Back to Question Center
0

Semalt prosi, aby zachować czujność. Armie komputerów zombie są w ofensywie!

1 answers:

Frank Abagnale, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt twierdzi, że we współczesnym świecie armie zombie atakują nie tylko ekrany, ale także Internet. Atakują internet w formie botnetów - pc lease. Według specjalistów internetowych botnet oznacza armię komputerów zainfekowanych podobnym złośliwym oprogramowaniem. Bot herder ma zdalną kontrolę nad takimi komputerami, pozwalając im kontrolować zombie i botnety bez wiedzy ofiary.

Ponadto hodowcy bydła mogą przekazywać instrukcje w sieciach komputerowych. Instrukcje mają na celu wysysanie danych uwierzytelniających z banku, numerów kart kredytowych, uruchamianie ataków na witryny, przeprowadzanie oszustw reklamowych i dostarczanie złośliwego oprogramowania lub spamu. Botnets pojawił się na przesłuchaniu w senacie sądowym na początku tego miesiąca z udziałem Jamesa Comeya, dyrektora FBI. Wcześniej Senator Sheldon Whitehouse porównał botnety do chwastów, które czynią "zło" i poprosił reżysera o ocenę jednej z największych plag, z którymi można się spotkać za pomocą Internetu. Comey zauważył, że nie było "dobrego botnetu". Wyjaśnił dalej, że armia zombie ma złe intencje.

Botnety działają od ponad dziesięciu lat i stały się najpopularniejszą taktyką wykorzystywaną przez hakerów do szybkiego zarabiania pieniędzy i porywania maszyn. Według branży bezpieczeństwa internetowego, botnety spowodowały globalne straty szacowane na ponad 110 miliardów dolarów w czasie. Co więcej, około 500 milionów komputerów atakuje co roku ofiary botnetów, co przekłada się na około 18 ofiar na sekundę .

Eksperci cytują robaka Morris jako pierwszy botnet, który został uwolniony w 1998 r. Mimo że robak ten zarażał setki komputerów w ARPAnet, poprzedniczce nowoczesnego Internetu, to naprawdę nie był botnetem zdefiniowanym w dzisiejszym kontekście. Robert Morris Jr., który stworzył robaka Morris, nie kontrolował zainfekowanych komputerów i nigdy nie zarabiał na swoich operacjach.

Obecnie botnety są dobrze zorganizowanymi przedsiębiorstwami kryminalnymi, często składającymi się z milionów zainfekowanych komputerów, które mogą przynieść właścicielom botów lub ich klientom miliardy dolarów. W 2007 r. FBI rozpoczęło atak na botnety poprzez operację nazwaną Bot Roast. Pewien dżentelmen o nazwisku John Schiefer został oskarżony i skazany w sprawie karnej za botnet, która powstała w wyniku tego procesu. Został oskarżony na mocy ustawy o podsłuchu, a nie o nadużyciach komputerowych i oszustwach, przepisach stosowanych do oskarżenia hakerów. Złośliwe oprogramowanie botneta Johna zaatakowało 250 000 komputerów i zostało użyte do przesyłu danych uwierzytelniających PayPal od ofiar.

W 2014 r. Inna operacja Microsoftu nie działała zbyt dobrze. Gigant oprogramowania uzyskał nakaz sądowy, aby przejąć kontrolę nad prawie tuzinem domen używanych przez Jenxcus i Bladabindi. Microsoft nie wysłał poleceń do zainfekowanych maszyn, zamiast tego przejął podejrzane domeny, wyłączając tym samym komendy botnetu. W tym procesie producent oprogramowania zajął wiele legalnych domen, a tym samym powalił adresy stron milionów swoich klientów.

Firma potwierdziła swój błąd i wycofała swoje działania w celu przywrócenia usług klientom. Jednak ruch pokazał, jak masowe ataki na botnety mogą powodować niezamierzone konsekwencje. Pomimo faktu, że niektóre operacje mające na celu walkę z botami zakończyły się sukcesem, wciąż nie ma oznak apokalipsy botnetowej. Wynika to z wysokiego wskaźnika infekowania maszyn zombie .

November 24, 2017