Back to Question Center
0

Semalt ostrzega przed 8 niebezpiecznymi technikami SEO czarnego kapelusza

1 answers:

Techniki SEO muszą być zgodne z zestawem reguł ustanowionych przez wyszukiwarki . Niemniej jednak istnieją osoby prywatne (spamerzy), którzy lubią ograniczać rogi, aby wprowadzić ruch organiczny do swoich stron. Robią to łamiąc zasady ustalane przez wyszukiwarki z praktykami powszechnie znanymi jako czarny kapelusz.

Michael Brown, najlepszy zawodowiec z Semalt , definiuje kilka z nich, aby zachować bezpieczeństwo:

1. Płatne linki

Użytkownicy mogą kupować linki w oparciu o informacje, takie jak ranking, oraz ruch, który otrzymuje, aby uzyskać wysoką pozycję w rankingu - moweb laufenn. Jest to dość łatwe do przeprowadzenia, ponieważ nie ma się do czynienia z jakością zawartości łącza po zakończeniu transakcji. Ponadto, ponieważ wyszukiwarki takie jak Google w dużym stopniu polegają na tekstach kotwicznych w celu pozycjonowania stron, klienci mogą wybrać opcję zakupu na podstawie swoich preferencji .

2. Spam Komentarze

Ich zamierzonym celem jest stworzenie bezpłatnego łącza zwrotnego do strony spamera i brak korzyści związanych z SEO. Otwarte blogi bez kontroli jakości są łatwym celem dla spamerskich komentarzy. Pozostawia negatywne wrażenie na ludziach odwiedzających stronę, co obniża ich doświadczenie. Nie są oni wtedy w stanie przekazać cennych komentarzy, ponieważ blog wydaje się nieprofesjonalny lub zaniedbany.

3. Zduplikowana zawartość

Jest to technika "kopiuj i wklej" używana do rozprzestrzeniania podobnej wyglądającej treści w kilku domenach. Wyszukiwarki preferują unikalne treści, a powielanie tylko szkodzi szansie na wysoką pozycję witryny. Użytkownicy nie spodziewają się znaleźć podobnej treści w wielu linkach na wizytówce Google. Zmniejsza to ich doświadczenie, dlatego klasyfikuje się jako czarny kapelusz. Duplikacja może również wystąpić w pojedynczej domenie. Zazwyczaj wynika to zwykle z braku wiedzy. Tagi kanoniczne pomagają zidentyfikować oryginalną wersję postu, dzięki czemu inne kopie są niewidoczne dla robota indeksującego Google.

4. Spinning artykułu

Jest to forma dublowania, w której marketerzy wprowadzają zmiany w dokumencie, aby wyglądało na nowe lub unikalne narzędzie do obchodzenia narzędzi plagiatu. Zyskuje popularność, mimo że pasuje do kontekstu plagiatowanych treści.

5. Maskowanie

Maskowanie to taktyka wykorzystywana do dostarczania treści lub adresów URL do użytkownika, która jest całkowicie odmienna od indeksu pająków wyszukiwarki. To sztuczka wyszukiwarki, która pozycjonuje ją wysoko w SERP, dostarczając odwiedzającym nieistotne informacje.

6. Strony drzwi

Są to strony docelowe optymalizowane pod kątem słów kluczowych , które przekierowują użytkowników z wybranego wyniku do innego miejsca docelowego z niepowiązanymi informacjami. Koncentrują się na wysokiej pozycji dla określonych zapytań.

7. Napełnianie słów kluczowych

Właściciele witryn internetowych umieszczają w tym miejscu większość najważniejszych słów kluczowych, aby zwiększyć swoje szanse na ich widoczność w SERP, w wyniku czego generują jak najwięcej ruchu organicznego. Jednak wypychanie słów kluczowych sprawia, że ​​posty wyglądają nienaturalnie i nie są przyjazne dla użytkownika.

8. Niewidzialny tekst

Metoda polega na umieszczeniu zestawu słów kluczowych na białym tle, dzięki czemu stają się niewidoczne dla odwiedzających. To tylko wyszukiwarki mogą je znaleźć, zaindeksować i zindeksować .

Konsekwencje

Osoby, które korzystają z technik czarnego kapelusza, lekceważą wysokie ryzyko z nimi związane, odkąd zostaną odkryte. Skutkuje to karami lub, w najgorszym przypadku, wyszukiwarkami, które uniemożliwiają umieszczenie strony na SERP .

November 24, 2017