Back to Question Center
0

Semalt Expert: Dlaczego trzymać się z dala od SEO Black Hat?

1 answers:

Intencją każdej osoby jest posiadanie lub budowa strony internetowej, aby służyła ona celowi. Otrzymanie kary przez uznaną wyszukiwarkę nie jest jedną z nich. SEO ma zarówno dobrą, jak i ciemną stronę - curso camaras reflex. Wśród dobrych praktyk SEO zgodnych z regułami jest tworzenie odpowiednich i łatwych do znalezienia treści, które odpowiadają potrzebom docelowych odbiorców.

Ciemna strona SEO obejmuje metody lepiej znane jako "czarny kapelusz". Obejmują one wszelkie nieetyczne działania, które pomagają w pozycjonowaniu witryny wysokiej na SERP. Ludzie zaangażowani w technikę czarnego kapelusza zazwyczaj próbują skracać rogi, aby uzyskać znaczny ruch bez angażowania się w pracę.

Igor Gamanenko, najlepszy specjalista z Semalt Digital Services, charakteryzuje je w następujący sposób:

  • Nie przestrzegają zasad i przepisów dotyczących wyszukiwarek
  • Słaba obsługa użytkownika
  • Nieetyczne przedstawienie treści zarówno w formie wizualnej, jak i nie-wizualnej

Początkowo większość tego, co obecnie uważa się za czarny kapelusz, uważano za legalne sposoby zdobywania ruchu i zajmowania wysokich pozycji w SERP. Dopiero społeczność SEO odkryła, że ​​ich dalsze używanie naraża witryny i marki na ryzyko. Podważyło to ogólną jakość witryny, a także jej trafność na stronie wyników wyszukiwania. Korzyści z używania technik czarnego kapelusza są krótkotrwałe i zapewniają niewielkie zyski w rankingu. Co więcej, jeśli właściciel witryny korzysta z takich technik, wyszukiwarki mają tendencję do karania witryny lub blokowania jej wyświetlania w wynikach wyszukiwania (co jest rzadkością). Kary mają negatywny wpływ na ruch w wyszukiwarkach oraz rankingi. Strategie czarnych kapeluszów stanowią krótkowzroczne rozwiązanie problemu, z jakim borykają się obecnie wszystkie firmy, co ma na celu zapewnienie ich aktualności dla klientów w przyszłości.

Eksperci SEO odradzają stosowanie jednej z poniższych metod w celu uzyskania ruchu na stronie:

Napełnianie słów kluczowych

Polega ona na umieszczeniu tylu wysokiej rangi słów kluczowych w treści strony, aby zwiększyć widoczność i szansę pojawienia się w wynikach wyszukiwania dla kilku zapytań. Czyniąc to, sprawia, że ​​treści są nienaturalne, a gdy wyszukiwarki to stwierdzą, penalizują witrynę, ponieważ podważają cel związany z użytkowaniem wyszukiwarek .

Niewidzialny tekst

Technika ta polega na osadzeniu serii słów kluczowych na białym tle, co czyni ją niewidoczną dla odwiedzających. Jednak czarny kapelusz wie, że roboty indeksujące witrynę będą je znajdować i indeksować, co sprawi, że domena pojawi się na stronie wyników wyszukiwania. Użytkownicy są przekierowywani na stronę tylko w celu znalezienia nieistotnych treści, a tym samym słabego doświadczenia.

Strony drzwi.

Są to fałszywe strony docelowe , które przedstawiają pająki indeksujące i użytkowników o zupełnie innej treści i adresach URL. Są to próby manipulowania wyszukiwarką w celu pozycjonowania witryny wyżej.

Strategie czarnych kapeluszów, jakkolwiek nieetyczne, są bardzo kuszące i bardzo zrozumiałe, ponieważ przynoszą krótkoterminowe rezultaty. Jednakże, jeśli strona zostanie odkryta, może stracić więcej w rankingu lub, co gorsza, zostać zablokowana przez SERP .

November 24, 2017