Back to Question Center
0

Semalt: Zalety i wady stosowania strategii Black Hat SEO

1 answers:

Uzyskanie przewagi nad konkurentami przy użyciu strategii black hat SEO jest możliwe. Marketerzy internetowi mogą wykorzystywać taktykę SEO w czarnych kapeluszach, aby zwiększać ranking, zwiększać liczbę rozmów i przyciągać większy ruch bez naruszania wytycznych Google. Co to jest SEO w czarnych kapeluszach? Termin "czarny kapelusz" oznacza agresywne taktyki SEO, które naruszają najlepsze praktyki i wytyczne wyszukiwarki (na przykład Google). Najbardziej rozpoznawalną cechą SEO czarnego kapelusza jest skupienie się wyłącznie na manipulowaniu rankingami i wyszukiwarkami oraz lekceważeniem użytkowników.

SEO w czarnych kapeluszach wykorzystuje takie podejścia, jak wypychanie słów kluczowych, automatyzacja treści i przestawianie artykułów, aby pozycjonować treści o niskiej jakości i manipulować rankingami w wyszukiwarkach. Dodatkowo, black hat SEO używa warstwowego budowania linków , tworzenia kół linek, stron przejściowych i ogniw peleryny - oculos ray ban rb4165 justin. W końcu Google zaatakował i złapał praktyki czarnych kapeluszów, publikując aktualizację Google Panda (algorytm rankingowy) znany również pod nazwą Google Penguin. Od tego czasu każda strona korzystająca z technik czarnego kapelusza jest karana przez Google. Pod tym względem ruch organiczny w witrynie może zostać podbity przez zastosowanie taktyki SEO w czarnych kapeluszach w kampaniach budujących link, ale w podejściu typu "white hat". Igor Gamanenko, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , oferuje możliwość zapoznania się z następującą taktyką czarnego kapelusza:

Taktyka: Koła z linkami

Koła z linkami osiągnęły przełom jako taktyka budowania linków kilka lat temu. Co więcej, w tym okresie niektórzy renomowani specjaliści ds. SEO w białych kapeluszach docenili możliwość wpływu kół linkowych na ranking witryny w Google. Czarne czapki wykorzystywały kółka łączące w celu zwiększenia siły generowanych linków, z efektem napędzania stron internetowych wyżej w wynikach wyszukiwania. Pomysł na koła łączące jest prosty - aby zbudować wzór stron internetowych, które łączą się z jednej strony do drugiej, w tym strony głównej dewelopera. Każda strona internetowa w kole wzmacnia kolejną szprychę. Koła linek tworzą zamknięty układ. W związku z tym autorytety linków stale rosną, ostatecznie kierując silniejszy link do głównej strony internetowej.

Taktyka dwa: Budynek mieszany Link

Mieszany budynek z linkami to strategia, która odsuwa ideę posiadania wielu linków, aby poprawić ranking witryny. Główna sztuczka tej strategii polega na umieszczeniu odnośnika na stronie internetowej na innych stronach internetowych na bardzo autorytatywnych linkach, takich jak New York Times. W ten sposób właściciel witryny może oszukać wyszukiwarki, by traktować swoje strony internetowe w podobny sposób, jak inne strony internetowe, tym samym przyznając wyższe stopnie.

Taktyka trzecia: Warstwowe tworzenie linków

Strategia wykorzystuje koncepcję łączenia bardziej autorytatywnych stron jako linków wstecznych, takich jak budowanie połączonych linków. Jednak metoda jest prostsza, ponieważ właściciel witryny może tworzyć linki do istniejących stron internetowych, aby poprawić swój ranking i autorytet. Czarne czapki SEO tworzą warstwy linków z każdym linkiem wskazującym na poprzedni, ostatecznie wzmacniając link zwrotny.

Taktyka czwarta: Kontakt Złomowanie

Czarne czapki mogą używać aplikacji takich jak Scrapebox do przeszukiwania Internetu w poszukiwaniu czegokolwiek, od treści do słów kluczowych i danych kontaktowych webmastera. Informacje te są wykorzystywane do wysyłania automatycznych żądań linków i kompilowania niepotrzebnych treści. W ten sposób, używając narzędzi do złomowania, użytkownicy mogą analizować witrynę pod kątem technicznych problemów SEO.

Wniosek

Proces tworzenia linków wiąże się z wieloma zawiłościami. Obejmuje to kroki, które należy wykonać w rozszerzaniu profilu linku. Aby wyprzedzić konkurencję, marketer internetowy powinien używać SEO w czarnych kapeluszach, ale w sposób biały kapelusz .

November 24, 2017