Back to Question Center
0

Semalt: z wyłączeniem spamu skierowania Ghosta z Google Analytics

1 answers:

Google Analytics to bezpłatne i niezawodne narzędzie, za pomocą którego właściciele witryn mogą pobierać dane o ruchu i szybko generować raporty. Z biegiem lat, od 2005 r., Kiedy Google nabył oprogramowanie Urchin, stało się potężnym narzędziami do analityki internetowej . Webmasterzy wykorzystują go do monitorowania swoich kampanii online i określania współczynników konwersji, wdrażania narzędzia optymalizacji witryny i przechowywania raportu o swoich działaniach związanych z e-commerce - tri-states grain. Niemniej jednak obecność spamu polecającego może szybko podważyć dokładność tych zbiorczych danych .

Artem Abgarian, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , określa tutaj kilka sposobów i metod usuwania spamu polecającego z Google Analytics.

To nie są boty, których szukasz

Spam polecający jest techniką stosowaną przez osoby, które chcą uzyskać bezpłatne linki zwrotne do swoich stron. Ruch z tych źródeł jest również znany jako "Odwoływanie duchów", ponieważ za wizytami nie ma rzeczywistych ludzi. Dyskusja polecająca może zawyżać statystyki dotyczące ruchu ekologicznego, co ma negatywny wpływ na współczynnik konwersji i zaangażowania witryny .

Co się dzieje, że domeny odesłań widm pojawiają się w raporcie ruchu Google Analytics, ale nikt nie odwiedził witryny. Spamboty znajdują się za skradzionym kodem śledzenia Google Analytics. Następnie używają go do wysyłania ruchu bezpośrednio do narzędzia do analizy. Krótko mówiąc, pomijanie poleconych przez ducha. Łatwo jest wykryć i usunąć domeny spamu ze skierowaniami, ponieważ mają one nadmierny i nienaturalny ruch oraz odwiedzają sesje .

Spam polecający ma jeden cel, który przynosi korzyść spamerowi. Chodzi o to, aby oszukać właściciela witryny, mając nadzieję, że ich ciekawość, skąd pochodzi większość ruchu, sprawi, że klikną na jego adres URL. Po kliknięciu adresu URL podanego w raporcie GA przekierowuje z powrotem do swojej witryny i rejestruje jako ruch organiczny z ich strony.

Obecnie twierdzi się, że Google pracuje nad stałym rozwiązaniem problemu spamu polecającego. W międzyczasie istnieją środki, które należy wprowadzić w Google Analytics, aby zminimalizować ich rozpowszechnienie w raportach GA. Najbardziej przydatny jest sam w sobie wbudowany filtr Google Analytics. Nie muszą usuwać spamu polecającego, ale dają użytkownikowi szansę uzyskania dokładniejszego obrazu wydajności witryny. Są to tylko filtry na poziomie widoku. Wybierz Filtry w sekcji Administracja w GA i "Utwórz nowy filtr". Kiedy już tutaj, wybierz z dwóch planów opcji działania:

# 1 Zniszcz wszystko z więcej niż 15 symbolami

Używa wyrażeń regularnych do odrzucania domen z 15 znakami lub więcej. Może nie usunąć całego spamu polecającego, ale jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Nadaj nowemu filtrowi nazwę taką jak "ghostbuster" i uczyń ją predefiniowanym typem filtru. Wybierz opcję wykluczenia i wstaw wzorzec ". {15,} | \ s [^ \ s] * \ s | \. |, | \! | \" We wzorcu filtru. Zapisz filtr.

# 2 Usuń określone domeny

Obejmuje tworzenie niestandardowych filtrów, aby pozbyć się konkretnych linków, które mogą być bardzo uciążliwe, jeśli jest ich kilka. Ostatecznie jednak będzie warto. Jedyną wadą jest identyfikacja spamerskich domen. Nadaj filtrowi nową nazwę, taką jak ghostbuster (źródło kampanii). Jest to predefiniowany typ, a następnie wybiera opcję "Wyklucz". Wprowadź podejrzane domeny w polu filtru oddzielone znakiem "\" i zapisz

November 24, 2017