Back to Question Center
0

Semalt: Jakie linki powodują kary SEO?

1 answers:

Eksperci SEO (Search engine optimization) rozumieją znaczeniebudynek łączący. Zasadniczo tworzenie linków jest jednym z fundamentów skutecznej strategii SEO. Dzieje się tak, ponieważ algorytm Googlewiele zależy od linków przychodzących, aby określić autorytet witryny, który ma wpływ na ranking bezpłatnych wyników wyszukiwania.

Linki są kluczowym czynnikiem zwiększającym widoczność marki i skierowanieruch drogowy - ordenadores analogicos y digitales. Mimo to ostatnie badanie wskazuje, że tylko 62% wszystkich marketerów zajmuje się budowaniem linków. Więc dlaczegoniektórzy marketerzy unikają realizacji tej strategii? Andrew Dyhan, menedżer ds. Sukcesu klienta w firmie Semalt Usługi cyfrowe wyjaśniają czynniki, które sprawiają, że link buduje kluczowy aspekt SEO .

Obawa przed penetracją Google jest głównym powodem, dla którego wielu sprzedawcówunikaj tworzenia linków. Jest to całkiem sprawiedliwe, jednak w większości przypadków zagrożenie to jest przereklamowane. Penalizacja Google opiera się na pingwinie Googleaktualizacja. Zgodnie z tą aktualizacją, jeśli tworzysz linki, które naruszają Warunki korzystania z usługi Google, wyszukiwarka odpowie w trybieforma pogrzebania witryny w głębokim morzu treści, w których użytkownicy nie znajdą cię. Przekłada się to na mniejszy ruch i niską pozycję w rankingu.Jakie są więc niezdrowe linki, które przynoszą kary?

Linki ze złych stron

Linki ze źródeł o niskim autorytecie i witryn spamowych są pierwszym typemlinków, których chcesz uniknąć. Na najbardziej podstawowym poziomie wartość łącza jest określana przez autorytet witryny, z której pochodzi.Innymi słowy, jeśli tworzysz linki z witryn o wysokim autorytecie, możesz uzyskać więcej uprawnień w swojej witrynie. Z drugiej strony, jeśli tybuduj linki z witryny budzącej wątpliwości lub spamerskie, autorytet twojej domeny jest bity .

Nieprawidłowe kontekstowo linki

W przeciwieństwie do przeszłości algorytmy Google są wystarczająco zaawansowane, by je wykryćw jaki sposób treść odpowiada potrzebom publiczności i naturalnego używania języka. W prostych słowach, jeśli łączysz się z treścią, która nie ma niczrobić z tym kawałkiem, Google zbanuje cię i każe ci za próbę wprowadzenia użytkowników w błąd.

Linki zawierające słowa kluczowe

Początkowo powszechną praktyką było dołączanie słów kluczowych do kotwicytekst twoich linków. Dzisiaj, robiąc to, moglibyśmy zostać ukarani przez Google, ponieważ entuzjaści SEO zaczęli nadużywać praktyki przez wypychaniesłowa kluczowe w linki, do których nie należą. Mimo to nadal można zoptymalizować tekst zakotwiczenia, ale tak być musi

odpowiedni kontekstowo dla łącza.

Spamowane linki

Linki spamerskie obejmują umieszczanie komentarzy na forum za pomocą linkudo Twojej witryny i żadnych innych treści. Czemu? Ponieważ głównym celem takiego linku jest kierowanie ruchu do Twojej witryny bez podawania żadnychwartość dla czytelników. Ponadto Google może Cię ukarać, jeśli wielokrotnie umieszczasz linki na tych samych stronach witryny .

Linki z programów

Każdy link budowany z wyłącznym zamiarem kierowania ruchu doTwoja witryna bez podawania użytkownikowi żadnych cennych informacji jest podejrzana i podlega sankcjom Google. Istnieje wiele takichłącza, w tym wzajemne łącza i koła łączące, w których intencją jest przekazanie uprawnień do witryn w obrębie koła. Aby się dowiedziećco Google uważa za schematy linków, przeczytaj ich artykuł na ten temat, aby uniknąć problemów z wyszukiwarką.

Inne techniki manipulowania rankingami stron

Zwykle głównym celem Google jest ograniczenie możliwości SEOentuzjaści manipulują rankingami witryn za pomocą linków. Tak długo, jak używasz linków w sposób, który jest korzystny dla użytkowników, nienie ma się czym martwić. Jednakże, jeśli próbujesz użyć podstępnych metod do zwiększania ruchu i manipulowania rankingami, jesteśprzygotuj się na penalizację Google w Twojej witrynie

Ostatecznie oficjalna kara Google jest podobna do czynności manualnejna czarną listę. To właśnie budzi strach u każdego webmastera, ale przez większość czasu ciężka ręka Google'a sprowadza się do celowego działaniasprawców. Jednak webmasterzy często wpadają w panikę i uważają, że zostali ukarani, gdy ich ruch spadł w witrynie. Alejeśli unikniesz zakłóceń w działaniu Google lub pracy ze specjalistą Dostawca usług SEO ,którzy technicznie śledzą wydajność Twojej witryny, nie będziesz się o nic martwić .

November 22, 2017