Back to Question Center
0

Semalt wyjaśnia, dlaczego warto optymalizować zdjęcia pod kątem SEO

1 answers:

Optymalizacja obrazów jest istotną częścią całości na miejscustrategii, więc powinieneś poważnie traktować optymalizację SEO obrazu, zwłaszcza jeśli treść wizualna jest podstawą twojej kampanii marketingowej.Z tego powodu twórcy stron internetowych, tacy jak WordPress, oferują automatyczne formatowanie obrazu jako integralną część optymalizacji na miejscu .

Optymalizacja obrazu powinna obejmować zdjęcia w Twojej witryniew tym nagłówek, polecane obrazy i osadzone obrazy - recuperar login locaweb painel. Menedżer sukcesu klienta Semalt , Igor Gamanenko wyjaśnia, dlaczego obrazoptymalizacja jest ważna dla twojej wydajności.

Wyszukiwanie obrazów

Podczas optymalizacji obrazów z odpowiednim formatowaniemi frazowanie, pojawią się w celu wyszukania powiązanego obrazu w wyszukiwarce. Jeśli Twoje obrazy zostały umieszczone na zdjęciach Googlewyszukiwania, uzyskasz większy ruch i poprawisz widoczność swojej marki. Po zoptymalizowaniu wszystkich obrazów i stworzeniu wysokiej jakościzawartość, widać znaczny wzrost ruchu.

Prędkość strony

Jeśli ładujesz obrazy o wysokiej rozdzielczości na swojej stronie internetowej,stanie się powolny, a użytkownicy będą musieli poczekać, aż dotrą do głównej zawartości witryny. Niska prędkość witryny oznacza złe wrażenia użytkownikaodwiedzający, zwłaszcza jeśli przeglądarka użytkownika pobiera pliki obrazów.

Problemy z ładowaniem

Problemy z ładowaniem obrazu są powszechne nawet w przypadku problemunie ma nic wspólnego z twoim serwerem. W takim scenariuszu odwiedzający stronę przeczyta artykuł, ale nie zobaczy żadnych obrazów, tylko niektóre pustemiejsca, w których powinny znajdować się zdjęcia. Po zoptymalizowaniu zdjęć, dodając do nich tekst alternatywny, użytkownicy witryny mogą nie widziećobrazy, ale może odczytać, co przedstawia zdjęcie po wystąpieniu problemu z ładowaniem obrazu.

Jak zoptymalizować zdjęcia witryny

Kompresuj

Kompresja obrazów poprawia szybkość ładowaniaTwojej witryny. Biorąc pod uwagę, że większość odwiedzających uzyskuje dostęp do Twojej witryny na urządzeniach mobilnych, ładowanie w wysokiej rozdzielczości nie jest konieczneobrazy o masie megabajtów. Powinieneś zmniejszyć rozmiar swoich zdjęć przy zachowaniu przyzwoitej jakości. Ponadto sformatuj swoje zdjęciaw przypadku sieci, tj. PNG, GIF i JPG. Możesz także usunąć metadane zdjęć, aby jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiar .

Podaj tytuł

Podczas korzystania z bezpłatnych zdjęć z sieci lub fotografii seryjnej,powinieneś zmienić dołączone do nich tytuły techniczne, takie jak liczby i długie litery, dając im krótkie, dokładne opisyz tego, co reprezentują. Możesz również uwzględnić słowa kluczowe związane z Twoją firmą, jeśli są zgodne z tym, co widać na zdjęciu .

Tagi ustawień

Zawsze dołączaj znaczniki alt, które opisują to, co jestna obrazie. Na przykład, umieść słowa takie jak "kobieta", "jedzenie", jeśli jest to obraz kobiety jedzącej owoc .

Utwórz podpis

Znany również jako opis alt, podpis jestco pokazuje się, gdy zdjęcie się nie ładuje. Opisuje również obraz dla indeksu wyszukiwania Google. Ta opcja pozwala opisaćzdjęcie w jednym zdaniu.

Wyrównaj obrazy

Strategiczne dopasowanie obrazów do resztytreść jest lepsza niż umieszczanie ich między akapitami.

Optymalizacja obrazu może nie znajdować się u górypriorytety, ale powinieneś to zrobić ze względu na określone korzyści i zajmuje to tylko kilka minut.

November 22, 2017