Back to Question Center
0

Semalt: Jak e-mail marketing wpływa na Twoje wyniki SEO

1 answers:

Eksperci cyfrowi często wykorzystują marketing e-mailowy jako sposób wpływuranking wyszukiwarek strony pośrednio. Jeśli na pierwszy rzut oka trudno jest dostrzec korelację, prowadzenie e-mail marketingukampanie pomagają w:

  •  Skuteczne wezwanie do działania na różne sposoby, 
  •  Zbieranie cennych informacji o firmie za pośrednictwem komentarzy w sekcji blogu 
  •  E-maile mogą sprawić, że firma kontroluje wizerunek marki poprzez udostępnianie stanowisk. 
  •  E-maile mogą przyciągać użytkowników za pośrednictwem innych kanałów mediów społecznościowych 

SEO i poczta e-mail nie są bezpośrednio połączone. Wyszukiwarkinie indeksuj listy osób, które można kierować w określonym czasie. Jednak aktywnie angażujesz odbiorców za pośrednictwem e-mailito sprawdzony sposób, który pozwala w doskonały sposób uchwycić ruch wysokiej jakości na Twojej stronie. Artem Abgarian, Menadżer Sukcesu Klienta Semalt wyjaśnia, jak e-mail marketing wpływa na SEO - hankook 452.

Aktywne zaangażowanie publiczności

Treści cyfrowe w wiadomościach e-mail, takie jak słowa kluczowe, nie mająjakikolwiek wpływ na rankingi SEO. Jednak prawidłowo skonfigurowane kampanie e-mailowe przyciągają najlepsze zasoby obsługujące określone słowo kluczowezwiększa gęstość wyszukiwania w wyszukiwarkach. E-maile zachęcają również do komentowania i udostępniania. Na przykład doskonały blog będzieotrzymywać komentarze na dole. Udostępniamy również takie posty na różnych platformach internetowych, takich jak media społecznościowe. W rezultacie,liczba wyświetleń artykułu poprawia wzrost backlinków niezbędnych do poprawy rankingu SEO..Niektóre działania z wezwaniem do działaniamożna wykonać z listą e-mail może zawierać:

  •  Wezwanie czytelników do skomentowania na dole bloga informacji o tym, w jaki sposób poczta im pomoże, 
  •  Zachęcanie widzów do dzielenia się projektem charytatywnym w celu szerzenia dobrej sprawyi 
  •  Zwiększenie marketingu wirusowego za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook. 

Kanały RSS lub regularne zużycie treści

Po kliknięciu w link do twojej strony internetowej może byćłatwe zadanie. Jednak nakłonienie tych samych odbiorców do treści może być wyzwaniem. Ta różnica wynika z tego, że trzeba byćunikalny w szczególny sposób i rodzaj treści. Publiczność musi szukać treści i czyta ją nawet przed powiadomieniemdo tego samego. Na przykład można:

  •  Upewnij się, że ludzie wiedzą, że mogą pozostać na bieżąco za pośrednictwem kanałów RSS, 
  •  Daj opcję subskrybowania list e-mail z powiadomieniami o konkretnych rzeczach oraz, 
  •  Pozwól ludziom subskrybować jednostki mediów społecznościowych, takie jak subskrybowanie Twoich filmów z kanału YouTube 

Kanały społecznościowe dostępu do twoich treści toświetny klucz do tego, aby odwiedzający byli na bieżąco na blogach.

Zmiana treści biuletynu

Dane zebrane z wiadomości e-mail można ponownie zarekomendowaćblog. Ludzie korzystają z tej treści biuletynu, pisząc, w jaki sposób im to pomaga. Na przykład długie biuletyny mogą stać się blogamiposty, które mogą przyciągnąć więcej miejsca na komentarze. Krótkie biuletyny mogą przyciągnąć szansę udostępnienia za pośrednictwem mediów społecznościowych zwiększających ranking SEO.Ta sytuacja umożliwia osobom, które nie subskrybują Twojego kanału RSS, przeczytanie Twoich treści.

W oparciu o wyżej wymienione czynniki klienci Semalt udowodnili, że e-maile mogą poprawić rankingi SEO. Poprzez angażowanie odbiorców, dostosowywanie treści biuletynu i uwzględnianie kanałów RSSautomatyzacja powiadamiania, zapłaciłaby za wyniki technik optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Dla każdego blogera, który chce uzyskać dobry ruch,stworzenie dobrej listy e-mailowej byłoby opłacalnym przedsięwzięciem.

November 22, 2017