Back to Question Center
0

Semalt Expert zapewnia, że ​​musisz zintegrować AMP Google ze strategią marketingową - oto dlaczego

1 answers:

Przyspieszone strony mobilne (AMP) to projekt Google Open Source, który przewiduje tworzenie treści zoptymalizowanych pod kątem urządzeń przenośnych. Głównymi beneficjentami tego projektu są wydawcy, ponieważ ich głównym celem jest zwiększenie prędkości ładowania witryn na urządzeniach mobilnych. Jest to uniwersalna prawda, że prędkość ładowania jest integralnym czynnikiem rankingowym dla wyszukiwarek, a obecnie nieuniknionym problemem w marketingu online.

Ivan Konovalov, menedżer sukcesu klienta Semalt, wyjaśnia, w jaki sposób AMP Google wpływa na marketing internetowy.

Witryna z obsługą AMP ma dwie główne zalety dla SEO - german hosting vps.

Po pierwsze, AMP wpływa bezpośrednio na jeden z najważniejszych czynników używanych przez Google: treści zoptymalizowane pod kątem urządzeń przenośnych. W rzeczywistości istnieją spekulacje, że AMP może ewoluować w czynnik rankingowy, ale to jeszcze nie nastąpi.

Ignorowanie urządzeń przenośnych to dziś śmiertelne posunięcie, ponieważ większość użytkowników witryny korzysta z urządzeń mobilnych bardziej niż z komputerów stacjonarnych. Można jednak argumentować, że AMP to nie jedyny sposób na zoptymalizowanie treści mobilnych. Pamiętaj jednak, że nie używanie AMP daje konkurentom, którzy używają AMP nogami.

Po drugie, strona dostaje "szybkie" oznaczenie na stronie wyników wyszukiwania (SERP). Gdy czytelnik przeprowadza wyszukiwanie w dowolnym miejscu, Google podnosi karuzelę w kierunku góry SERP. Ta karuzela zawiera treści z witryn obsługujących AMP. Czytelnik może następnie łatwo kliknąć dowolny artykuł.

Przekłada się to na zwiększenie liczby wyświetleń strony, zwiększenie liczby wyświetleń reklam i udostępniania, a ostatecznie poprawia relację czytelnik / wydawca. Większy widok dzięki karuzeli ma następujący wpływ na marketing online:

  • Wyższe współczynniki klikalności:

Treści wyświetlane na karuzeli mają znacznie większą widoczność i prawdopodobieństwo, że czytelnik kliknie na stronę. Oznacza to, że już połowa sukcesu w zdobywaniu odwiedzających Twoją stronę jest już wygrana.

  • Zwiększony autorytet marki:

Czytelnicy są pod wrażeniem zawartości zawartej w karuzeli, ponieważ uważają, że jest wysokiej jakości (dlaczego poza tym Google umieściłby ją na górze strony?)

Wyższe współczynniki klikalności i wyższy autorytet marki skutkują wyższym współczynnikiem klikalności reklam. Ponieważ witryna z obsługą AMP ma więcej wyświetleń i wydaje się bardziej godna zaufania niż strony spoza AMP, czytelnicy chętniej klikają reklamy.

  • Większy komfort użytkowania:

Doświadczenie użytkownika ma znaczący wpływ na sukces lub porażkę przedsięwzięcia marketingowego online. Osoby korzystające z internetu na urządzeniach przenośnych nie lubią witryn, które ładują się wolno lub pobierają dane. Badania wykazały, że większość odwiedzających nie czeka dłużej niż kilka sekund na załadowanie witryny.

AMP skraca czas ładowania nawet o pół sekundy, czyli cztery razy szybciej niż prędkość ładowania strony innej niż AMP. Umożliwia także użytkownikom przeglądanie treści bez konieczności odwiedzania witryny (za pośrednictwem karuzeli). Użytkownik odwiedza rzeczywistą witrynę, jeśli podoba mu się to, co jest wyświetlane na karuzeli. Umożliwia to użytkownikowi oszczędzanie danych mobilnych i żywotność baterii.

Oczywiście AMP nie jest pozbawione negatywnego wpływu na marketing internetowy. Nie działa w witrynach innych niż wydawcy. Wymagany jest również CMS obsługujący AMP, co może oznaczać zwiększenie budżetu. Wreszcie, obecnie nie ma formularzy w treści AMP, co oznacza, że nie można generować namiarów za pośrednictwem subskrypcji. Ten problem można rozwiązać, wprowadzając aktualizację, która umożliwia wydawcom korzystanie z formularzy w ich zoptymalizowanej pod kątem AMP treści, nad czym może pracować Google.

AMP jest dość wrażliwy wpływ na marketing online dziś i wydaje się zyskiwać trakcji każdego świtu. Rozsądniej jest zastanowić się, jak zintegrować go ze strategią, zamiast później żałować, że nie używałeś go, podczas gdy wszyscy twoi konkurenci.

November 22, 2017