Back to Question Center
0

Semalt przedstawia wirus Facebooka, którego należy się obawiać

1 answers:

Jeśli przez przypadek otrzymałeś wiadomość z MySpace lub Facebooka, że ​​twoje konto jest narażone na działanie wirusów, może to być Facebook, która pochodzi z wiadomości e-mail wysłanych do ciebie przez znajomego. Tacy fałszywi przyjaciele zapraszają ludzi do mediów społecznościowych i proszą ich o obejrzenie swoich filmów lub zdjęć. Jason Adler, menedżer ds - best technical support services. Sukcesu klienta Semalt , ostrzega, że ​​po kliknięciu adresu URL komputer może zostać zainfekowany przez Facebook.

Co to jest wirus Facebook?

Wirus Facebook przenika Twoje urządzenie komputerowe przez odtwarzacz Flash po obejrzeniu podejrzanych filmów. Później wirus atakuje różne pliki systemu komputerowego i przekształca się w niebezpiecznego robaka, a następnie botnetów.

Ten robak sieciowy atakuje platformy Mac OS X, Linux i Microsoft Windows znaczną liczbą. Jego głównymi celami są użytkownicy Skype, Yahoo Messanger, MySpace i Facebook, ale wirus czasami atakuje adresy stron internetowych i e-maile należące do Yahoo Mail, AOL Mail i Gmail.

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość e-mail, gdy zostaniesz poproszony o obejrzenie konkretnego filmu, a nie wiesz nic o nadawcy, od razu zażądaj usunięcia tego e-maila i nie klikaj ich linków za wszelką cenę. Specjaliści od technologii twierdzą, że wirus Facebook zainfekował setki lub tysiące urządzeń komputerowych. Pojawia się w postaci fałszywych okien pop-up i używa wbudowanych programów do ataku na twoje urządzenia.

Zgodnie z McAfee Security, wirusy Facebook wysyłają produkty do pobrania do systemu komputerowego i próbują cię zwabić w pewien sposób. Nazwa tej usługi to Menedżer kont zabezpieczeń, który ładuje się na Twoje urządzenie i kradnie poufne informacje, przejmując twoje hasła i nazwę użytkownika witryny.

Unikaj tego bałaganu

Ważne jest, aby zapobiec temu bałaganowi i jest to możliwe tylko wtedy, gdy unikasz podejrzanych e-maili i ich załączników. Nigdy nie należy klikać filmów wideo wysyłanych do skrzynki pocztowej przez niektórych znajomych z Facebooka. Ataki Facebook występują głównie w formie e-maili zatytułowanych: "powinieneś trzymać się z dala ode mnie", "co to do cholery jest", i tak dalej. Ważne jest, aby zamknąć okno lub usunąć podejrzane e-maile, ponieważ nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli otrzymasz taki e-mail, jest to wyraźna wskazówka, że ​​zombie zaatakowało twój komputer lub profil mediów społecznościowych.

Śledź polityki Facebooka

Facebook publikuje dziesiątki porad i instrukcji, jak pozbyć się wirusów Facebook. Pomimo zainstalowania programów antywirusowych, musisz zmienić ustawienia mediów społecznościowych. Ważne jest, aby ukryć swój identyfikator Facebooka i nie wyszukiwać go w wyszukiwarkach .

Według szacunków, wirus zarażał dotychczas ponad 110 milionów kont Facebooka, a strona społecznościowa wygrała proces o wartości 870 USD przeciwko ludziom obwinianym za atakowanie kont użytkowników i tworzenie bałaganu w Internecie. Wirus zhakował wiele kont użytkowników, penetrując ich e-maile i profile w mediach społecznościowych. Może nawet zapanować nad wynikami wyszukiwania i kieruje Cię do zanieczyszczonych stron.

November 24, 2017