Back to Question Center
0

Semalt Expert wie jak usunąć spam od denerwujących domen

1 answers:

Spam związany z poleceniami istnieje od wielu miesięcy i zniszczył wiele stron internetowych. Czy ostatnio sprawdziłeś konto Google Analytics i znalazłeś tam coś dziwnego? W ostatnich miesiącach Darodar, iLoveVitaly i Blackhatworth uszkodziły wiele stron internetowych. Ich ruch polecający jest zawsze fałszywy i niekompletny. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka metod blokowania spamu polecającego w Google Analytics i Darodar. Spam związany z poleceniami istnieje od wielu miesięcy i musieliście wiele o nim słyszeć w Internecie - v3 edit logo design. Szczerze mówiąc, jest to sztuczka, aby uzyskać fałszywy ruch w witrynie i zrujnować jej pozycję w wynikach wyszukiwarki .

Blokowanie spamu polecającego Analytics jest obowiązkowe. W tym celu powinieneś wykonać te proste, ale niesamowite kroki określone przez Artem Abgarian, głównego specjalistę od Semalta.

# Krok 1: Zbierz listę subdomen i domeny spamu

Pierwszym krokiem jest skompilowanie listy domen i poddomen spamu. Powinieneś utworzyć listę domen, które wyślą Ci fałszywe trafienia odesłań. Staraj się jak najlepiej nazwać wszystkie domeny, które są ofiarą tego problemu. Gdy to zrobisz, możesz łatwo zablokować swoje adresy IP i dostosować statystyki Google Analytics.

# Krok 2: Z wyłączeniem botów

Ważne jest, aby wykluczyć wszystkie boty podczas przygotowywania listy spamu polecającego. Nie ma niczego, co można by pomylić z tym, że boty są różnymi rzeczami, a spam ze skierowaniami to coś innego. Wewnątrz konta Google Analytics należy wybrać opcję Widoki, aby wykluczyć roboty z listy. Następnie musisz przewinąć w dół, upewniając się, że wyeliminowałeś wszystkie dobre roboty z tej listy .

# Krok 3: Utwórz widoki kopii

Pozwólcie, że powiem wam, że ten krok jest opcjonalny. Oznacza to, że możesz to zrobić, czy nie, a to zależy od Twoich wymagań i zrozumienia spamu polecającego. Jeśli chcesz utworzyć widoki kopiowania, utwórz filtry i ich wiele kopii na koncie Google Analytics. Wybierz domeny i poddomeny, które otrzymują fałszywe widoki, i utwórz wiele kopii dla wszystkich tych domen.

# Krok 4: Utwórz filtry, aby zablokować domeny skierowania

Łatwo jest tworzyć filtry blokujące domeny referencyjne. Jeśli masz wiele domen i chcesz utworzyć kilka filtrów, ta opcja jest właśnie dla Ciebie. Utworzenie oddzielnych filtrów dla wszystkich subdomen może nie być możliwe. Przejdź do sekcji Wszystkie filtry i nazwij te filtry. Wybierz opcję Typy filtrów i wyklucz roboty i kontynuuj tworzenie różnych filtrów dla różnych domen.

# Krok 5: Poczekaj, zanim potwierdzisz, że ruch polecający jest zablokowany

Po wykonaniu powyższych czynności powinieneś poczekać jakiś czas, aby potwierdzić, czy spam odsyłający jest zablokowany, czy nie. Będziesz mógł zobaczyć ulepszenia w statystykach Google Analytics. Po utworzeniu filtrów spam odsyłający zostanie automatycznie usunięty z Twojej witryny.

Ostatnie przemyślenia

Przed zakończeniem tego tematu, przedstawiliśmy listę domen spamowych, aby mieć pomysł, że powinieneś zatrzymać się wiele kilometrów od blackhatworth.com, econom.com, darodar.com, ilovevitaly.com, bestwebsiteawards.com. Jeśli Twoja witryna wykazuje 100% współczynnik odrzuceń, możesz zmienić ustawienia na swoim koncie Google Analytics.

November 24, 2017