Back to Question Center
0

Semalt Expert opisuje różnice między 301 przekierowaniami i 302 przekierowaniami

1 answers:

Czy serwery WWW obsługują różne strony internetowe, czy kody stanu są zapisywane i generowane dla różnych usług, jednym z najczęstszych problemów jest kod 200. Oznacza to, że strona lub twoje źródło internetowe jest przekierowywane do czegoś głupiego, a hakerzy mogą chcieć przeniknąć do twojej witryny i zaatakować twój system. Kolejny wspólny kod stanu to 301, a 302 i 404 są również widoczne od czasu do czasu. Oczywiście, musisz szukać wskazówek, jak ich unikać. Kiedy twoje strony internetowe są przekierowywane za pomocą przekierowań na poziomie serwera, możesz zacząć widzieć kod 300.

301 jest stałym przekierowaniem, a 302 jest tymczasowym przekierowaniem, co oznacza, że możesz pozbyć się 302, jeśli zajmiesz się kilkoma sprawami opisanymi tutaj przez Menedżera Sukcesu Klienta Semalt , Michael Brown - laser appraisers.

Kiedy i jak korzystać z przekierowania 301?

Przekierowanie 301 jest zawsze trwałe i to właśnie mówiliśmy wcześniej. Informuje on o wyszukiwarce , że strona została przeniesiona, usunięta lub usunięta, prawdopodobnie z powodu pewnych problemów z projektowaniem lub jakością treści. Ten kod może zmienić całą strukturę i znaczenie Twojej witryny, rujnując jej reputację w oczach wyszukiwarek. Wiele osób cierpi z powodu tego błędu i powinno stosować techniki SEO z białą czapką, aby zapobiec jego nadejściu w znacznym stopniu .

Szkoda, że różne firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych nie są w stanie pomóc ci pozbyć się przekierowań 301. Zamiast tego używają metatagów i przekierowują 302 serwery, aby chronić witryny swoich klientów. Pozwólcie, że powiem wam, że jest to niebezpieczna praktyka, a wyszukiwarki nie zatwierdzą żadnej ze strategii przekierowania.

Z punktu widzenia SEO przekierowania 301 nie mogą zapewnić Twojej witrynie popularności i widoczności, których mógłbyś oczekiwać w Internecie. A jeśli nie zwrócisz uwagi na ten problem i nie rozwiążesz go tak wcześnie, jak to możliwe, być może będziesz musiał zmienić nazwę swojej domeny i możesz przenieść swoje artykuły z jednej strony na drugą. Zaufaj mi, to może być gorączkowy proces i może doprowadzić do utraty rang witryny w wynikach wyszukiwania .

Dlaczego warto korzystać z przekierowania 302?

Jednym z głównych powodów używania przekierowania 302 jest niedopuszczenie do trwałego indeksowania błędnych adresów URL w wynikach wyszukiwania. Na przykład, jeśli stworzyłeś witrynę dla dorosłych i chcesz skierować swoją stronę główną na inny adres URL, możesz użyć tego przekierowania 302 z wieloma parametrami i danymi sesji. Kiedy wyszukiwarki podnoszą adres URL Twojej strony głównej, nie powinieneś się martwić, ponieważ nie rozpoznają jej stron i treści zapisanych w środku. Mogą zdefiniować twoją witrynę jako bezpieczną. Innymi słowy, możemy powiedzieć, że chcesz, aby wyszukiwarki indeksowały twoją witrynę jako xyz.com zamiast abc.com i jest to możliwe tylko przy przekierowaniach 302 .

Korzystając z przekierowań 302, nie należy wysyłać użytkowników na nieznane lub podejrzane witryny. Poza tym ważne jest, aby nie przekierowywać swoich widzów na te same strony wielokrotnie, ponieważ mogą się zmęczyć, zamknąć okna i zablokować witryny na całe życie .

November 24, 2017