Back to Question Center
0

Semalt: Zacznij usuwanie spamu skierowanego z Google Analytics już teraz

1 answers:

Wiele osób znajduje dziwne referencje pojawiające się w raportach Google Analytics. Czy masz ten sam problem? Bez wątpienia tony odwiedzin na Twojej stronie są fałszywe, ponieważ te osoby nigdy nie są kierowane do Twojej witryny przez żadnych sprzedawców .

Jeśli nie rozumiesz, jak działa Google Analytics, możesz być zdezorientowany informacjami i raportami otrzymywanymi każdego dnia. Google Analytics organizuje ruch i dzieli go na różne kategorie na podstawie adresów IP i zasobów - steppstoffe meterware spitze. Niektóre firmy spamujące dekonstruują Twoje pliki Google Analytics i wyświetlają fałszywe wyniki. Prowadzą one nieautentyczny ruch do Twojej witryny z wielu źródeł .

Jack Miller, starszy kierownik ds. Obsługi klienta Semalt , wyjaśnia, w jaki sposób chronić się przed spamem polecającym w Google Analytics .

Usuwanie spamu polecającego z Google Analytics

Głupie firmy spamujące otrzymują kod UA z kodu JavaScript swojego konta Google Analytics. Następnie wstawiają ten kod na serwer, udając, że wysyłają ci prawdziwe wizyty. Twoje raporty w rezultacie zaczynają pokazywać rzeczywiste wizyty, które nie są autentyczne .

Jest to złe, ponieważ nigdy nikomu nie polecili Twojej witryny, a odwiedziny, które otrzymujesz, nie są zgodne z prawem. Innymi słowy, możemy powiedzieć, że nigdy nie zdobędziesz potencjalnych klientów i nie będziesz mógł sprzedawać swoich produktów i usług z powodu fałszywych wizyt. Szczerze mówiąc, musisz usunąć spam odsyłający ze swoich raportów Google Analytics przed dekoracją tekstową wyszukiwarka zakazuje i penalizuje twoją stronę.

Google wprowadziło kilka wskazówek, strategii i taktyk, aby zachować strony internetowe. Możesz po prostu zablokować spam odsyłający i podejrzane adresy IP, tworząc filtry. Ponieważ nie otrzymałeś prawdziwych odwiedzin, spamerzy mogą włamać się do Twojej witryny i spustoszyć raportami Google Analytics. Według szacunków ponad 12 procent stron internetowych jest karanych co roku z powodu tego problemu .

Tworzenie segmentów w Google Analytics, które mogą blokować spam skierowania

Możesz utworzyć segmenty na koncie Google Analytics, otwierając sekcję Widok, która składa się z raportów, z których możesz skorzystać. Tutaj musisz przejść do zakładki Report i otworzyć raporty, które chcesz edytować lub zmienić. To jest miejsce, w którym należy utworzyć segmenty, klikając opcję Utwórz segment. Nie należy zapominać o nazwaniu wszystkich segmentów, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień w przyszłości. Po pomyślnym utworzeniu segmentów następnym krokiem jest zapisanie zmian. Nie należy zamykać okna przed zapisaniem wszystkich tych zmian.

Ostatnie przemyślenia

Każdego dnia możemy cieszyć się mnóstwem odwiedzin. Ale jeśli zatrudniłeś firmę SEO lub zajmującą się spamem, są szanse, że podstępnie Cię oszukują. Mogą wstawiać fałszywe wtyczki i skrypty do twojego serwera, jak również WordPress. Korzystanie z ich usług jest ryzykowne, ponieważ Twoja firma może zostać ukarana w Internecie .

Jeśli chcesz odnieść sukces online, nigdy nie powinieneś zawracać sobie głowy korzystaniem z ich usług. Zawsze pamiętaj, że nie dają ci prawdziwych wizyt, ale spam polecający. Rzeczywiste odwiedziny będą kupować niektóre z Twoich produktów, a skrypty, które wstawią na koncie Google Analytics, mogą spowodować zablokowanie Twojej witryny na całe życie.

November 24, 2017