Back to Question Center
0

Semalt Expertise: Ile nazw domen potrzebujesz?

1 answers:

Właściciele firm stale poszukują innowacyjnych strategii, aby wyprzedzićkonkurować i chronić swoje marki. Dzięki e-commerce nabiera tempa, firmy polegają na tych strategiach teraz bardziej niż kiedykolwiek. Pewien trendObecnie szeroko rozpowszechnione na rynku jest to, że właściciele stron internetowych kupują wszystkie wersje nazw domen swoich marek.

Ale ile nazw domen naprawdę potrzebujesz, aby zoptymalizować swoją widoczność i chronić swoją markę? Wiodący ekspert Semalt Usługi cyfrowe, Max Bell udziela szybkiej odpowiedzi na to pytanie.

Posiadanie kilku nazw domen może służyć jako składnik aktywów lub zobowiązanie. Trzymając kilkaNazwy domen jako zasób pozwalają chronić podobne nazwy domen przed wykorzystaniem konkurencji - bad smok. W kontekście SEO, pozwala również na posiadaniewszystkie zoptymalizowane słowa kluczowe początkowe. Chociaż korzyści te mogą zapewnić przewagę w Internecie, mogą powstać zobowiązania.

Przekierowanie domen

Ponieważ wszystkie twoje domeny zostaną wykorzystane, wyszukiwarki mogą je zgłosić jakospróbuj w ten sposób Spam, co skutkuje sztywnymi karami, w tym niekorzystnym rankingiem. W tym przypadku eksperci SEO rekomendują konsolidację wszystkich firmnazwy domen i powiązane witryny w jednej silnej witrynie internetowej. To wykorzystuje moc każdej nazwy domeny, aby utworzyć jedną silną nazwę domenywystarczająco potężny, aby osiągnąć wysoką pozycję w każdej legalnej wyszukiwarce, nie raniąc poprzedniego rankingu. Konsolidacja wymaga jedynie ustanowienia300 stałych przekierowań z domen źródłowych do domeny podstawowej, zadanie łatwe do wykonania przez prawdziwego specjalistę od SEO lub administratora sieci.

Linki niskiej jakości

Wszystkie zarejestrowane nazwy domen uzyskują od czasu do czasu linki o niskiej jakościprzekierowane, transmitują z podobnymi niskimi jakościami, co skutkuje niższym indeksem w wyszukiwarkach. Aby sobie z tym poradzić, skorzystaj z Majestic lubGoogle Search Console, aby sprawdzić i wyeliminować linki niskiej jakości przed przekierowaniem. Plik tekstowy jest załadowany nazwami linków niskiej jakościprzesłane do wyszukiwarki, aby wyeliminować ten problem.

Implikacja kosztów

Ogólnie rzecz biorąc, im więcej posiadanych nazw domen, tym więcej wydatków poniesieszponieść w formie corocznie odnawialnych opłat. Jedna nazwa domeny kosztuje od 10 do 35 USD rocznie, bez uwzględniania kosztów utrzymania.Pomnóż to przez liczbę własnych nazw domen, a zobaczysz kosztowną figurę.

Ochrona marki przez wiele domen

Eksperci SEO twierdzą, że ochronę marki można osiągnąć bez konieczności zakupuwiele nazw domen. Pamiętaj, że własność domeny jest zgodna ze ścisłymi i dobrze zdefiniowanymi regułami. Na przykład, jeśli jesteś właścicielem znaku towarowego dla konkretnegonazwa domeny, możesz w rzeczywistości zakwestionować i odzyskać swoją domenę, jeśli inna strona zarejestruje inną domenę zawierającą Twój znak towarowy. Tam sąwielu prawników zajmujących się domeną i ekspertów z wiedzą na temat jednolitej polityki rozstrzygania sporów dotyczących nazw domen. Jednak ten proces możebyć frustrującym i czasochłonnym.

Nie spiesz się z praktykami SEO i brandingiem. Jak omówiono powyżej, posiadanie wielunazwy domen mogą być korzystne w krótkim okresie, ale kosztowne w dłuższej perspektywie. Najlepszym sposobem na uniknięcie błędów jest konsultacja z doświadczonym Specjaliści od SEO .

November 23, 2017