby być kreatywnym i wybrać unikalną kombinację znaków. Przede wszystkim chcesz utrudnić osobie uzyskanie osobistego adresu e-mail. Teraz otwórz publiczny adres e-mail i używaj go w sytuacjach wymagających subskrypcji usług online lub rejestracji na forum. Spróbuj zastosować następujące środki z Twoim publicznym adresem e-mail. Zmień często. Użyj licznych publicznych adresów e-mail. Te dwa ruchy pomogą ci dowiedzieć się, kto przekazuje twój adres e-mail potencjalnym spamerom. Po określeniu witryn lub platform sprzedających Twój adres e-mail, radzimy ich unikać, a także zgłosić się do Google.

Nigdy nie odpowiadaj na spam.

Większość spamerów weryfikuje odpowiedzi dziennika i rachunki na adresy spamowe w celu określenia wydajności. Oznacza to, że im więcej odpowiadasz na te e-maile, tym większa szansa, że ​​liczba spamu wzrośnie.

Zastanów się, zanim zdecydujesz się zrezygnować z subskrypcji.

Stwierdzono, że spamerzy wysyłają fałszywe wiadomości e-mail z rezygnacją z subskrypcji z niepożądanymi linkami do rezygnacji z subskrypcji. Sztuczki działają na ich korzyść, zapewniając, że po kliknięciu "zrezygnuj z subskrypcji" ilość otrzymywanego spamu rośnie. Jeśli wiadomość e-mail pochodzi z nieznanego źródła i monituje o anulowanie subskrypcji, zaleca się odradzenie tej zachęcie.

Upewnij się, że przeglądarka jest aktualna.

Twórcy przeglądarek często aktualizują te aplikacje, aby zapewnić, że wszystkie aktualne poprawki zabezpieczeń są na miejscu. Brak aktualizacji przeglądarki naraża twój komputer na złośliwe oprogramowanie lub błędy, które mogą gromadzić twoje dane osobowe i wysyła je do spamerów. Radzimy upewnić się, że przycisk automatycznej aktualizacji jest zawsze w ruchu, aby zabezpieczyć twoje dane.

Zainwestuj w filtry antyspamowe.

Upewnij się, że dostawca twojego konta e-mail ma wiele funkcji antyspamowych. Gmail od Google ma folder spamu, w którym automatycznie filtruje wiadomości e-mail, które spekuluje, że są spamem, aby dostać się do Twojej skrzynki odbiorczej. Służy to zmniejszeniu uciążliwości powodowanej przez spam, zwłaszcza gdy trafią one do podstawowej skrzynki odbiorczej Source .

November 23, 2017