Back to Question Center
0

Semalt Digital Expert wyjaśnia, co 404 błędy oznaczają dla SEO

1 answers:

Co powoduje błędy 404 nie znaleziono? Czy zranią mój ranking?Pytania te utrzymują się w umysłach menedżerów marki, gdy pojawiają się błędy "404 nie znaleziono" .

Kiedy strona zwraca błędy 404, zakłócenia są groźnedo UX (user experience). Za każdym razem, gdy użytkownik dostaje błąd 404, jest zmuszony do ponownej oceny i cofnięcia, cooznacza opuszczenie twojej strony - kal magnesium orotate. Dla menedżerów marki lub marketerów cyfrowych błędy powodują panikę, gdy zostaną zauważoneNarzędzia dla webmasterów. Aby uniknąć tych problemów, Michael Brown, menedżer ds. Sukcesu klienta w firmie Semalt Usługi cyfrowe,kompleksowo przejrzyj, co 404 błędy oznaczają dla twojego SEO i jak wyeliminować ich niepożądany wpływ.

Jak znaleźć błędy 404?

Korzystaj z Narzędzi Google dla webmasterów

Jest to jedna z najlepszych metodwykrywanie błędów bezpośrednio od Google. Wystarczy zalogować się do swoich narzędzi dla webmasterów, przejść do indeksowania i kliknąćBłędy indeksowania. Wszystkie brakujące adresy URL pojawią się w sekcji Nie znaleziono. Możesz nawet sprawdzić na wykresiebłędy w czasie dla lepszej analizy.

Złamane lokalizatory połączeń

Obecnie istnieje wiele rozszerzeń przeglądarki, a nawet bezpłatnestrony internetowe, takie jak Validator.w3org i Check My Links. Pozwoli to łatwo zidentyfikować niedziałające linki w Twojej witrynie .

Korzystanie z Screaming Frog SEO Spider

Podobnie jak w Narzędziach dla webmasterów, SEO Spider pomaga zobaczyć wszystkie błędy 404 nie znalezione.Pobierz aplikację. Zainstaluj SEO Spider i wejdź na swoją stronę, a następnie kliknij Indeksuj. 404 błędy pojawią się w statusieZakładka Code..Możesz również wyeksportować raport jako plik .csv.

Jakie błędy 404 oznaczają SEO i dlaczego należy działać szybko?

Google docenia, że ​​404 nie znalezione błędy są czasami nieuniknione.W związku z tym Twoja strona internetowa nie będzie podlegać deindeksowaniu ani karaniu. Ponieważ jednak głównym celem Google jest zapewnienie jakości,twoje SEO może bardzo cierpieć. Ponieważ roboty Google indeksują wewnętrzne linki Twojej strony, zostaniesz oznaczony jako stronanie jest zainteresowany dostarczaniem lepszych wrażeń dla użytkownika. Z biegiem czasu Google przestanie indeksować Twoje strony, a ruch spadnie drastycznie.

Marketerzy powinni bardziej obawiać się reakcjiklienci zamiast robotów Google. Dla odwiedzających, przyczyna błędu nie ma żadnego znaczenia, co ich interesujedostaje potrzebne treści. Większość odwiedzających zazwyczaj przechodzi na inną stronę internetową, obserwuje konkurenta lub wyjście. Tooznacza utratę ruchu, ponieważ klient nie może wykonać następnego kroku w kierunku konwersji. W rezultacie zawsze jest to rozważnezidentyfikuj błędy tak szybko, jak to możliwe i napraw je szybko.

Jak naprawić błędy 404 nie znaleziono?

Kiedy wystąpią błędy 404, konieczne jest ułatwienie klientom powrotu do przepływu.

Użyj 301 stałych przekierowań

Jeśli określona strona została usunięta lub przeniesiona,Przekierowania 301 pomagają połączyć stronę z nową. Przekierowania 301 są dobre, ponieważ nie tracą uprawnień do stron z poprzedniej strony .

Korzystanie z pliku Robots.txt

Plik robots.txt służy do informowania o tym robotach Googleokreślone strony zostały usunięte i nie masz zamiaru ich zaindeksować. Jest to świetny sposób, aby rozwiązać problem błędu 404, kiedy dużostron zostały usunięte.

Korygowanie błędów pisowni na twoich stronach

Jeśli używasz Narzędzi dla webmasterów, możesz łatwo zidentyfikowaćstrony z uszkodzonymi linkami. Sprawdź dokładnie te strony, aby ustalić, czy link jest nieprawidłowo zapisany i natychmiast je naprawić .

November 22, 2017