Back to Question Center
0

Semalt przedstawia wirus Facebooka, którego należy się obawiać

1 answers:

Jeśli przez przypadek otrzymałeś wiadomość z MySpace lub Facebooka, że ​​twoje konto jest narażone na działanie wirusów, może to być Facebook, która pochodzi z wiadomości e-mail wysłanych do ciebie przez znajomego. Tacy fałszywi przyjaciele zapraszają ludzi do mediów społecznościowych i proszą ich o obejrzenie swoich filmów lub zdjęć. Jason Adler, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , ostrzega, że ​​po kliknięciu adresu URL komputer może zostać zainfekowany przez Facebook.

Co to jest wirus Facebook?

Wirus Facebook przenika Twoje urządzenie komputerowe przez odtwarzacz Flash po obejrzeniu podejrzanych filmów - 7red casino. Później wirus atakuje różne pliki systemu komputerowego i przekształca się w niebezpiecznego robaka, a następnie botnetów.

Ten robak sieciowy atakuje platformy Mac OS X, Linux i Microsoft Windows znaczną liczbą. Jego głównymi celami są użytkownicy Skype, Yahoo Messanger, MySpace i Facebook, ale wirus czasami atakuje adresy stron internetowych i e-maile należące do Yahoo Mail, AOL Mail i Gmail.

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość e-mail, gdy zostaniesz poproszony o obejrzenie konkretnego filmu, a nie wiesz nic o nadawcy, od razu zażądaj usunięcia tego e-maila i nie klikaj ich linków za wszelką cenę. Specjaliści od technologii twierdzą, że wirus Facebook zainfekował setki lub tysiące urządzeń komputerowych. Pojawia się w postaci fałszywych okien pop-up i używa wbudowanych programów do ataku na twoje urządzenia.

Zgodnie z McAfee Security, wirusy Facebook wysyłają produkty do pobrania do systemu komputerowego i próbują cię zwabić w pewien sposób. Nazwa tej usługi to Menedżer kont zabezpieczeń, który ładuje się na Twoje urządzenie i kradnie poufne informacje, przejmując twoje hasła i nazwę użytkownika witryny.

Unikaj tego bałaganu

Ważne jest, aby zapobiec temu bałaganowi i jest to możliwe tylko wtedy, gdy unikasz podejrzanych e-maili i ich załączników. Nigdy nie należy klikać filmów wideo wysyłanych do skrzynki pocztowej przez niektórych znajomych z Facebooka. Ataki Facebook występują głównie w formie e-maili zatytułowanych: "powinieneś trzymać się z dala ode mnie", "co to do cholery jest", i tak dalej. Ważne jest, aby zamknąć okno lub usunąć podejrzane e-maile, ponieważ nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli otrzymasz taki e-mail, jest to wyraźna wskazówka, że ​​zombie zaatakowało twój komputer lub profil mediów społecznościowych.

Śledź polityki Facebooka

Facebook publikuje dziesiątki porad i instrukcji, jak pozbyć się wirusów Facebook. Pomimo zainstalowania programów antywirusowych, musisz zmienić ustawienia mediów społecznościowych. Ważne jest, aby ukryć swój identyfikator Facebooka i nie wyszukiwać go w wyszukiwarkach .

Według szacunków, wirus zarażał dotychczas ponad 110 milionów kont Facebooka, a strona społecznościowa wygrała proces o wartości 870 USD przeciwko ludziom obwinianym za atakowanie kont użytkowników i tworzenie bałaganu w Internecie. Wirus zhakował wiele kont użytkowników, penetrując ich e-maile i profile w mediach społecznościowych. Może nawet zapanować nad wynikami wyszukiwania i kieruje Cię do zanieczyszczonych stron.

November 24, 2017