Back to Question Center
0

Semalt: Cyberprzestępstwa, o których nie wiesz

1 answers:

Tradycyjne produkty zabezpieczające działają zwykle przeciwko znanym zagrożeniom. Po tym, jak rozpoznają coś, co może być potencjalnie niebezpieczne dla strony internetowej, szybko podejmują działania przeciwko niej. Cyberprzestępcy zdają sobie sprawę z tego faktu i próbują zainwestować więcej, aby opracować nowe programy, które przeprowadzają ataki nierozpoznawalne przez te systemy. Oliver King, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt opisuje poniżej najbardziej rozpowszechnione wątki cyber, na które trzeba zwrócić uwagę - was kostet möbel einlagern.

Zagrożenia pochodzące z recyklingu

Zagrożenia pochodzące z recyklingu są stosunkowo tanie, ponieważ cyberprzestępcy przetwarzają tylko stare kody używane do atakowania organizacji. Korzystają z tego, że produkty bezpieczeństwa mają niewystarczającą pamięć. Eksperci ds. Bezpieczeństwa są zmuszeni do priorytetyzacji najbardziej aktualnych zagrożeń i ignorowania starszych typów zagrożeń. Dlatego, jeśli cyberprzestępcy używają starych wersji zagrożeń, istnieje duże prawdopodobieństwo, że atak się powiedzie. Ponieważ protokół bezpieczeństwa nie rozpoznaje swojej obecności na liście, staje się wówczas nieznanym zagrożeniem.

Opiekun pamięci informacji o zagrożeniach to najlepszy sposób na zabezpieczenie organizacji przed takimi atakami. Istnieje w infrastrukturze pamięci masowej w chmurze, która może przechowywać dużą ilość danych o zagrożeniach. Taki środek bezpieczeństwa może porównać aktualne ryzyko z tym, co ma na opiekunie pamięci, a następnie zablokować go w razie potrzeby.

Zmodyfikowany istniejący kod

Cyberprzestępcy zmieniają projekt znanych zagrożeń, aby stworzyć nowe i nierozpoznane zagrożenie, ręcznie lub automatycznie dodając swoje kody. Nowy produkt nadal się zmienia, przechodząc przez różne sieci. Powodem, dla którego pozostają niewykryte, jest to, że protokół bezpieczeństwa może opierać się tylko na jednej zmiennej, aby określić, czy działanie jest formą cyberprzestępczości. Niektóre z nich używają technologii mieszania, które wykorzystują serię tekstów w kodzie w celu identyfikacji zagrożenia. Jeśli pojedynczy znak zostanie zmieniony, staje się całkowicie nowy.

Organizacje mogą zabezpieczyć się przed takimi atakami za pomocą polimorficznych sygnatur. Identyfikują potencjalne zagrożenia, rozumiejąc zawartość zawartą w programie i badając wzorce ruchu z domeny.

Nowo utworzone zagrożenia

Cyberprzestępcy mogą chcieć stworzyć nowy cyberatak, pisząc jego kod od zera. Jednak wymaga od nich zainwestowania w to dużo pieniędzy. Organizacja może być zmuszona do rozważenia zachowań biznesowych i przepływu danych, ponieważ najlepsze praktyki cyberbezpieczeństwa mogą być rozwijane w oparciu o tę wiedzę.

Najlepszym sposobem zapobiegania takim atakom jest wdrożenie zautomatyzowanych zabezpieczeń. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami organizacji, aby poradzić sobie z takim problemem. Prześlij wszystkie nieznane pliki i podejrzane domeny do kontroli. Wszystko to należy zrobić pośpiesznie, aby zminimalizować ewentualne szkody lub postępy w sieci firmowej .

November 24, 2017